wmaraci reklam
lidertakipci

Paytr Vergi Levhası Olmadan Sanal Pos Vermeye Başladı

35 Mesajlar 11.415 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

webtasarimiclub webtasarimiclub WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 2 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam size mi inanıcam 10 yıldır paytr çözüm ortağı olan bir firma olarak paytrnin yöneticileriyle sürekli irtibat halinde olan bir firma olarak paytrye mi inanacağım?

Kry adlı üyeden alıntı

Hocam mesaj atmaya çalıştım ama sanırım mesaj kutunuz dolu. Bu yazdığınız biraz ağır sanki. Sonuçta elimde kaynağım var. Ayrıca yarın mesai saatleri içerisinde arayıp sorabilirsiniz veya e-posta gönderebilirsiniz. Keşke bu şekilde yazmasaydınız.

HAKAN KELEŞ (+90 532 167 1440)
DİJİTAL PAZARLAMA UZMANI
www.istanbuldijitalpazarlama.com
wmaraci
reklam

SmmUzmani SmmUzmani WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 65 / 136
  • Ticaret 16, (%100)
Konuyu açan arkadaşa niye yuklediniz anlamadım. Önceden bu seçenek yoktu.

Kry

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 2 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Paytr'dan Vergi Levhası Olmadan Sanal Pos Nasıl Alınır? Başlığı açmak bir suçtur. Biz E-Ticaret çözümleri de sunan bir ajansız. Paytrye belki 100 müşteri kaydı gerçekleştirdik. Yöneticileriyle de aramız iyi, Şimdi BDDK lisanslı bir firma hiç aklınız mantığınız eriyormu kayıt formu doldurduktan sonra sizin sitenizi incelerler uygunluk bildirdikten sonra size evrak göndermeniz için mail ister. evrak yoksa onayda yok. İstersen Genel müdürün kankası ol mümkün değildir.

DİJİTAL PAZARLAMA UZMANI

• Üyelik 06.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 2 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam boş muhabbet yapmayın lütfen orada seçenek olmasının amacı sadece formları kendi içlerinde kategorize etmek ve bilgi toplama amaçlıdır. Kesin bilgidir. denemek isteyen başvursun doğruluğumu test edebilir. :)

SmmUzmanı adlı üyeden alıntı

Konuyu açan arkadaşa niye yuklediniz anlamadım. Önceden bu seçenek yoktu.

DİJİTAL PAZARLAMA UZMANI
wmaraci
wmaraci

SmmUzmani SmmUzmani WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 65 / 136
  • Ticaret 16, (%100)

webtasarimiclub adlı üyeden alıntı

Hocam boş muhabbet yapmayın lütfen orada seçenek olmasının amacı sadece formları kendi içlerinde kategorize etmek ve bilgi toplama amaçlıdır. Kesin bilgidir. denemek isteyen başvursun doğruluğumu test edebilir. :)

Size göre her şey boş muhabbet sanırım. Benim vergi levham var ve paytr den sürekli mağaza açıyorum. Vergi levhasız sanal pos verip vermemeside çok umrumda değil yine vergi levhası ile açacağım mağazalarımı. Geçen hafta bu seçenek yoktu ve eklenmiş onay alır mı almaz mı bilemem böyle bir seçenek eklemişler paylaştım. Haklı olabilirsiniz agrasif olmanıza lüzum yok.
hmttatar46 MRCBOX SMMPANEL

kişi bu mesajı beğendi.

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1271
  • Beğeniler 444 / 443
  • Ticaret 61, (%100)
Konuyu incelemedim. Ama doğru ise, vergi mükellefi olup olmamak paytr yi bağlamaz. Sizin hakettiğiniz parayı komisyonunu keser öder. Arada ki farka tc niz var, en kötü gider pusulası düzenler yapar. Dediğim gibi doğruluğu bilmiyorum, ama mükellefiyet paytr nin işi değil. Ancak sisteme bu şekil girilirse. Zaten maliye yakalayacaktır diye düşünüyorum.

VeliaNet VeliaNet Love System Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Veri merkezi yönetimi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** I**
  • Mesajlar 327
  • Beğeniler 10 / 105
  • Ticaret 14, (%100)

wpuzman adlı üyeden alıntı

Bunun kaynağı nedir?

Pâytr artık vermiyor en iyi kaynak ticked acip sorabilirsiniz

MRCBOX MRCBOX <?echo "Hello wmaraci";?> Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Webtasarim
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 365 / 296
  • Ticaret 18, (%100)

selcuksofta adlı üyeden alıntı

Ancak sisteme bu şekil girilirse. Zaten maliye yakalayacaktır diye düşünüyorum.

Sanmıyorum hocam ben paym.es kullanıyorum vergi levham vs hiçbir şeyim yok zaten istemiyorlar yurt dışından şakır şakır ödeme alıyorum paym.es fatura kesiyor sattığım ürünlere shopier de aynı mantıkla çalışıyor.
selcuksofta

kişi bu mesajı beğendi.

MRCBOX MRCBOX <?echo "Hello wmaraci";?> Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Webtasarim
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 365 / 296
  • Ticaret 18, (%100)

Paytr'dan Vergi Levhası Olmadan Sanal Pos Nasıl Alınır? Başlığı açmak bir suçtur. Biz E-Ticaret çözümleri de sunan bir ajansız. Paytrye belki 100 müşteri kaydı gerçekleştirdik. Yöneticileriyle de aramız iyi, Şimdi BDDK lisanslı bir firma hiç aklınız mantığınız eriyormu kayıt formu doldurduktan sonra sizin sitenizi incelerler uygunluk bildirdikten sonra size evrak göndermeniz için mail ister. evrak yoksa onayda yok. İstersen Genel müdürün kankası ol mümkün değildir.

Hocam neden gerildiniz ben dahil kimse anlamadı sanki paytr sizin bizde burada karalama yapıyormuşuz gibi yazdınız bizim aklımız eriyor neden ermesin, burada paym.es firmasını kulananlar var sitelerinede bakabilirsin vergi levhası vs hiçbir evrak istemiyorlar üstelik yurt dışından ödeme alabiliyorsun paytr de neden bunu yapmasın ?
https://wmaraci.com/forum/bilgi-arsivi/yurt-disindan-odeme-almak-hic-kadar-kolay-olmamisti-622852.html

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)

Vergi levhası olmadan kesinlikle siteniz ödeme sistemi onaylanmaz. arkadaş sizleri yanlış yönlendirmiş. böyle birşey kesinlikle yok. Öyle şey olsaydı devlet anasını ağlatırdı. Kıçı kırık firmalar için milyar dolarlık projelerini riske atarmı adamlar. BDDK onaylı firma yapar mı cahil olmayın. İnsanları hem yanlış yönlendiriyorsunuz hemde iki tarafında vaktini çalıyorsunuz.

Onaylanır, onaylanıyor, onaylandı, kullanıyorum, kullanıyoruz, kullanıyorlar. Boş yorumlara gerek yok.

tolhur adlı üyeden alıntı

Bilgilendirme için teşekkürler fakat bu ne derece yasal? Vergiyi nasıl ödeyeceğiz?

Paytr aracılık mı yapacak bir bakıma? Bizim adımıza vergimi ödeyecek? Çok fazla sorulması gereken soru var gibi.

Böyle bir sistemin mantığında bizim paytr ye fatura kesip ödeme talep etmemiz gerekir ama bu yine vergi levhamiz olmadığı için yapılamaz.

Pek aklıma yatmadı sistem... Biraz bekleyip görmekte fayda var.

Vergi sizin sorumluluğunuz, firma yalnızca arada aldığı komisyon için devlete vergisini öder. Adamların tek işi bu gerisi onları bağlamaz istersen milyon dolarlık vergi kaçır bunun takibi devletin sorumluluğudur, adamlar sadece aradaki ödemenin güvenliğini sağlamakla mükellef.

selcuksofta adlı üyeden alıntı

Ancak sisteme bu şekil girilirse. Zaten maliye yakalayacaktır diye düşünüyorum.

Maliye yakalamak istediği zaman yakalar elbette ama şöyle de bir durum var "Vergiden Muafiyet" olunan belirli bir tutar var. Yıl içerisinde 1000-2000 ₺ kazanan kişilerin peşinde koşmaz maliye zaten onlara serbest bu tutarı kazanmak ama gidip 1 ayda 20 bin ₺ kazanırsanız ertesi gün yapışırlar ensenize orası ayrı. O kadar kazanıyorsanız zaten gidin verginizi verin :D
MRCBOX

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al