siyahh adlı üyeden alıntı

Merhaba;

Kelime yükseltme işlemlerinde her zaman aynı sırada ya da hep düşüp-yükselecek diye bir kural yoktur maalesef.Belli olmaz orası.Ayrıca Google sadece belli günler değil neredeyse her gün dalgalanma yaşatıyor ama kimse bunun farkında değil.Bunu en bariz bir şekilde index sayılarınızdaki oynamalardan görebilirsiniz.Yaptığınız çalışma neticesinde eğer link hizmeti vb... sağladıysanız belki aşırı linkten veya backlinkten sıralama düşmüştür(linkler 1-3 ay içerisinde etkisini göstermeye başlar.),ya da uyum sağlama dönemidir.Yapmanız gereken en önemli şey beklemek.Bir çalışma yaptıktan sonra hemen ardından yeni bir çalışma yapmak bence pek doğru olmaz ve sıkıntılara yol açar.Kesin bir bilgi söylemek güç ancak sitenin durumunu 2-3 gün takip edin.Muhakkak 1 haftaya kalmadan yerine gelecektir.Olaya sadece dalgalanma diye bakmak yanlış olur.Yaptığınız çalışmaları gözden geçirmenizde yarar var.

Saygılarımla,Kolay Gelsin...

SEO DANIŞMANLIĞI

Zaten benimde çalıştığım linkler spam değil ve her site için farklı linkler buluyorum temiz linkler yani aşırıya kaçmadan adam gibi adam websiteleri üzerinde çalışma yaptığımdan mesela 1 hafta çalışma yaptım diyelim 3-4 gün içinde sonucunu çok güzel biçimde veriyordu. Bunda bir sıkıntı oldu. Yaklaşık şuanda işi alalı ve bitireli 1 ay kadar oldu olacak. Her dalgalanmada ufak tefek gene temiz linklerle çalışma yapıyorum. Fazla aşırıda değil zaten yani gidip n/a 50 bin siteye link koymuyorum temizinden google'da değeri yüksek 250 site buluyorum onlarda çalışma faaliyetini yürütüyorum. Bunlarıda yavaş yavaş yaptığımdan pek sıkıntı yaşatmıyordu ama bu bir garip oldu eğerki olmazsa kişiye para iadesi yapacağız başka çare bulamıyorum :)