wmaraci reklam

Neden dünyadayız cennet cehennem olayı neden var neden bılgısayar oyunundakı sanal karakterler gıbıyız ?

27 Mesajlar 3.455 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

nicksizbela2 nicksizbela2 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek seo
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 83 / 15
  • Ticaret 6, (%100)
Bu arada bir çok din alımıne sordum cevap bulamadıkları ıçın geçışturıp kapattılar bu kadar kusursuz bır dın bu kadar saçma bır soruyamı cevap bulamıyor anlamış değılım

wmaraci
reklam

Dahiturk Dahiturk sadece o'na yanarız. Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek amele
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** y**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 69 / 68
  • Ticaret 1, (%100)
Koskoca yazılarına karşılık tek kelime yeterlidir: sınav.
Allah insanları, cinleri bana kulluk etsin diye yarattı.

Peygamber efendimize tebliğ olunduğu takdirde, bir kısım cinler peygamber efendimize uydu.
Bir kısmı ise uymadı, inkar etti.
Herşey sınav, herkes kendi sınavını gerek maddi gerekse manevî olarak veriyor...
nicksizbela2

kişi bu mesajı beğendi.

idraksiz can, hayvan canıdır.

zagor6390 zagor6390 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 43 / 45
  • Ticaret 0, (%0)
Şimdi böyle düşünün hiç bir bilgiye kesin gözü ile bakmayın herşey kitapta yazılıyor ama mesela Kurani Kerim'de şimdiye kadar hiç bir şekilde 1 harfi bile değişmedi ama dinde değişiklik oldu her bir bilim insanı veya din adamı kendi yorumunu katarak yaratılış ile ilgili bilgilerini iletiyorlar
Örneğin hristiyan birisi Müslüman olmadan cennete gidemez gibi yanlış bilgiler var bu kesinlikle yanlıştır
Yaratılış ile ilgili fazla düşünmeyin çünkü böyle durumlara fazla kafanı basarsan herşeyden olursun yani aileni bile tanımaz hale gelebilirsin
nicksizbela2

kişi bu mesajı beğendi.

Dahiturk Dahiturk sadece o'na yanarız. Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek amele
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** y**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 69 / 68
  • Ticaret 1, (%100)

nicksizbela2 adlı üyeden alıntı

Bu arada bir çok din alımıne sordum cevap bulamadıkları ıçın geçışturıp kapattılar bu kadar kusursuz bır dın bu kadar saçma bır soruyamı cevap bulamıyor anlamış değılım

Din alimlerine ya da alimlere bu soruları sorsan senin beynini idrak ederler merak etme. sen Allah bilir, alimim diye gezinenlere sormuşsundur: )herkes alimim diye dolanmaz, o konumda ki insanlara kolay kolay ulaşamazsın ek olarak.

idraksiz can, hayvan canıdır.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

88644 88644 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 13.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 150 / 149
  • Ticaret 4, (%100)
Haha diyerek gülüyorum. Niye biliyor musunuz? Bazı arkadaşlar o kadar kendinden emin ki; sorgulama yok direkt ebeveynlerinden, çevrelerinden gördükleriyle ahkam kesiyorlar. Sorarım şimdi onlara acaba Hindistan'da ineğe tapan bir ailenin çocuğu olsalardı neye inanacaklardı? Birde şuna gülelim; dinimden değilsen bile saygı duyacaksın derler ama hinduların tanrısına saygı duymazlar, her kurbanda katliam yaparlar :d

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Merhabalar hocam, bundan 5 yıl önce bende kendime aynı soruları soruyordum. Yaratanın olduğuna eminim ama neden yaratıldığımı öğrenmek istiyordum. Bunu nir hocaya sorduğumda bana şu yanıtı vermisti: "Şimdi ben bir öğretmenim, eğer öğrenciler olmasa benim öğretmen olmam hiçbir anlam ifade etmeyecek." Buradan böyle bir kıyaslama yapmıştı ama bu beni tatmin etmemişti.

Günlerce cevabı aradım daha sonra bir arkadaşımla tartışırken bu soruyu yönelttiğimde biraz durakladı ve bana dedi ki "Şimdi ben gelsem sana desem ki bir oyun var, oyunda sandalyeyi şuradan alıp şuraya koyarsan oyunu kazanmış olacaksın ve sana her istediğini alabileceğin kadar para vereceğim ancak oyuna girdiğin halde bunu yapmazsan ömrünün sonuna kadar hapishanede kalacaksın desem. Sen bu oyuna girmek ister miydin istemez miydin? " Ben biraz duraklayınca " Samet şimdi kimseyi kandırma gözün kapalı kabul ederdin dedi" ve haklıydı da biri bana bu kolay bir şeyin karşılığın böyle büyük bir ödül verse gözüm kapalı kabul ederdim.

Yani Allah hepimize insanın ne olduğunu söylemiş ve eğer insan olup görevleri yerine getirirsek bizi cennete, görevleri yerine getiremezsek cehenneme koyacağını söylemiş olabilir. Eee tabiki aklın yolu bir olunca hepimiz bu ufak görevler karşılığında cennete gitmek için insan olmayı seçmiş olabiliriz.

Bir hoca ölümden sonra neler olduğunu anlatıyordu. Bir ayet veya hadisten bahsetmişti (bulabilirsem konuya eklerim) öldükten sonra hesaba çekildiğimizde kimse ben neden yaratıldım demeyecek diyordu. Yani ben buradan yaratılıp yaratılmayacağımızın önceden bize sorulduğunu ve bizim de bunu kabul ettiğimizi sonucunu çıkartıyorum.
nicksizbela2

kişi bu mesajı beğendi.

darkknightt darkknightt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1132
  • Beğeniler 72 / 318
  • Ticaret 1, (%100)
"yaratılış" konusuna sadece neden diye yaklaşırsanız sonuca ulaşamazsınız. nedeni nedir bilemeyiz ama inancınız doğrultusunda bu iş böyle.
sadece dünya değil 7 alem ve bu alemlerde canlılar yaratılmış ve yaşadığımız dünya da bir sınav yeri olarak belirlenmiş.
herkesin eşit yaratılması konusunda eşitlik ve adalet konusundaki farklılığa dikkat çekmek isterim. örneğin dünyanın en zengin insanı olma şansı size verilebilir ama aynı zamanda 2 ayağınız ve 2 elinizde olmayacak mesela gibi. ve her canlının da imtihanı farklı konulardan oluyor. neden mi? nedeni yok, işte böyle.
yaratılıştaki diğer bir yazılan ben insanı yaratsam ve gidip köpek tecavüzcüsü olsa meselesine gelince. şu anda insanoğlu yapay zeka ile uğraşıyor ve kendi kendine öğrenebilen ve karar verebilen robotlar belki 10 yıl sonra başka formlar yapılacak ve bunlar herhangi bir yanlış karar verse o zaman insan oğlu kendini lanetlemeli mi ben yarattım diye?
din konusunda rehberiniz sadece Kuran-ı Kerim olmalı ve aradığınız tüm soruları kendi dilinizdeki kabul gören çevirilerde aramalısınız.
nicksizbela2

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al