wmaraci reklam

Abonelere gönderilen maillerin Tanıtım olarak gözükmesi

12 Mesajlar 3.903 Okunma
smmexpress

hsntngr hsntngr Kontör at Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 1155
  • Beğeniler 99 / 327
  • Ticaret 3, (%100)

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Hocam ben sana kasten söylemedim zaten. Ama maili işaretleme yaparsan tüm sorunlar çözülür. Daha yeni açılmış kalitesiz sitelerin maillerinde doğru yöntem uygulanırsa sorun çıkmaz. Görseller, linkler, fiyatlari HTML içerik vs ne olduğu farketmez.

İlk önce buradan kendine uygun olan şablonu seçmelisin (mail içeriğine göre):
http://schema.org/docs/search_results.html#q=mail

Schema.org ile uğraşmak istemezsen Google'nin önerdiği Json-DL ile de işaretleme yapılabilir.

Daha sonra maili aynı web sayfası gibi hazırlayıp tarayıcıda açarsın. Ctrl+A ve Ctrl+V yapıp içeriği maile yapıştırırsın.

Mailde mutlaka Abonelikten Çık bağlantısı olmalı. Bu bağlantı da işaretlenip mail istemcisinin haberdar olması sağlanır. Bak benim maillerim sadece abonelere gönderilir, izinsiz mail göndermiyorum demiş olursun.

Daha sonra firma bilgileri ve kullanım koşulları linki olmalı. Bunlar da işaretlenmeli.

Bu gibi basit işaretlemeler yapılırsa hiçbir mail servisinde sorun çıkmaz. Zaten işin standartı da budur.

Örnek Json-dl işaretlemesi:

<script>
{
"@context": "http://schema.org",
"@type": "Person",
"address": {
"@type": "PostalAddress",
"addressLocality": "İstanbul",
"addressRegion": "TR",
"postalCode": "34400",
"streetAddress": "Büyükdere Cd. Namık Kemal Sk. No 17"
},

"email": "mailto:epostaadresim@gmail.com",
"image": "fotom.jpg",
"jobTitle": "Web Uzmanı",
"name": "Hsn Tngr",
"telephone": "(212) 212 1212",
"url": "http://hsntngr.com"
}
</script>

Burada mailde kendini, firma bilgilerini, adresini vs işaretlemiş oldun. Yani senin kim olduğun ne olduğun adın sanın belli. Böyle olunca gmail vs seni spam klasörüne atmaz.

Yukarıda açıklama yapan tek ben olduğum için bana geçirmişsiniz gibi göründü :) Ama bu dediğinizi bilmiyordum, ilk defa görüyorum. Bir araştırayım bende kullanmaya başlarım.

wmaraci
reklam

batukay batukay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1226
  • Beğeniler 328 / 327
  • Ticaret 22, (%100)

hsntngr adlı üyeden alıntı

Aynı sorunu zamanında bende yaşadım ve yukarıda anlattığım tavsiyeleri topladım, bunlara göre hareket ettim. Tanıtım / Spam giden mailler birincil mailler arasında girmeyi başardı.
Bahsettiğiniz schema işaretlemesi nedir bilmiyorum ben ararken denk gelmedim. O yüzden nedir ne değildir yorum yapamıcam. Ama kendim tecrübe ettiğim şeyi "biliyor" gibi anlatmayım da nasıl anlatayım ?

Play store linki olan maili otomatik olarak tanıtım sekmesine attı. Ben de cevabınızı okuyup bitly kullandım ve gelen kutusuna düştü.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al