freelance iş ilanları

[Öneri]--> Bazı Kategorilere Yeni Kurallar Eklenmeli

19 Mesajlar 2.754 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ErenKeskin ErenKeskin Girişimci, Front-end Developer Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Elektrik-Elektronik Mühendisi
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 1223
  • Beğeniler 243 / 336
  • Ticaret 2, (%100)
Yorum yazan arkadaşların çoğuna katılmıyorum. Serbest piyasa diye bir şey yoktur. Her işin belirli bir raconu ve belirli bir piyasası vardır. Ona göre hareket edilir. Ben kendimden örnek vereyim. HTML - CSS emek isteyen bir iş ve saatlerimizi alabiliyor. Ben bunu 100 TL'ye sorunsuz ve tam destek vererek yaparken birisi çıkıp 20 TL derse işte bu işe karışırım.

Bu işin karşılığının 20 TL olmadığını onu yazan arkadaşta biliyor bende biliyorum. Bunu gören adamda "ahanda bi keklik buldum yolayım" diyor. Elindeki tasarımı 20 TL'ye kodlatıyor. Arkadaş tamamen bundan bahsetmiş. Bunu forumdaki bu işlerle ilgilenen herkese sorabilirsiniz, hepsinden aynı yanıtı alacaksınızdır.

Logo yapan arkadaşlar için söylüyorum. Eğer gerçekten kaliteli ve sağlam logo yapabiliyorsanız o işin parası en az 100 TL'dir. Bu forumda pek aktif değil ama spaksu(Safa Paksu)nun yaptığı logoları hepimiz biliyoruzdur. Son derece güzel logolar. Bu adamın yaptığı iş gerçekten emek ve özveri istiyor ve - atıyorum - en azından 350 TL'ye bir logo yapıyor. Sen gelip burda "1 TL'ye ilk 10 kişiye logo" dersen o 2 işin kaliteside aynı olmaz.

Bence çok doğru bir konu olmuş.
Spaksu gkhnsgnc isolmaz

kişi bu mesajı beğendi.

herenkeskin.com - Elektrik ve Elektronik Mühendisi - Gömülü Sistemler üzerine çalışıyorum.
wmaraci
reklam

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

ErenKeskin adlı üyeden alıntı

Yorum yazan arkadaşların çoğuna katılmıyorum. Serbest piyasa diye bir şey yoktur. Her işin belirli bir raconu ve belirli bir piyasası vardır. Ona göre hareket edilir. Ben kendimden örnek vereyim. HTML - CSS emek isteyen bir iş ve saatlerimizi alabiliyor. Ben bunu 100 TL'ye sorunsuz ve tam destek vererek yaparken birisi çıkıp 20 TL derse işte bu işe karışırım.

Bu işin karşılığının 20 TL olmadığını onu yazan arkadaşta biliyor bende biliyorum. Bunu gören adamda "ahanda bi keklik buldum yolayım" diyor. Elindeki tasarımı 20 TL'ye kodlatıyor. Arkadaş tamamen bundan bahsetmiş. Bunu forumdaki bu işlerle ilgilenen herkese sorabilirsiniz, hepsinden aynı yanıtı alacaksınızdır.

Logo yapan arkadaşlar için söylüyorum. Eğer gerçekten kaliteli ve sağlam logo yapabiliyorsanız o işin parası en az 100 TL'dir. Bu forumda pek aktif değil ama spaksu(Safa Paksu)nun yaptığı logoları hepimiz biliyoruzdur. Son derece güzel logolar. Bu adamın yaptığı iş gerçekten emek ve özveri istiyor ve - atıyorum - en azından 350 TL'ye bir logo yapıyor. Sen gelip burda "1 TL'ye ilk 10 kişiye logo" dersen o 2 işin kaliteside aynı olmaz.

İşte düşüncelerimi birebir yansıtan bir cevap. Piyasayı düşüren de daha o işleri yeni yeni öğrenmiş çocuklar oluyor genelde Eren.
isolmaz

kişi bu mesajı beğendi.

lukens lukens WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 7 / 9
  • Ticaret 8, (%100)
Kendinizce Haklı Olabilirsiniz. Ama Dediğimiz Gibi Serbest Piyasa. Satıcılar Konuyu Onaylarken Müşteriler Konu Haksız Bulması Çok Doğal.

Mesela Elimizde Gözümüz Gibi Baktığımız Sitelerimiz Var PR5 Linki ben Aylık 20 TL Satarken Ordan Biri Çıkıyor 5 TL Satıyor Buna Biz Karışamayız.

Bu Nedenle Forum Yönetimi Bu Konuya Müdahale Edemez.

Örnek1 : PSD to CSS Satış Açılış Fiyatı 100 TL
Örnek2 : Logo Tasarımı Açılış Fiyatı 100 TL
Örnek3 : Link Satışı Açılış Fiyatı 50 TL

Örnekler Yukarda Uzayıpppppppppppppppppp Gider Yukarda Verdiğim Örnekler Dahilinde Mecburi Bir Kural Getirmesi İmkansız Gibi Bir Şey :)

• Üyelik 11.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 1223
  • Beğeniler 243 / 336
  • Ticaret 2, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

İşte düşüncelerimi birebir yansıtan bir cevap. Piyasayı düşüren de daha o işleri yeni yeni öğrenmiş çocuklar oluyor genelde Eren.

Abi bende bu işleri yeni yeni öğrendim ama bende gidip kimseye 5 TL'ye şu kodlanır 10 TL'ye şu kodlanır falan demedim. Referans amaçlı 1-2 grafiker arkadaşın temalarını kodladım ücretsiz olarak. Geçen sene 16 Ağustos'da benim internet bilgim sadece "Google"dan ibaretti ama bu 5-10 TL'leri görünce artık bilinçli bir internet kullanıcısı olduğumun farkına varıyorum.
isousluer

kişi bu mesajı beğendi.

herenkeskin.com - Elektrik ve Elektronik Mühendisi - Gömülü Sistemler üzerine çalışıyorum.
wmaraci
wmaraci

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)

iş gerçekten emek ve özveri istiyor ve - atıyorum - en azından 350 TL'ye bir logo yapıyor. Sen gelip burda "1 TL'ye ilk 10 kişiye logo" dersen o 2 işin kaliteside aynı olmaz.

Evet, işte olay burada "o 2 işin kaliteside aynı olamaz". Biraz bilinçli birisi 1 liraya yapandan mı 100 liraya yapandan mı yaptıracağına kendi karar verebilir.
Çin ihracat yapıyor, 2.000 liraya satılan ürünün aynısını 100 liraya ihraç ediyor. Tabii ki biz de hangisinin daha kaliteli olduğunu biliyoruz. Sözgelimi, kalite kendini belli eder, kaliteli yada desteği sağlam ürünü isteyen gider o ürünü alır. Parası yetmeyen varsa diğer alternatiflere yönelir. Ben de isterim kaliteli yapan kazansın yağamayan ayak altından çekilsin, ancak bir forumun bunu yapmasını doğru bulmuyorum sadece.
isolmaz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 1223
  • Beğeniler 243 / 336
  • Ticaret 2, (%100)

Batuhan adlı üyeden alıntı

Evet, işte olay burada "o 2 işin kaliteside aynı olamaz". Biraz bilinçli birisi 1 liraya yapandan mı 100 liraya yapandan mı yaptıracağına kendi karar verebilir.
Çin ihracat yapıyor, 2.000 liraya satılan ürünün aynısını 100 liraya ihraç ediyor. Tabii ki biz de hangisinin daha kaliteli olduğunu biliyoruz. Sözgelimi, kalite kendini belli eder, kaliteli yada desteği sağlam ürünü isteyen gider o ürünü alır. Parası yetmeyen varsa diğer alternatiflere yönelir. Ben de isterim kaliteli yapan kazansın yağamayan ayak altından çekilsin, ancak bir forumun bunu yapmasını doğru bulmuyorum sadece.

İşte o aradaki kalite farkını yakalayıp daha güzel bir daha kaliteli bir forum olmak adına bunun yapılması gerek. Parası yetmeyen adamın hiç mi yetmeyecek bu parası? Biz araba alırken 15.000 TL'miz olsa ve beğendiğimiz araba 20.000 TL olsa ona göre paramızı biriktirip istediğimizi almaya çalışırız.

Berkay Berkay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Wordpress Geliştirici
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1863
  • Beğeniler 90 / 337
  • Ticaret 27, (%100)

Kesinlikle doğru eren.WMAracı'nın ticaret potansiyelinin düşük olmasının sebebi bu insanlar 5'te 1'i , 10'da 1'i fiyatına iş yaparak para kazanabileceklerini zannediyorlar.Tek yaptıkları forumdaki piyasayı düşürmek.

Ondan sonra müşteri geliyor benden oyun teması için psd to wordpress fiyatı istiyor.Ben adama 300 TL diyorum en başta tereddütle bakıyor sonra gidip daha ucuz biryere yaptırıyor.Sonra tekrar yazıyor "berkay böyle böyle tema çok yavaş ve burası çalışmıyor veya bu temanın optimizasyonunu nasıl yaparız".Yaptığın işin arkasında duran adam zaten emeğinin karşılığını bilir ona göre fiyat verir.Bu konuda mağdur olan yine wmaracı üyeleri olacak bunuda unutmamak lazım.
ErenKeskin

kişi bu mesajı beğendi.

Karyotip Karyotip .... Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sağlık Çalışanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** E**
  • Mesajlar 1479
  • Beğeniler 312 / 379
  • Ticaret 42, (%100)
Dikkate alınması gereken öneriler..
Domain,host karşılığı logo yarışması mı olur şaka gibi. :D

sosyalme.com

Alphabet Alphabet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek -
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 1432
  • Beğeniler 146 / 287
  • Ticaret 33, (%100)
Buna benzer konular daha önce de açılmıştı. Şuan biz Lonca Teşkilatı gibi piyasayı belirlemeyiz. 1 TL'ye yapılan logo ile 50 TL'ye yapılan logo bir olabilir mi? Kişi zaten yaptırdıktan sonra ortaya çıkan sonucu görecektir. Aslında bu gibi kişiler piyasayı düşürdüğü yok. Benim nazarımda piyasanın kıymetini daha anlaşılır kılmakta; çünkü 1 ya da 10 TL'ye yapılan logo sonrası kaliteli çalışmanın ve emeğin kıymeti anlaşılmakta.

Son olarak ilerleyen zamanlarda ticaret ile ilgili Wmaracı'nda değişiklikler olacaktır. Ancak biraz zaman lazım.

Yeni Eklendi;
-Yeni Mesajlar Yazısına art arta basabiliyoruz.Bu olay sitenin yavaşlamasına sebeb olabilir.Bir kere bastıktan sonra belirli bir süre basma izni olmasın

Bunu dikkate alacağız.
Görüşleriniz için Teşekkürler.
Batuhan Atakan Swat

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al