lostyazilim

Acemi şekilde format attım sorunlarım var

15 Mesajlar 5.464 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

USglm USglm Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)
Arkadaşlar acemi şekilde ilk kez tek başıma format attım. Şuan bilgisayarı açarken 3 tane windows var. Her neyse ilkiyle giriyorum saatlerce uğraşıp interneti zar zor bağladım.Telefondan uğraştım telefon ısındı patlayacak diye korktum :) Ne kadar bilgisayarı aldığımda vermiş oldukları CD varsa hepsini yükledim. Ama şimdi ekranım kocaman gözüküyor hiç bir şey normal değil tarayıcıda felan masaüstü simgeleri felan çok büyük bunu nasıl düzeltebilirim.

Bir şey kurulacaksa anlatırsanız sevinirim.Şuan program yüklemekteyim :) İnşşallah ekranıda halledebiliriz.

Bu arada D yi düzenleyim derken en başta ne yaptıysam c ile aynı içeriğe sahip bunada bakarsanız sevinirim :D

wmaraci
reklam

Senatorr Senatorr Tekniker Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 6 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
hocam keske internetten baksaydınız cünkü cok anlatım var

• Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

Senatör adlı üyeden alıntı

hocam keske internetten baksaydınız cünkü cok anlatım var

Aniden bilgisayar çöktü bende mecbur kaldım başka çarem yoktu saatler sonra ellerim ağrıdı ancak internete girebiliyorum.Şuan zaten orjinelleştirme felan yapmaya çalışıyorum yalnız ekran sorunum var

zer zer cakmakenes.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 999
  • Beğeniler 137 / 136
  • Ticaret 17, (%100)
Ekran sorunu için ekran kartını yüklemen gerekli. Bak buradan programı indir. Bilgisayarında eksik olan tüm driverları gösterir. Onların hepsini internetten indir ve bilgisayarına kur. Sorun düzelir...

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

ECakmak adlı üyeden alıntı

Ekran sorunu için ekran kartını yüklemen gerekli. Bak buradan programı indir. Bilgisayarında eksik olan tüm driverları gösterir. Onların hepsini internetten indir ve bilgisayarına kur. Sorun düzelir...

Eksik driver yok sanırım ekran kartını biraz yüklemiştim. Ama ekran neden büyüdü anlamadım ?

• Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 999
  • Beğeniler 137 / 136
  • Ticaret 17, (%100)

USglm adlı üyeden alıntı

Eksik driver yok sanırım ekran kartını biraz yüklemiştim. Ama ekran neden büyüdü anlamadım ?

O zaman masaüstüne sağ tıkla, Windows xp yüklü büyük ihtimal Özelliklere gir ve orada Ekran ayarları olması lazım. Bir bölümde ekranda mavi tablonun üzerinde 1 ve 2 yazar. Onlardan birinin seçimini yap ve uygula sorun düzelir. Windows 7 kullandığım için tam olarak hangi yol bilmiyorum ama eminim bu şekilde oluyor.

• Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

O zaman masaüstüne sağ tıkla, Windows xp yüklü büyük ihtimal Özelliklere gir ve orada Ekran ayarları olması lazım. Bir bölümde ekranda mavi tablonun üzerinde 1 ve 2 yazar. Onlardan birinin seçimini yap ve uygula sorun düzelir. Windows 7 kullandığım için tam olarak hangi yol bilmiyorum ama eminim bu şekilde oluyor.

Ge Force keran kartı yüklemiştiim onunla lakalı olabilirmi ? dediğin yolda birşey bulamadım

Melek Melek Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 /
  • Meslek
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 224 / 218
  • Ticaret 1, (%100)
"[COLOR=#000000]Şuan bilgisayarı açarken 3 tane windows var." bence siz c'yi silip tekrar oluşturarak format işlemine tekrar başlayın.. :)[/COLOR]

• Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 999
  • Beğeniler 137 / 136
  • Ticaret 17, (%100)

USglm adlı üyeden alıntı

Ge Force keran kartı yüklemiştiim onunla lakalı olabilirmi ? dediğin yolda birşey bulamadım

Hayır hayır ekran kartını eğer yüklediysen, bu yöntem ile ekranı normal çözünürlüğüne getireceksin. Bak komut bölümü şu şekilde;

Windows XP'de masaüstüne sağ tıklayıp özellikler dedikten sonra çıkan pencere şu olmalı ve ayarları ok ile gösterilen yerden yapmalısın;

16. bit seçeneği mevcuta bakma o adamın kendi sorunu ben yol gösterme amaçlı gösteriyorum resmi :)

• Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

Melek adlı üyeden alıntı

"[COLOR=#000000]Şuan bilgisayarı açarken 3 tane windows var." bence siz c'yi silip tekrar oluşturarak format işlemine tekrar başlayın.. :)[/COLOR]

Ek Olarak: "[COLOR=#000000]Şuan bilgisayarı açarken 3 tane windows var." bence siz c'yi silip tekrar oluşturarak format işlemine tekrar başlayın.. :)[/COLOR]

Ben böyle idare ederimde :D ama şu basit sorunlara bir çözüm bulabilsem.Dediğim gibi ilk format deneyimim saatlerce interneti kuramadım ve az kalsın format attırmaya götürüyordum. Ama son anda telefondan çözümü buldum gerisi gelmiyor.

Ek Olarak:

Hayır hayır ekran kartını eğer yüklediysen, bu yöntem ile ekranı normal çözünürlüğüne getireceksin. Bak komut bölümü şu şekilde;

Windows XP'de masaüstüne sağ tıklayıp özellikler dedikten sonra çıkan pencere şu olmalı ve ayarları ok ile gösterilen yerden yapmalısın;

16. bit seçeneği mevcuta bakma o adamın kendi sorunu ben yol gösterme amaçlı gösteriyorum resmi :)

16-32 bit var ikiside düzeltmiyor

wmaraci
Konuyu toplam 7 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 7 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al