Arkadaşlar umarım konuyu doğru kategori başlığına yazıyorumdur. Şimdi bir oran analizi sitem var burada çeşitli filitrelemeler yapıyorum ama kullanıcılar için daha basite indirgemem lazım. Excel tarzı filitreleme gibi. Ben google veya diğer e-tablolar ile çalıştırdığımda dosya büyüklüğü nedeni ile ya kasıyor yada dosya boyunu platform kabul etmiyor. O yüzden siteme buna benzer basit bir script yapmak istiyorum. Başladım başlamasına ama nasıl bir yol izlemem gerekiyor, hangi aşamalarda nasıl sorgular yaparak mümkün olduğunca kasmadan (yaklaşık 190000 satır var db de) verileri getirebilsin. Benimle bu konuda yol gösterip şu aşağıdaki alanlar için sorgu düzenlemeleri ve yazdığı kodlar ile filitreleme yapacak arkadaşların yardımını bekliyorum. Yapılan örneklerden yola çıkarak ben diğer pek çok alanlarda filitreyi geliştireceğim.Örnek olsun diye bunları yapmak benim için yeterli olur. ilgilenen arkadaşlar özelden yazabilirler.

yukarıdaki alanlara mysql tablomda oranlar vs. dinamik gelecek ancak bunlardan işaretli olanlar filitrelenip diğer selectbox'larda da ilgili satırlardaki veriler yine dinamik olarak değişecek ve maçın sonuçları ve oranlarıda aşağıda yeşil alanda gösterilecek. Sanırım ajax ile yapılıyor ajax ve php bilgisi iyi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Ara ara bu tür işlerim mutlaka oluyor.