wmaraci reklam
lidertakipci

Kuantum fıziği

15 Mesajlar 1.635 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

IamCanYILMAZ IamCanYILMAZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Elektrikçi,Telefoncu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 11 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Rica ederim
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

turkmaxi turkmaxi Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Planlama
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 253 / 253
  • Ticaret 4, (%100)
Dunyanin 3 sefer tamamen canlilar olarak yok olup tekrar yeni neslin geldigine dair soylentiler vardi.Hatta biz yok olup gittikten sonra yeni bir yasayis baslayacak diye okumustutm.Biz 4.nesiliz.Dinozorlar 3.nesil.Yani karisik bir sey.Benim en cok merak ettigim sey obur dunya dedigimiz yer acaba uzayda baska bir gezegende yasayis mi.Belki biz yeni bir gezegende yasamaya baslarken dunya da baska bir medeniyet yasamaya baslayacak.Ya da su anda baska gezegenlerde yasayanlar var mi?
IamCanYILMAZ

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.turkmaxi.org Webmaster Forumu

IamCanYILMAZ IamCanYILMAZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Elektrikçi,Telefoncu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 11 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Şöyle söyleyim bizim galaksimiz gibi daha 100 binlerce var bence bizden başka yaşayanlarda kesinlikle var paralel verenler teoriside bunu destekliyor evrende yalnız değiliz hatta suda olabilir evrenin genişleme sebebi ya bizim verdiğimiz kararlar sonucuysa yani verdigimiz her kararda başka bir paralel evren yaratıyoruz buda evrenin genişlemesine yeni galaksilerin oluşmasına sebep oluyor olabilir (kesin bilgi değil sadece kendi düşüncem)

bahtiyarcicek07 bahtiyarcicek07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Ekonometrist
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 9 / 46
  • Ticaret 7, (%100)
Her zaman düşündüğüm bir teori de kara deliklerin öbür tarafa geçiş yolu olmasıdır. Ölünce umarım bunu biliyordum diyebilirim :D

wmaraci
wmaraci

burakcandan burakcandan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek SEO Uzmanı & Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 9 / 5
  • Ticaret 9, (%100)
Bilim ilerledikçe yeni çalışma alanları ortaya çıkıyor ve bu çalışma alanlarından bazıları toplumun ilgisini diğerlerine nazaran çok daha fazla çekiyor. Çalışma yapılan alanların bilinmezliği, ulaşılabilirliği arttıkça merak güdüsü daha da fazlalaşıyor. Günümüzde pek çok insanın anlamakta zorluk çekmesine rağmen atom altı dünyaya, kuantuma ve kozmosa ilgi duymasının altında yatan belki de en büyük sebep “anlaşılmazlık”. Özellikle kuantum konusunun anlaşılmasının çok güç olduğunu ben söylemiyorum, bizzat bu alanın en büyük isimlerinden biri olan Richard Feynman söylüyor. Aşağıdaki konuşma metni Richard Feynman’ın dinleyicilere fizik öğrencilerinin ve profesörlerinin kuantum fiziğini anlama dereceleri üzerine yaptığı bir konuşmadan alıntıdır:

“…Soruyu size açıklayacak olsam, anlayacak mısınız? Teoriyi size ilk söylediğimde idrak edecek misiniz? Teoriyi kendi fizik öğrencilerime detaylı bir şekilde ilk defa açıkladığım zaman lisans eğitimlerinin 3. yılında olmalarına rağmen anlamadılar. Siz de anlamayacaksınız (dinleyenler güler). Ama bu iş anlamakla ilgili değil…Öğrenciler konuyu anlamıyor (dinleyenler güler) çünkü profesör anlamıyor (dinleyenler güler). Emin olun bu bir şaka değil ancak çok ilginç…”

Devamı

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al