wmaraci reklam
lidertakipci

Google Adsense adres ve ödeme doğrulaması [ÇÖZÜLDÜ]

6 Mesajlar 1.064 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BurakTarakci BurakTarakci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Elektrik-elektronik mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 3 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Google Adsense hesabının adres doğrulamasını yapmak için bayağı uğraşmıştım. Bu konuda benim gibi uğraşan bayağı Adsense kullanıcısı olduğunu biliyorum. Sorunun çözümü daha önce paylaşmıştım. Daha fazla kişinin faydalanması için bir de burada paylaşmak istedim. Aşağıdaki adımları sırasıyla uyguladığınızda sorunsuz bir şekilde adres doğrulamasını yapmış olacaksınız.

Ancak öncelikle şunlara dikkat edin;

- Sabırlı olun 3. kez pin isteğinde bulunun. Eğer ilk kez yada ikinci kez pin isteğinde bulunduysanız 4 hafta dolar dolmaz yeni bir pin isteğinde bulunun. Üçüncü pin de doğrulama yapabilirsiniz.

- Google Adsense hesabınızdaki girmiş olduğunuz konum ile ikametgah adresinizin aynı olduğuna dikkat edin.

- İkametgah dosyanızı elde etmek için https://www.turkiye.gov.tr/nvi-yerlesim-yeri-ve-diger-adres-belgesi-sorgulama bağlantısına gidin. E-Devlet aboneliğiniz yoksa herhangi bir faturanızın üzerindeki adresi fotoğraf olarak gönderin.

-Nüfus kayıt örneği dosyası için https://www.turkiye.gov.tr/nvi-nufus-kayit-ornegi-belgesi-sorgulama bağlantısına gidin. E-Devlet aboneliğiniz yoksa nüfüs cüzdanınızın önlü arkalı fotoğrafını gönderin.

-Eğer E-Devlet üzerinden ikametgah ve nüfus kayıt örneğini gönderirseniz adres doğrulaması 48 saat içerisinde %100 başarılı olarak gerçekleştirilecektir. Burada yazılanlar denenmiş ve doğrulanmıştır.

Şimdi adres doğrulaması yapmak için aşağıdaki adımları sırasıyla takip edin;

https://support.google.com/adsense/answer/157667?hl=tr bağlantısına tıklayarak pin sorunu gidericisini açın.

Kazançlarınız doğrulama eşiğinin üzerinde mi ? sorusuna - Evet

Pininizi aldınız mı ? sorusuna - Hayır

Şimdiden üç kez yeni PIN isteğinde mi bulundunuz ? sorusuna - Evet

Cevabını verin. Hemen alttaki küçük kısımda bulunan bizimle iletişime geçin'e tıklayın.

Burada manuel doğrulama yapılıyor. Açılan sayfada e-devlet üzerinden ikametgah ve nüfüs kayıt örneğini dosya olarak gönderin ve mauel doğrulamayı tamamlayın. İkametgah ve nüfus kayıt örneği bilgilerine e-devlet üzerinden ulaşabilirsiniz. Linklerini yukarıda paylaştım. Ancak bu bilgilere ulaşamıyorsanız, e-devlet hesabınız yoksa ikametgah yerine herhangi bir faturadaki adresinizi, nüfus kayıt örneği yerine nüfus cüzdanınızın önlü arkalı fotoğrafını gönerebilirisiniz.

Ben e-devlet üzerindeki belgeleri gönderdim. Gönderdikten 10 dakika sonra adres doğrulaması tamamlandı (sizinki 48 saat sürebilir) . Birkaç saat sonra adres doğrulaması yapmadığım için gözükmeyen reklamlar tekrar gözükmeye başladı.

Adres doğrulaması bu şekilde yapılıyor. Bazı siteler adsense-tr@google.com adresi üzeriden iletişime geçilmesi gerektiğini söylüyor. Bu yanlış (eski) bilgi. Bu e-posta adresi otomatik yanıt veriyor ve manuel doğrulama yapmıyor.

Adres doğrulamasından sonra ödeme doğrulaması yapmanız gerekiyor. Ödeme doğrulaması için aşağıdakileri okuyun.

Google Adsense hesabınızın ödeme yöntemini doğrulamak için Adsense hesabınıza giriş yapın.

Google Adsense hesabınıza giriş yapın.
Ödemeler sayfasını açın.

Ödeme yöntemlerini yönetin'e tıklayın.

IBAN numaranızla banka hesabınızı Google Adsense'e ekleyin. IBAN numaranızı doğru girdiğinizden kesinlikle emin olun.

48 saat içerisinde Adsense, hesabınıza girmiş olduğunuz IBAN numarasına çok düşük bir miktarda ödeme yapılacak.

Ödeme yöntemini doğrulamak için Adsense'in hesabınıza yatırdığı bu ücret miktarını açılan pencerede girip onaylamanız gerekmektedir.

Örneğin yakın zamanda Google Adsense hesabının ödeme yöntemini doğrularken 0.31 Tl ücret Adsense tarafından hesabıma yatırıldı. Bu miktarı pencerede girerek ödeme yöntemini hızlıca doğruladım.

Artık adsense hesabınızı politika ihlali yapmadığınız sürece sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.
Dayilar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

SezerAkkaya SezerAkkaya Youtube/Sezerakkaya Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Web Site Developer
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 580
  • Beğeniler 46 / 140
  • Ticaret 6, (%100)
vallaha hocam en şanslı ve 0 uğraşan benim sanırsam pin gönderdiler ilk pini 3 hafta sonra geldi.
https://wmaraci.com/forum/adsense/adsenseden-pinim-geldi-642105.html

Hatta sonra pinim gelmedi diye yeniden talep etmiştim 2. pinide gönderdiler

55.000 Aboneli Youtube: https://www.youtube.com/c/Sezerakkaya

• Üyelik 23.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 3 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Ne güzel valla. Ben üç defa istedim, PTT'ye gittim hiç ses soluk çıkmadı. Küçük bir şehir de mi yaşıyorsun ? Nerede yaşıyorsun ?

Dayilar Dayilar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2020
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad D** S**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Sistem değişmedi mi artık 4.pinden sonra manuel onaylanıyor diyenler var doğru mudur

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 23.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 3 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Yanlış hatırlamadıysam 3. pini istedim. Sonra yukarıda verdiğim linkten sorulara evet hayır cevaplarını vererek iletişim formuna ulaştım. Oradan da manuel doğrulama yaptım. Eskiden manuel doğrulama farklı bir yerden yapılıyordu. Aslında değişen pekte bir şey yok

Dayilar Dayilar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2020
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad D** S**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar 4.pini istedikten sonra formu yukarıdaki arkadaşın söylediği gibi yapın manuel onaylama ekranı geliyor. Eskiden 3.pini istedikten sonra oluyordu ama şimdi sistemi değiştirmişler 4.pin istedikten sonra oluyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al