tamer41 adlı üyeden alıntı

Allah para kazananların kazancını arttırsın.
Peki arkadaşlar size bir soru.
Madem kazanıyorsunuz ,evinizi arabanızı da almışsınız, bazılarınız para da biriktirmiş. Vergi olayını hallettiniz mi?
Bu vergi konusu hakkında herkes sus pus olmuş. Bir şeyler söyleyin de herkes nefes alsın.

Yasaya göre eğer vergi ödemiyorsanız, sizin çoktan icralık olmanız gerek.
Ben farklı bir nedenden dolayı özel usülsüzlük cezası yedim, 35 bin lira vergi cezası borcum birikti. İnanın ki size de aynısını yaparlar.
Benim hayatım karardı. Her şeyime bloke koydular.
Verginizi ödüyor musunuz?

Kişisel tecrübemle yanıtlamaya çalışacağım.

Evet vergi ile ilgili gelinen aşamada çok daha sıkı bir takip söz konusu. Vergi vermek her birimiz için sosyal bir ödev sayılmakta, dolayısıyla bunun hakkında yorum yapamayacağım.

Bu ödeve tabii bir birey olarak gözlemim şu şekilde. Elbette herkesin kapısı bir gün çalınacak fakat yapılan düzenlemeler küçük meblağlar kazanan insanlardan ziyade büyük kazanç sağlayanları bir şekilde dizginleyerek vergilerini vermelerini sağlamak üzerine işliyor. Yani kendi çevremde yer alan pek çok kişi "Gelen olursa vergimizi de cezamızı da öderiz" fikriyle hareket etti ve ölçek olarak altta kaldıklarından olsa gerek, henüz kapılarını çalan olmadı. Tabii bu kişiler aylık olarak en fazla 2.000-3.000 TL bandında gelir elde ediyorlar.