obadus adlı üyeden alıntı

Evet işlemleri yaptıktan son ilk işim purge all yapıp biraz beklemek oluyor. Sizin paylaşmış olduğunuz konudan esinlenerek Litespeed kullanıyordum, hostingim de direkt yükleme önerisi olarak çıkarıyordu.

Aslına bakarsanız 2.5 sn benim için yeterli bir süre fakat font konusu kafamı kurcaladı. Bu konu hakkında tavsiye edebileceğiniz bir şeyler var mı ?

swap konusunu biraz araştırdım sanırım css ile uğraşmam gerekecek onun için ve o işe girersem kolay kolay çıkabileceğimi düşünmüyorum.

temamın default fontunu barlow olarak değiştirsem bunun performansa + - direkt bir etkisi olur mu acaba ? sanırım defaultu roboto ve başlangıçta onu da yüklemeye çalışıyor. fakat ben anasayfamda sadece Poppins + Barlow fontunu kullanıyorum.

https://www.tezify.com/how-to/font_display_for_google_fonts/ bu kaynaktan fikir edinebilirsiniz.

font-display: "swap"; şeklinde arama yaparsanız bir çok kaynağa ulaşabilirsiniz ayrıca.

Site açılışta rahatladı ancak sayfa geçişleri biraz yavaş şu an. Bu da tüm sayfalarda aynı özeni göstermeniz gerektiğini gösterir. Siteyi sadece ana sayfadan ibaretmiş gibi düşünmemeliyiz.