wmaraci reklam
lidertakipci

kiracı sicili

31 Mesajlar 3.944 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

PhpMania PhpMania WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Proğramcı
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 11 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Daha önceden ben de böyle bişey düşünmüştüm. Ama yapılamaz olduğu belli oldu.

wmaraci
reklam

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
"Bak yeminle benim aklıma geldi düşünmüştüm yaaaa" repliği geldi aklıma :))

Şaka bir yana yorumların çoğu olmaz diyor ancak olur. Kişisel bilgi olarak isim soyisim dışında bir bilgi tutulmayacak. Ayrıca emlakçılarla başlanılabilir. Yani kira sözleşmesi altına bir madde eklenir bu sistemde ev sahibi ve kiracılar birbirlerini değerlendirme notunda bulunabilir şeklinde. Sonra zaten şahıslar da kendi istekleriyle böyle bir sisteme dahil olmak isteyecekler çünkü iki tarafı da koruyan bir sistem olmuş olacak; tabi işine gelmeyen değişik tipler bunu pek sevmeyecek ama olsun sorun değiller. Araştırıp hukuki olarak veya daha şeffaf yöntemlerle yapılabilir ancak bu projenin öyle basit kişisel bir site kurmak olmadığını bilmelidir yapacak olanlar.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Kim doğruyu söylüyor? sorusu olur aklımda.

Ve böyle bir paylaşım ciddi hukuki ceza yaptırımına neden olur.

Misal ben kiracı olacağım, kiramı günü gününe ödeyeceğim vs; ama mal sahibi arkamdan iftira atacak?

Ne olur sizce bu durumda.

İnanın mal sahibini bırakır direkt site sahibine yürürüm koşar adımlarla. Sonucunda da güzel yüklü bir tazminat alırım. Hatta yetinmem site sahibini de ben ifşa ederim tüm platformlarda ( diğer ismi geçen vatandaşlarda haklarını arasın diye )

şikayetvar bile bu konuda son derece sabıkalıdır. Millet yalandan yorum yaptırır sonra yorum iyiye çevirilir falan. Birileri de iftira eder. Asla güvenmediğim bir platformdur.
bbking

kişi bu mesajı beğendi.

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Kim doğruyu söylüyor? sorusu olur aklımda.

Ve böyle bir paylaşım ciddi hukuki ceza yaptırımına neden olur.

Misal ben kiracı olacağım, kiramı günü gününe ödeyeceğim vs; ama mal sahibi arkamdan iftira atacak?

Ne olur sizce bu durumda.

İnanın mal sahibini bırakır direkt site sahibine yürürüm koşar adımlarla. Sonucunda da güzel yüklü bir tazminat alırım. Hatta yetinmem site sahibini de ben ifşa ederim tüm platformlarda ( diğer ismi geçen vatandaşlarda haklarını arasın diye )

şikayetvar bile bu konuda son derece sabıkalıdır. Millet yalandan yorum yaptırır sonra yorum iyiye çevirilir falan. Birileri de iftira eder. Asla güvenmediğim bir platformdur.

Böyle bir projeyi yapan birinin suçu ne hocam? Mesela burada siz ticaret yaptınız diyelim ve ticaret yaptığınız kişi sizi karaladı olumsuz puan verdi. Siz site sahibine mi saldıracaksınız sen bu projeyi yapmasaydın bu adam bana olumsuz veremeyecekti diye? Yani kanıtlar varsa zaten inanılacak yoksa elbette genel duruma göre karar verecek insanlar o proje üstünden. Kaldı ki birine 1 kişi iftira atar hadi 2 kişi atsın sonrası hep kötüyse zaten iftira olması imkansız olur diye düşünüyorum.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

UNKEF adlı üyeden alıntı

Böyle bir projeyi yapan birinin suçu ne hocam? Mesela burada siz ticaret yaptınız diyelim ve ticaret yaptığınız kişi sizi karaladı olumsuz puan verdi. Siz site sahibine mi saldıracaksınız sen bu projeyi yapmasaydın bu adam bana olumsuz veremeyecekti diye? Yani kanıtlar varsa zaten inanılacak yoksa elbette genel duruma göre karar verecek insanlar o proje üstünden. Kaldı ki birine 1 kişi iftira atar hadi 2 kişi atsın sonrası hep kötüyse zaten iftira olması imkansız olur diye düşünüyorum.

Bahsettiğiniz husus ile bahsi geçen proje arasında çok fark var.

Haklıyı savunmayacak ise elbette site sahibi suçludur; buna elverişli bir ortam yarattığı için.

Yer sağlayıcıyım, vs diyerek kurtulmamalı bu vebalden.

Az empati yaparsanız daha iyi anlayacağınızı umuyorum.

Misal bahsi geçen durum yaşandı diyelim. Net söylüyorum; site sahibine dava açarım. Mal sahibi zaten iftira atması nedeni ile yargılanır ayrıca. Ama buna sebebiyet veren site sahibinin peşini asla ama asla bırakmam.

Zaten bu proje baştan saçmalık. Özeli ifşa etmenin cezası bellidir.

Az hukuk bilen bu işe kalkışmaz. Bilmeyen de bir zahmet araştırsın. Ne uğruna?

Bir de işin vicdani boyutu var.

Az vicdan, az empati desek yeterli sanırım.
bbking

kişi bu mesajı beğendi.

forces forces WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1366
  • Beğeniler 9 / 379
  • Ticaret 0, (%0)
Kiracı ve ev sahibi ilişkisini site üzerinden kurmuş ve başlangıçta karşılıklı yapılacak değerlendirmeleri olumlu ya da olumsuz kabul etmişler ise , site kullanım şartlarında ve yasal gereklilikler içerisinde tanımlamalarda yapılmış ise bu durumda herhangi bir sorun çıkmaz .

Ama yukarıda yazdığım olmadan, ev sahibi gelip atıp tutuyorsa , ya da kiracı benzerini yapıyorsa o zaman sıkıntı büyük olur

Remus Remus NUMLOCK.COM.TR Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 768
  • Beğeniler 165 / 230
  • Ticaret 3, (%100)
Bunu resmi bir kanal kurup findeks tarzı yapılabilir .
Puanlama sistemi olabilir ancak dediğim gibi resmi kanal uzerinden
Monster95

kişi bu mesajı beğendi.

Monster95 Monster95 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 54 / 55
  • Ticaret 14, (%100)
Bunun suç olduğunu biliyorsundur umarım deneme bile,

Örnek bir Mahkeme Davası;
Adamın kredi kartı borcu var, bütün ailesine avukatlık bürosu ulaşıyor ve hakkında bilgi veriyor, borçlunun alacağı borç 20 bin tl adam mahkemeye veriyor bu olay için mahkeme avukatlık bürosu hakkında 50 bin tl tazminata hükmediyor,

KVKK Kanunu kesindir, takmayan çok ceza yiyende çok,
bbking

kişi bu mesajı beğendi.

Monster95 Monster95 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 54 / 55
  • Ticaret 14, (%100)
OTTOMAN1453

Bu şekilde uygulanabilir mi? sorgulamak lazım ama findeks vb oluşumlar merkez bankası onaylı bu iş ciddi yatırım gerektirir,

uygulama yapılır ama tutar mı ? yemeksepetine benzer bir uygulama çıktı ciddi yatırım aldı en fazla 8 ay dayandı siteyi uçurmuşlar kapatmışlar kolay değil kısaca

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

Monster95 adlı üyeden alıntı

Bunun suç olduğunu biliyorsundur umarım deneme bile,

Örnek bir Mahkeme Davası;
Adamın kredi kartı borcu var, bütün ailesine avukatlık bürosu ulaşıyor ve hakkında bilgi veriyor, borçlunun alacağı borç 20 bin tl adam mahkemeye veriyor bu olay için mahkeme avukatlık bürosu hakkında 50 bin tl tazminata hükmediyor,

KVKK Kanunu kesindir, takmayan çok ceza yiyende çok,

Maalesef ülkemizde kanunları yok sayan bir zihniyetimiz var.

Marka, şirket, vergi, kişilik hakları nedir bilip bilmeden (yada bilerek) para hırsı için saçma sapan haddimiz olmayan işlere bulaşıyoruz.

''Bir şey olmaz'' mantığı ile hareket edildiği sürece her hakka tecavüz etmeyi hak biliyoruz. Halbuki dediğim gibi az empati yapmayı bilsek bunlar olmaz.

Bu konuya bu kadar yazmamın nedeni empati yapmamdan kaynaklı aslında. Yani kendimi mağdur olabilecek insanların yerine koymak tamamen. Ama gel de bunu birilerine anlat.

Bir de ciddi ceza yiyen ama bunu çok iyi gizleyebilen kişi / şirketler de var itibarları zedelenmesin diye. Yani sanılmasın ki hukuk işlemiyor. Öyle güzel işliyor ki aslında. Sadece zaman alıyor belki ama sonunda hak yerini bulur.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al