wmaraci reklam
lidertakipci

Sosyal Medya Hitleri Faydalı mı?

9 Mesajlar 852 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

bilalylmz bilalylmz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Mekatronik Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 41 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Herkes başka bir şey söylüyor. Kimisi sosyal medyadan gelen hitlerin çok kıymetli olduğunu söylüyor kimisi hepsi sosyal medya olur organik trafik hiç olmazsa Google'dan ban yiyeceğimizi bile söylüyor.
Bu konuyu işin ehli biri Facebook, Reddit Twitter gibi platformlar için cevaplandırırsa sevinirim.

Benim sitem bir oyun ile alakalı. Bu oyun için açılmış bir siteden kendi siteme trafik akışı oluyor. Forum sitesi gibi düşünebilirsiniz içerikleri kendim giriyorum. Şu anda sitem yeni olduğu için(15 gün ve henüz az içerik) aramadan gelen trafik yok. Zaten sanırım bu aralar Google indekslemede kafa karışıklığı yaşıyor.

Sitemin içeriğiyle doğrudan alakalı bir siteden trafik çekmek çok faydalı değil midir?
Bunun dışında Reddit'te bu oyunla alakalı sayfalarda da sitemi paylaşmak faydalı olmaz mı?

wmaraci
reklam

Megali Megali Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Kamu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 24 / 80
  • Ticaret 0, (%0)
Bende çok merak ediyorum bu konuyu.

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1272
  • Beğeniler 444 / 443
  • Ticaret 61, (%100)
Şimdi konu açtınız ya, yine herkes başka bir şey söyleyecek. Bence dünyada ki tüm sosyal medyalarda paylaşım yapmalısınız. Elbette reddit'te önemlilerden biri. Ama reddit'te game bölümünde url ile link paylaşımı yapamazsınız, premium üye değilseniz yasak bu almıyor anında siliyor. Sadece kendi profilinizde paylaşım var bu da zararı olmaz, ama hiç bir yararı olmaz. Evet sadece sosyal medyadan hit geldiği için benim adsensem 6 ay ceza yedi. Ama açıldı yine yapıyorum. Google bizleri ilk sayfaya almadığı sürece, tek çaremiz sosyal medyadan gelecek hit. Bence bu konuda en iyiler facebook, pinterest, twitter. Bu üçü çok önemli. İnstagram bence site hit'i için tamamen boşa kürek. Bir paylaşım yapın bazen 5.000 beğeni gelir, ama url ye tıklayıp siteye girmezler sosyal medya adil değil. Örneğin benim 500 bin takipçili twitter hesabım vardı retweet ve beğen sayısı 1.000 in altına düşmüyordu, ama dediğim gibi tıklayıp site ziyareti yapmıyorlardı. Buna benzer bir çok sebepten dolayı size cevap verebilecek biri yok. Ama olur ya çok ilgi çekici post lar yapıp, tıklamayan bin pişman vs gibi sloganlarla çekebilirseniz hiti ne mutlu size.
AvangeQuick bilalylmz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 41 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
selcuksofta En azından Adsense'ye başvurana kadar Google tarafında sorun çıkmasa bari. Sosyal medyadan güç almadan yükselmem çok daha uzun süreler alır diye düşünüyorum. Teşekkür ederim cevap için.
selcuksofta

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1272
  • Beğeniler 444 / 443
  • Ticaret 61, (%100)

bilalylmz adlı üyeden alıntı

selcuksofta En azından Adsense'ye başvurana kadar Google tarafında sorun çıkmasa bari. Sosyal medyadan güç almadan yükselmem çok daha uzun süreler alır diye düşünüyorum. Teşekkür ederim cevap için.

Adsense yoksa zaten sakın korkmayın, saldırın gitsin. Adsenseden sonra adwords reklam öneririm, diğerlerini dengeler
bilalylmz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 41 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
selcuksofta arama trafiğine göre bakıcam artık. Zaten indekslemeyi de beceremiyor ki Google. Saçma sapan reklamlı siteler bile indeksli duruyor. Belirsizlik durumu da çok. Google işi tekeline almış keyfine bakıyor. Olay bu. Gidip de yapay zeka muhabbeti yapmasın bence.
selcuksofta

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1272
  • Beğeniler 444 / 443
  • Ticaret 61, (%100)

selcuksofta arama trafiğine göre bakıcam artık. Zaten indekslemeyi de beceremiyor ki Google. Saçma sapan reklamlı siteler bile indeksli duruyor. Belirsizlik durumu da çok. Google işi tekeline almış keyfine bakıyor. Olay bu. Gidip de yapay zeka muhabbeti yapmasın bence.
her şeye rağmen google'a mahkumuz, bence news kaydı alın anında indeks yapar

• Üyelik 10.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 41 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
selcuksofta bir oyun ile alakalı bizzat hazırladığım paketler ya da modlar var. Google News bunları ne yapacak ki? Olur mu acaba?
selcuksofta

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1272
  • Beğeniler 444 / 443
  • Ticaret 61, (%100)

selcuksofta bir oyun ile alakalı bizzat hazırladığım paketler ya da modlar var. Google News bunları ne yapacak ki? Olur mu acaba?
google şu an anlamsız bir şekilde her ama her siteye veriyor, forumda 30-40 tl ye bu işi yapanlar var, araştırıp sorun bence.
bilalylmz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al