cihatnet adlı üyeden alıntı

@Javadanadam konu dışı ama neden thyao ve tuprs kaçsın? :)
Otursun Analinizi yapsın, düşünsün, karar versin risk alsın veya almasın. Karda zararda onun.
Ben hala alım yapıyorum mesela.

Borsada beklenti satın alınır.
Yyapı 0.25 iken millet alma batacak bitecek diyordu oturdum araştırdım. Düşündüm taşındım. Davalara baktım zaman ayırdım. Aldım şimdiki fiyatına google'dan bakabilirsiniz :)

Kısacası zararda sizin karda sizin milletin demesiyle iş yapacaksanız hiç yapmayın.

Üstadım thyao'yu imam hatipliler yönetiyor son 3 yıldır olduğu yerde sayıyor, tuprs yatırımcısına en çok zarar veren hisse senetlerinden son 1 yılda değeri %40 düştü dibin dibini gördü, yyapi'yı iyi almışsınız şimdi 1,25 olmuş umarım fazla lot almışsınızdır.

Bu işlere yeni girenlere tavsiyem her zaman güvenilir hisse almayın arada bir kalitesiz komik hisselere 5-10 lira yatırım, ben arti hissesinden 2 lot almıştım 2 liradan şimdi 15 oldu, böyle hisseleri arada sırada uçuruyorlar sonra patlatıyorlar önceden gördüğüm dalga geçtiğim hisseler 1 liradan 13 lira olmuş batal gibi mesela böyle hisselerdende paranızı katlayabilirsiniz ama tek hisseye sakın ha büyük mevlalar yatırmayın.