wmaraci reklam
lidertakipci

AdSense için organik aramanın en üstte mi olması gerek?

7 Mesajlar 853 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ZiasWen ZiasWen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 22 / K
  • Meslek Site Yöneticisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 35 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
AdSense'den onay almak için organik hitin siteye sosyal medya ve direkt olarak gelen hitten daha mı fazla olması gerekiyor? Bugün 1 haftalık sürecin ardından politika ihlalleri bulundu dikkat edilmesi gerekiyor diyerek başvurum reddedildi. Benim şüphelendiğim iki konu var birisi resimler diğeri organik hit mevzusu.

AdSense siteler kısmında yazan tam metin:

Siteniz reklam göstermeye hazır değil
Sitenizde sitenizin henüz reklam göstermeye hazır olmadığı anlamına gelen bazı politika ihlalleri bulduk. Sitenizin AdSense Program Politikaları'na uyduğundan emin olun.

wmaraci
reklam

ugurak ugurak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ..
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 1 / 21
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam kopya içerik varsa hakkımızda iletişim kısımları yoksa kabul etmez hitle bir alakası yok
ZiasWen

kişi bu mesajı beğendi.

www.birkadin.org www.kampalanlarim.com

• Üyelik 13.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 22 / K
  • Meslek Site Yöneticisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 35 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

ugurak adlı üyeden alıntı

Hocam kopya içerik varsa hakkımızda iletişim kısımları yoksa kabul etmez hitle bir alakası yok

Hakkımızda, İletişim, Gizlilik Politikasi, Künye ve Çerezler ile ilgili girişte çıkan çerez uyarısı sitemde mevcut. Google News kaydı var, Analytics mevcut, Search Console kaydı var. Sitem mobil uyumlu, ve yeterince hızlı. Hiç bir eksiğimin olduğunu düşünmüyorum. Hiç bir kopya makale bulunmuyor. Tamamen kendim yazdım hepsini. Şimdiye kadar 4-5 kez AdSense'ye başvuru yaptım hepsi reddedildi. Sürekli şüphe duyduğum yerleri düzenledim ama şu an değiştirecek bir şey bulamıyorum. Bir türlü kabul edilemedim.

ufukkayaa ufukkayaa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 3 / 8
  • Ticaret 3, (%100)
Sitenizin ismini atın bakalım bi
ZiasWen

kişi bu mesajı beğendi.

1tutambilgi.com
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 22 / K
  • Meslek Site Yöneticisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 35 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
Yanlış anlamayın lütfen ancak sitemi paylaşmak istemiyorum. Bana onay alamamam için olabilecek nedenleri söylerseniz ve tecrübelerinizi aktarırsanız sorunu tespit edip üstesinden gelebilirim diye düşünüyorum. Ayrıca AdSense'ye şimdiye kadar kaç kez başvuru yaptıysam 1 haftayı geçkin bekliyorum red mesajı öyle geliyor. Oysa forumda 1 günde cevaplanıp onay alanlar var.

hRSor hRSor WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 654 / 134
  • Ticaret 5, (%100)
Onay ile alakası da olabilir diye tahmin ediyorum, ziiraa benim reklamlarım iki kez kısıtlandı organik hitim düşük diye, organik hit başta olmazsa reklamlar kısıtlanıyor.

Onayla da alakası vardır tabi. Hitin nereden geldiği artık çok önemli, google organik hitin artırılmasını istiyor.
ZiasWen

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 22 / K
  • Meslek Site Yöneticisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 35 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
Onay alsında başta kısıtlasınlar hocam siteyi AdSense onayından sonra daha da özgünleştirebilir ve yatırım yapabilirim. Hitten ziyade başka etkenler olabilir mi diye şüpheliyim. Özellikle resimler telif hakkına girince onay vermiyolarmış. Resimleri yeniden boyutlandırıp efekt verip düzenledim ama Google Görseller'de aratınca resimin orjinalini Google bulup çıkartıyor. Bir çıkmazın içine girdim ve nasıl çıkacağımı bulamıyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al