Merhabalar,
Windows form uygulaması ile bir proje yapmaya çalışıyorum. Listbox imda isimler geliyor. Ben bu isimlerden seçtiklerimin mail adreslerinin textbox a yazılmasını istiyorum. Fakat sadece en üstte seçtigim kişinin mail adresini textbox'a yazıyor. Birden fazla mail adresi yazdırmada sorun yaşıyorum. Nasıl bir kod parçası uygulamalıyım. Fikri olan var mı. Teşekkürler.

Listboxda ki isimleri veritabanına yazıyorum. Textbox'a gönderilen mail adreslerini daha sonra mail atmak için kullanacağım. Sadece mail adreslerini tutmak için textboxu kullanıyorum.

Kod Parçam;

public void mailDenetciAdresleriGetir()
{
connection2.Open();

SqlCommand komut = new SqlCommand("SELECT EMAIL FROM PERSONELLER WHERE [AD]+' '+[SOYAD] LIKE '" + listBoxDenetlenecekPersonel.Text + "'", connection2);
SqlDataReader read = komut.ExecuteReader();
while (read.Read())
{

textBox1.Text=(read["EMAIL"].ToString());

}

connection2.Close();
}

Şöyle bir öneride geldi: (Fakat aynı sorun devam ediyor.)

public void mailDenetciAdresleriGetir()
{
connection2.Open();

SqlCommand komut = new SqlCommand("SELECT EMAIL FROM PERSONELLER WHERE [AD]+' '+[SOYAD] LIKE '" + listBoxDenetlenecekPersonel.Text + "'", connection2);
SqlDataReader read = komut.ExecuteReader();
while (read.Read())
{
if(textBox1.Text =="")
{
textBox1.Text =(read["EMAIL"].ToString());
}else{
textBox1.Text += ";" + (read["EMAIL"].ToString());
}

}

connection2.Close();
}

SelectionMode kısmı şuan 'MultiSimple' bunun sebebi birden fazla kişiyi seçip veritabanına yazıyorum. Eğer 'MultiExtended' yapar isem tek tek sorunsuz şekilde mail adreslerini yazıyor. Fakat bu sefer de seçilen isimleri çoklu olarak veri tabanına yazamıyorum.

Farklı bir yaklaşımla sorun çözülecekse onu da kabul ediyorum tabi ki :)