Merhaba Arkadaşlar,

Uzun süredir işin içinden çıkamadığım bir durum var aileme de açamadım bu durumu ama birkaç pürüz var onlar aradan kalkınca açmayı planlıyorum, neyse başlıkta ki konuya da gelirsek büyük bir yol ayrımındayım devam mı yoksa kanada mı ayrımında. Devam mı kısmına gelirsem burada memurum ortalamanın üzerinde bir maaşım var web işlerinde amatörüm kendi işim de profesyonel :) fakat 4 senenin sonunda şunu anladım ki ben bu işi sevmiyorum yani çok severek çok isteyerek girdim emek verdim, bekledim, uğraştım ama yok hergün ayaklarım zorla getiriyor beni işe maalesef bunun verdiği bunalım beni eskitti eminim yerimde olmak isteyen epey insan vardır şükürsüzlük etmek isyan etmekte istemiyorum ama yapamıyorum işin devam kısmı böyle...

Gelelim diğer tarafa, Kanada ya...

İngilizce olarak b1 ortalarında geziyorum geçen bir kursta hoca ile seviye belirleme testi yaptık bende onların yalancısıyım:) Lisans mezunuyum ve yüksek lisans yapıp yapmamak arasında geziniyorum mevcut işimin kanada da pek alakası yok çünkü sıfırdan başlanacağı için herşeye hazırım. korona döneminin geçmesini bekliyorum bir yandan da.

Yaklaşık 25k kanada doları birkimim var bu benim 4 senede edindiğim herşeyin toplamı. Siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız? Ayrıca lütfen ama lütfen siyasi yada parti vs. konularına girmeyin bu yazacağım şey için, ülkenin içinde bulunduğu durumdan da inanılmaz bunaldım içinde bulunduğu her durumdan bunaldım yukarıda da belirttiğim gibi ekonomik olarak problemim yok ama BENİM YOK çok fazla insanın var adaletten liyakatsizlikten üzeri örtülen herşeyden bıktımım bununda etkisini es geçemem