wmaraci reklam

AdSense Uzmanları İçeri! Bir Kaç Soru...

11 Mesajlar 1.744 Okunma
wmaraci reklam

DeSa DeSa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Siber Güvenlik Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** S**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 6 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Söz konusu olan web site : https://kadinmasasi.com/

Onay Süreci

Dostlar merhabalar,

Yaklaşık 9 gün önce adsense başvurusu yaptım, hala siteniz hazır hale getiriliyor sürecinde bekliyor.

İletişim, Hakkımzıda ve Gizlilik Politikası sayfalarım mevcut.
Aynı zamanda 64 adet özgün içerik bulunmakta.
Günde en az 2 genel olarak 3 içerik paylaşıyorum.

Reklam kodunu belirli yerlere yerleştirdim ve reklam alanı sık değil.

Kısacası site şuanda 10 numara 5 yıldız fakat, herhangi bir dönüş alamadım bir türlü.
Onay sürecinin 2 hafta hatta 1 ay kadar sürebildiğini biliyorum, ancak dediğim gibi bir problem göremiyorum şahsen sitede.

Onay sürecini hızlandırmam için ekstra ne önerirsiniz ? Eksik görüğünüz ve düzeltmemi istediğiniz bir yer varmıdır ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Reklam Kodu Yerleştirme

Bildiğiniz üzre Adsense site onayı ve kontrolü için bir kod vermekte, bu kodu kod etiketleri arasına yerleştirdim. Hatta metin dosyası olarak footer menü ve yazı içi, başlıktan önce, sağ widget alanına'da ekledim.

Sorum şu ; Doğrumu yaptım ? Ekstra yapmam gereken bir durum var mı ?

wmaraci
reklam

gorkemyabgu gorkemyabgu tulparav.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 28 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
Sanıyorum ki google temanızda sorun buluyor da bu işlemi tamamlamıyor. Çünkü şöyle bir göz gezdirince reklam eklenebilecek yerler kısıtlı ona göre optimize edemiyor ve sayfa açılış hızınız düşük. Ayrıca Wordpress kullanıyorsanız eğer, Google Site Kit kullanıyor musunuz ?

tulparav.com

okolog okolog WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Özel Sektör
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 12 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba, Adsense kodunu sadece ... arasına yerleştirmeniz yeterli. Onay aldıktan sonra ise otomatik reklamları etkinleştirebilir ya da yeni reklam birimleri oluşturup sitenizde istediğiniz alana yerleştirebilirsiniz.

Şu aşamada başvuru sonucunu beklemekten başka yapmanız gereken bir şey yok. Adsense politikalarına aykırı bir durum yoksa, muhtemelen olumlu sonuç alırsınız. Red almanız durumunda, genellikle nedenini belirten bir e-posta gönderilir.

İnceleme süreci bazen uzun sürebiliyor. Umarım olumlu sonuçlanır. Bol şans dilerim.

Ek not- Şu an uygun olmadığımdan temayı detaylı inceleyemiyorum. Fakat bannerlar dikkatimi çekti. Kaldırmanızı öneririm. İhtimal vermiyorum ama botlar bu alanları reklam olarak tarayabilir.
DeSa

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.12.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** S**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 6 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

gorkemyabgu adlı üyeden alıntı

Sanıyorum ki google temanızda sorun buluyor da bu işlemi tamamlamıyor. Çünkü şöyle bir göz gezdirince reklam eklenebilecek yerler kısıtlı ona göre optimize edemiyor ve sayfa açılış hızınız düşük. Ayrıca Wordpress kullanıyorsanız eğer, Google Site Kit kullanıyor musunuz ?

Evet Google Site Kit kullanıyorum ve aslına bakarsanız reklam yeri fazlasıyla var ancak fazla kullanmak istemiyorum. Bu nedenle az yerleştirdim.

3 ay önce bu site ile yine bir adsense başvurusu yapmıştım, politika ihlali nedeniyle onaylanmamıştı. Tema ile ilgili bir sorun olduğunu dile getirmiyordu, şimdi ise baştan olarak siteyi tasarladım ve eksiklerimi giderdim.

Sayfa hızı düşük biraz evet cache eklentisi kullanıyorum ve sanırım sunucudan da kaynaklı olabilir bu durum. Yarın hosting firması ile görüşücem bu konu hakkında.

wmaraci
wmaraci

MakaleAkademisi MakaleAkademisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 415
  • Beğeniler 171 / 72
  • Ticaret 8, (%100)
h1-h2-h3-h4 başlıklarınız tam ama anahtar kelimeniz yazı içinde bold değil, 41 keyword kelimeniz index almış, 1 adet backlink iniz var, kyword kelimelerizi ve backlink inizi arttırıp, özgün makaleler girmeye devam edin, bence en az backlink 15, en az 15 makale daha ekleyin tekrar başvurun... Kolay Gelsin...

• Üyelik 26.12.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** S**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 6 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

MakaleAkademisi adlı üyeden alıntı

h1-h2-h3-h4 başlıklarınız tam ama anahtar kelimeniz yazı içinde bold değil, 41 keyword kelimeniz index almış, 1 adet backlink iniz var, kyword kelimelerizi ve backlink inizi arttırıp, özgün makaleler girmeye devam edin, bence en az backlink 15, en az 15 makale daha ekleyin tekrar başvurun... Kolay Gelsin...

Merhaba ilgi ve alakanız için teşekkür ederim. Başvuruyu iptal edip tekrar başvuru yapmam süreci uzatmaz mı ? Hali hazırda başvuru süreci devam ederken ekleme yapsam işleme alınmaz mı ?

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Bence başvuruyu iptal etmeyin, bekleyin. Google'a adsense sorum için eposta göndermeye kalktım form aracılığı ile, 4 Ocak tarihine kadar noel tatilindeyiz bişeye bakamayabiliriz bilgin olsun demişler. Sizde de bu süreç uzayabilir, sabırla bekleyin bence.

gorkemyabgu gorkemyabgu tulparav.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 28 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
Makale eklemenize o kadar da gerek yok ben kendi sitemde ortalama 15 makale varken reklamları açtım. En büyük etkenlerden biri de içeriklerim özgündü, şeffaf bir site olduğum için google adsense benim ne yapmaya çalıştığımı anlıyordu ve temada reklamların yerleşebileceği alanlar görselliği bozmuyordu. Ayrıca search consol, analytics vs siteniz ile entegreli mi?

tulparav.com

• Üyelik 26.12.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** S**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 6 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

gorkemyabgu adlı üyeden alıntı

Makale eklemenize o kadar da gerek yok ben kendi sitemde ortalama 15 makale varken reklamları açtım. En büyük etkenlerden biri de içeriklerim özgündü, şeffaf bir site olduğum için google adsense benim ne yapmaya çalıştığımı anlıyordu ve temada reklamların yerleşebileceği alanlar görselliği bozmuyordu. Ayrıca search consol, analytics vs siteniz ile entegreli mi?

Evet tüm web master araçları siteme ekli, diğer arama motorları da dahil. (yandex,bing)

• Üyelik 26.12.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** S**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 6 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

impjix adlı üyeden alıntı

Bence başvuruyu iptal etmeyin, bekleyin. Google'a adsense sorum için eposta göndermeye kalktım form aracılığı ile, 4 Ocak tarihine kadar noel tatilindeyiz bişeye bakamayabiliriz bilgin olsun demişler. Sizde de bu süreç uzayabilir, sabırla bekleyin bence.

Adamsın başkan eyvallah.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al