yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Özür metni öyle küçük bir alan olmayacaktır.

Yüksek tiraj denilmesinin nedeni; çok kişinin okuduğu bir gazetede bahsi geçen markanın itibarını zedeleme girişimi olduğunun beyan edilmesidir. Yani herkesin görebileceği bir alanda olmalıdır. Umarım izah edebilmişimdir.

Mutlaka avukat nezaretinde; karşı taraftan onay alarak yapmalısınız. Aksi takdirde tekrar isterler ve masraflar artar.

Az bir meblağ ödeyeceğinizi düşünmeyin ve bir an önce bunu yapın. Yapmadığınız takdirde başka cezai şartları öne sürerek hakkınızda şikayetçi olabilirler. Hatta size icra takibinde bulunarak sizden ödemeyi tahsil ederek sizin yerinize gazeteye ödeme yapılmasını sağlayabilirler.

Amma abarttı ya diye düşünenlere; bu daha hiç bir şey değil ve inanın abartmıyorum.

Bu bir uyarıdır ve başka birileri tekrarlarsa çok ağır bedeller ödetiriz demektir.

''Bir şey olmaz'' diyenler, hadi çıkın da 2 laf edin şimdi.
Hatta laf etmeden elinizi cebinize atın da yardım ediverin ceza masraflarına. Bir şey olmaz diyorsunuz, sallıyorsunuz ya!
( marka tesciline dair tüm konularda yazanlar için diyorum sadece bu konuya özel değil ) Çok bilip sallıyor, cesaret veriyorsanız o zaman cezaya da ortak olun bir zahmet.

Bu tip konularda en başta uzlaşmak şart evet, ancak avukatlık masrafları zaten en büyük tutar ve bundan vazgeçeceklerini düşünmüyorum, gazete işini de araştırıyorum bakalım nasıl olacak