wmaraci reklam
lidertakipci

İndex almasına rağmen neden sıralamada yok?

8 Mesajlar 1.021 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Furkan07z Furkan07z WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 59 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Blogum üzerinde yayinladigim bazı makalelerim Google tarafından index aldı. Ancak sıra bulucu araçlarında anahtar kelimede Google'da kaçıncı sırada olduğuma bakınca "BULUNAMAMIŞTIR" yanıtını alıyorum. Bu neden oluyor acaba? İcerigim İlk 9 sayfa da olmadığı için olabilir mi?

wmaraci
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
sıra bulucuların bir önemi olduğunu düşünmüyorum...
bir anahtar kelimede makalem birinci sırada, fakat bu sıra bulucular aynı anahtar kelime ile sıralamada bile göstermiyor. İtibar etmeyin bunlara...
tarantula901

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 59 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
@enerjiveguc hocam doğru diyorsun ama kendim manuel olarak arama yapıyorum kendi yazımı yine bulamıyorum, acaba çok mu gerilerde olduğum için?

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

Furkan07z adlı üyeden alıntı

@enerjiveguc hocam doğru diyorsun ama kendim manuel olarak arama yapıyorum kendi yazımı yine bulamıyorum, acaba çok mu gerilerde olduğum için?

Arama kriterlerinde dikkate almanız gereken şudur. Arama motorları 3-4-5 kelimelik aramalarda kelimeleri "tek tek" arayarak değerlendirir. Bu kelimeler içindeki en popüler olan kelime ile ilgili sonuçları ön plana çıkartır. Mesela, wordpress için makale nasıl yazılır olsun. Burada en popüler kelime wordpress, sonra makale. Sonuçlarda bireysel olarak önce bu kelimelerin geçtiği popüler sitelerin sonuçları görünür. Aramanızı tırnak işareti içine alırsanız, tüm kelimelerin geçtiği sonuçlar gösterilir.

Buna göre, sizin popüler sonuçlar arasına girmeniz epey zaman alır. Ama mutlaka bir yerlere gelir.

Yapmanız gereken, yazınızı sosyal medya paylaşımları ile destekleyin. Sitenizi dinamilk tutun. Robots.txt dosyasında kategoriler, etiketler, görselleri engelleyici disallow komutları kullanmayın. Site ve yazılarınızda dış linkler kullanın. Bir yerlere RSS Feed verin. Birden fazla siteniz varsa bunu kendi siteleriniz arasında yapın. Yorumları açık bırakın.
birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 31.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 59 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
enerjiveguc çok teşekkürler hocam, dikkate alacağım

gurkanozgurtr gurkanozgurtr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Biyomedikal Cihaz Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 23 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Kolay gelsin. Arama motorları ile sıra bulucular tam anlamıyla doğru çalışmayabiliyor. Bunun için önerim serp takip. Ama buna ihtiyaç duymadan da sıraya gelecektir. Sadece diğer sonuçları iyi analiz edin ve eksik kalmamaya özen gösterin. Kaliteli dış bağlantılar ile orayı destekleyebilirsiniz. Birçok uzman bunu açıkça belirtmese bile orada devlet ya da organlarını içeren bir kelime yer alıyorsa oraya link verin. Örneğin içerisinde e-devlet geçen bir makalede e-devlet'e bağlantı vermek gibi. Kaliteli bir site buna ihtiyacı yok ama hep link almak değil link vermek de mühim.

vonn.click | Kurumsal Web Tasarım Çözümleri

tarantula901 tarantula901 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Rize
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 70 / 69
  • Ticaret 1, (%100)
Googlenin bile sıralama özelliği düzgün çalışmıyor, google hesabınıza giriş yaptığınızda arama yaptığınız içerik google arama sonucnun basında kacıncı sırada oldugunu kac kez tıklandıgını vs gösteriyor o kısımdaki sıralama bile doğru çalışmıyor.

Birde şöyle bir durum var bununla hep karşılaştım, bir içerik girdiniz bu içerikten hemen sıralamaya girmiyor bir zaman geçtikten sonra o içerikten hit alabiliyorsunuz.

Sürekli içerik girmeye çalışın sosyal ağları düzgün şekilde kullanın ve insanların içeriklerinizi okuyacak seviyeye getirin gerisi gelecektir inşallah.

Umarım haber siteleri sizin içeriğinizle alakalı içerik girmez yoksa hiç sıraya girmezsiniz

bu aralar haber siteleri işin b.k çıkardılar
Furkan07z

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 59 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
tarantula901 Teşekkürler tavsiyeleriniz için :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al