wmaraci reklam

Sosyal Medyadan gelen ziyaretçiler görünmüyor

7 Mesajlar 859 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

bnrdediki bnrdediki WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek topograf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 19 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar. Benim iki sorum olacaktı.

1. Sitemdeki makaleyi sosyal medyada örneğin twitter da paylaşıyorum. Etkileşimde 216 sayfa tıklaması diyor yani 216 kişi bağlantıya tıklamış girmiş ama google analytic de veya sayfa gösterim sayısında bu gözükmüyor. Görüntüyü paylaşıyorum. Sebebi ne acaba?

2. sorum. örneğin kemal sunal fillerini youtube da paylaşmışlar. telif hakkı sahibi kanallar. ben makale oluşlturup örneğin " en iyi kemal sunal filmleri izle " diye makale oluşturup o resmi kanallardan filmleri isletsem telif hakkı veya herhangi bir sorun olur mu?

wmaraci
reklam

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
İkinci soruya cevap olarak:
"En iyi kemal sunal filmleri izle" kısmındaki "izle" kelimesi ile film üzerinden hit/ziyaretçi çektiğinizi ve bu yolla kazanç sağladığınızı söyleyip şikayet edebilirler. Youtube'da filmi paylaşan kendileri bile olsa, arama motorunda kendilerine ait youtube kanalı yerine sizin sayfanız çıkabilir ve adamların direkt ziyaretçilerini çalmış oluyor olabilirsiniz onların gözünde. Tabi öyle bir durumda "benim siteme gelenler de zaten sizin youtube kanalınızdaki filmi izlediği için size faydam oluyor ve sizin izlenmeniz artıyor, filmde çıkan reklamlar da size geliyor. Sitemde paylaşılmasını istemiyorsanız da youtube kanal ayarlarınızdan iframe kodunu pasif yaparsanız sitemdeki videolar da çalışmaz" diye savunma yaparsınız ama bu yine sizi şikayet etmeyecekleri anlamına gelmez. Bu cevabı ancak emniyette ifade olarak verebilirsiniz çünkü şikayetten önve uyarmayıp cevap hakkı vermeyebilirler. Cabası olarak da filme ait görsellerin sitede kullanılması vs. diye ek suçlamalarda da bulunabilirler sitenizde görseller de varsa.

İzle kelimesini kaldırarak film listesi yapabilirsiniz. Tabi o zaman arama motorundan gelen ziyaretçi sayınız daha az olur heralde ama şikayet edecek firmanın da gözüne fazla batmazsınız.
bnrdediki

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek topograf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 19 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Tamam o zaman şöyle yapabilirim. izle kelimelerini taglarını makalenin içeriğinden komple kaldırıyorum. tavsiye öneri film gibi makaleye çeviriyorum. paylaştığım filmlerin afişlerini de imdb den aldım gibilerinden link veriyorum. tabi youtube videolarını da kaldırıyorum. sadece film isimleri filmin konusu tanıtımı kalıyor. sorun halloluyor sanırım. peki google bana reklam vermiyor 3-5 kere basvurdum bununla alakalı olabilir mi? Bu arada çok teşekkür ederim mehmet01 benim sorunumu benden daha iyi sorup açıkladınız. teşekkürler tekrardan

• Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Google film sitelerine reklam vermiyor. İçeriklerinizde "film izle" gibi anahtar kelimeler veya bu tarz içerikler fazlaysa o yüzden vermeyebilir tabi. Benim sosyal paylaşım sitemde adsense olmasına rağmen film sitesi olan biri gelip hesap açmıştı sitemde ve birçok paylaşımda ".... filmi full izle" gibisinden kendi sitesine link vermişti. Ve adsenseden bildirim gelmisti bana bu sayfadaki içerikleriniz politikalara aykırı olabilir diye. Sistem algılamıştı yani o profili. Fakat sayfada film yok diye yeniden değerlendirme istemiştim ve sonra sorun kalkmıştı ama sanırım o sayfalarda hâlâ reklam yayınlanmıyordur. Bakmadım hiç.
bnrdediki

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 26.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek topograf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 19 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
haklısınız başladım tüm izle tag li makaleleri düzenlemeye. mehmet01

peki şu diğer sorunum. örneğin makaleyi paylaştım sitede. giriyorum makaleye altında twitterda paylaş diyorum sonra twitterda 216 tık almış mesela ama site admin panelden bakıyorum 20 küsür kişi görmüş haberi neden olabilir acaba

• Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
O konuda hiçbir bilgim yok malesef. O yüzden cevap vermedim.
bnrdediki

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek topograf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 19 / 17
  • Ticaret 0, (%0)

mehmet01 adlı üyeden alıntı

İkinci soruya cevap olarak:
"En iyi kemal sunal filmleri izle" kısmındaki "izle" kelimesi ile film üzerinden hit/ziyaretçi çektiğinizi ve bu yolla kazanç sağladığınızı söyleyip şikayet edebilirler. Youtube'da filmi paylaşan kendileri bile olsa, arama motorunda kendilerine ait youtube kanalı yerine sizin sayfanız çıkabilir ve adamların direkt ziyaretçilerini çalmış oluyor olabilirsiniz onların gözünde. Tabi öyle bir durumda "benim siteme gelenler de zaten sizin youtube kanalınızdaki filmi izlediği için size faydam oluyor ve sizin izlenmeniz artıyor, filmde çıkan reklamlar da size geliyor. Sitemde paylaşılmasını istemiyorsanız da youtube kanal ayarlarınızdan iframe kodunu pasif yaparsanız sitemdeki videolar da çalışmaz" diye savunma yaparsınız ama bu yine sizi şikayet etmeyecekleri anlamına gelmez. Bu cevabı ancak emniyette ifade olarak verebilirsiniz çünkü şikayetten önve uyarmayıp cevap hakkı vermeyebilirler. Cabası olarak da filme ait görsellerin sitede kullanılması vs. diye ek suçlamalarda da bulunabilirler sitenizde görseller de varsa.

İzle kelimesini kaldırarak film listesi yapabilirsiniz. Tabi o zaman arama motorundan gelen ziyaretçi sayınız daha az olur heralde ama şikayet edecek firmanın da gözüne fazla batmazsınız.

Google film sitelerine reklam vermiyor. İçeriklerinizde "film izle" gibi anahtar kelimeler veya bu tarz içerikler fazlaysa o yüzden vermeyebilir tabi. Benim sosyal paylaşım sitemde adsense olmasına rağmen film sitesi olan biri gelip hesap açmıştı sitemde ve birçok paylaşımda ".... filmi full izle" gibisinden kendi sitesine link vermişti. Ve adsenseden bildirim gelmisti bana bu sayfadaki içerikleriniz politikalara aykırı olabilir diye. Sistem algılamıştı yani o profili. Fakat sayfada film yok diye yeniden değerlendirme istemiştim ve sonra sorun kalkmıştı ama sanırım o sayfalarda hâlâ reklam yayınlanmıyordur. Bakmadım hiç.

O konuda hiçbir bilgim yok malesef. O yüzden cevap vermedim.

peki yardımınız ve bilgilendirmeniz için çok teşekkürler hayırlı akşamlar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al