wmaraci reklam

Site Adsense Vergi Durumu?

15 Mesajlar 2.534 Okunma
wmaraci reklam

anilkaraduman anilkaraduman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 52 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,
Sorum başlıkta yazdığı gibi site adsense sahipleri vergi ödemek zorundalar mı?
Hepimiz biliyoruz ki adsense artık çok kazandırmıyor yani en azından ben kazanamıyorum. Günlük 2 tl gelirse şükrediyorum.
Şimdiden teşekkürler
turkeytrick

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

tarantula901 tarantula901 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Rize
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 70 / 69
  • Ticaret 1, (%100)
3 5tlden olacağını düşünmüyorum. çok yüksek ve sabit bir miktarda kazanıyorsanız dikkat çekecektir.
anilkaraduman

kişi bu mesajı beğendi.

turkeytrick turkeytrick Tanıtım Yazısı / Reklam Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 618
  • Beğeniler 154 / 153
  • Ticaret 5, (%100)
Zorundalar sürekli gelir alıyorsanız incelemeye alınır + olarak şuan en çok göze batan gelir adsense vergisi.
anilkaraduman

kişi bu mesajı beğendi.

Teknoloji Haberleri Sitesinden 🔥 Tanıtım Yazısı 🚀 Satın Al! > https://bit.ly/3xzclQd

auyar auyar ⭐⭐⭐⭐⭐ Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Grafik Tasarım
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 173 / 172
  • Ticaret 6, (%100)
google adsense üzerinden senin banka hesabına çektiğin her para için -youtube veya web reklamlar farketmeksizin- vergi ödemekle yükümlüyüz diye biliyorum. yanlışım varsa belirtin lütfen.
anilkaraduman

kişi bu mesajı beğendi.

💎 www.aliuyar.com 💎

wmaraci
wmaraci

seomweb seomweb ceobilisim.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Business Man
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 1142
  • Beğeniler 247 / 199
  • Ticaret 25, (%100)
Evet Bankanıza yatan 1TL'de kazansanız vergi ödemek zorundasınız. Gib 189 dan bilgi alabilirsiniz.
anilkaraduman

kişi bu mesajı beğendi.

iqhaber.com

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 329 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Seomweb'in dediği gibi bankanıza yatan her para için vergi verilmesi gerek. Buna istisna olarak bir arkadaşınızın veya akrabanızın yılda bir iki defa belli miktarda bir tutar yatırması olabilir. O bile fazla olursa vergiye takılır ama durumu anlatıp ikna edebilirsiniz sanırım. Borç verme alma veya harçlık alma gibisinden bir bahane olabilir. Onun haricinde hangi reklam firması olursa olsun, hangi site olursa olsun farketmez, hesabınıza başka bir şirketten veya kişiden para yatıyorsa bu kazançtır ve vergisi yatırılmalı. Ayrıca reklam şirketi haricinde sosyal ağlar üzerinden birden fazla kişiye hizmet satarak banka hesaplarınıza gelen paralar da kazançtır ve vergisi ödenmeli.

Kısacası ne yaparsanız yapın hiç önemli değil, ister youtube, ister adsense, ister admob, ister baska bir reklam sitesi, ister facebook veya başka bir web sitesi, ya da LOL veya Metin2 gibi online oyun hesabı vs. satarak kazandığınız her para vergiye tabidir. Tek tek şurdaki kazanç için vergi vermeli miyim diye soru sormanıza gerek yok. Kendi maaşınız haricinde bir yerden para geliyorsa vergi verilmesi gerek. Aksi halde 5 yıl sonra bile farkederlerse cezası ve faiziyle alırlar. 1 kuruş bile dahildir buna.

Bir defasında babam 2002'de bir işlem için 1-2 kuruş eksik ödeme yapmiş devlete. Aradan yaklaşık 10 yıl geçti, o kuruşlar birikmiş ve 25 kuruş olmuştu gecikme faiziyle. Sırf bu yüzden babamın banka hesabına bloke koyulmuştu. Gidip vergi dairesinde 25 kuruşu ödeyip hesabını açtırmıştık 2012de. Düşünün 25 kuruş metal para için uğraştık o kadar. Cebimdeki bozukluklardan verdim memura ve makbuzu aldık çıktık. Vergi ile alakalı bir şey değildi başka bir ödemeydi bu yüzden ceza falan istemediler sadece 25 kuruş verdik. Ama burdan anlayın ki 1 kuruş bile önemli olabilir.
seomweb anilkaraduman muratti55

kişi bu mesajı beğendi.

muratti55 muratti55 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Emekli
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 7 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

mehmet01 adlı üyeden alıntı

Seomweb'in dediği gibi bankanıza yatan her para için vergi verilmesi gerek. Buna istisna olarak bir arkadaşınızın veya akrabanızın yılda bir iki defa belli miktarda bir tutar yatırması olabilir. O bile fazla olursa vergiye takılır ama durumu anlatıp ikna edebilirsiniz sanırım. Borç verme alma veya harçlık alma gibisinden bir bahane olabilir. Onun haricinde hangi reklam firması olursa olsun, hangi site olursa olsun farketmez, hesabınıza başka bir şirketten veya kişiden para yatıyorsa bu kazançtır ve vergisi yatırılmalı. Ayrıca reklam şirketi haricinde sosyal ağlar üzerinden birden fazla kişiye hizmet satarak banka hesaplarınıza gelen paralar da kazançtır ve vergisi ödenmeli.

Kısacası ne yaparsanız yapın hiç önemli değil, ister youtube, ister adsense, ister admob, ister baska bir reklam sitesi, ister facebook veya başka bir web sitesi, ya da LOL veya Metin2 gibi online oyun hesabı vs. satarak kazandığınız her para vergiye tabidir. Tek tek şurdaki kazanç için vergi vermeli miyim diye soru sormanıza gerek yok. Kendi maaşınız haricinde bir yerden para geliyorsa vergi verilmesi gerek. Aksi halde 5 yıl sonra bile farkederlerse cezası ve faiziyle alırlar. 1 kuruş bile dahildir buna.

Bir defasında babam 2002'de bir işlem için 1-2 kuruş eksik ödeme yapmiş devlete. Aradan yaklaşık 10 yıl geçti, o kuruşlar birikmiş ve 25 kuruş olmuştu gecikme faiziyle. Sırf bu yüzden babamın banka hesabına bloke koyulmuştu. Gidip vergi dairesinde 25 kuruşu ödeyip hesabını açtırmıştık 2012de. Düşünün 25 kuruş metal para için uğraştık o kadar. Cebimdeki bozukluklardan verdim memura ve makbuzu aldık çıktık. Vergi ile alakalı bir şey değildi başka bir ödemeydi bu yüzden ceza falan istemediler sadece 25 kuruş verdik. Ama burdan anlayın ki 1 kuruş bile önemli olabilir.

Benim adsense gelirimin tamamı yurtdışı kaynaklı. Bu durumda aslında vergi vermem şart değil ama Maliye bu ayrımı yapmaz sanırım.

• Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Business Man
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 1142
  • Beğeniler 247 / 199
  • Ticaret 25, (%100)
Para Türkiye'deki banka hesabınıza yattığı zaman nereden kazandığın önemli değil Vergi vermelisiniz. İnternet kazançları ile bilgili bir Mali Müşavir ve GİB 189 dan bilgi almanı öneririm.

Parayı örneğin ABD'de ki banka hesabına çektin. Orada parayı yedin ABD'de vergi mevzuatı neyse ona göre işlem yapman gerekir. muratti55
anilkaraduman

kişi bu mesajı beğendi.

iqhaber.com

• Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Business Man
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 1142
  • Beğeniler 247 / 199
  • Ticaret 25, (%100)

mehmet01 Çok güzel anlatmışsınız. Bizi zamanında uyaran olmadı. Ben elimden geldiğince https://wmaraci.com/forum/adsense/adsense-youtube-twitch-kazanclarin-vergi-denetimi-665730.html burada bilgilendirdim. Ciddiye alan kendini ateşten kurtarır almayanlar büyük sıkıntılar çekecek. VERGİ'DEN KAÇAMAZSINIZ.
mehmet01 anilkaraduman

kişi bu mesajı beğendi.

iqhaber.com

turkeytrick turkeytrick Tanıtım Yazısı / Reklam Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 618
  • Beğeniler 154 / 153
  • Ticaret 5, (%100)

Örnek knight online oyunu yüzünden vergiye yakalanan hiç görmedim çünkü kaç bin kişi item alıp satıyor bu itemde 5 10 bin lira civarı tutuyormuş gerçek para ile hesabına yatırıyor.
anilkaraduman

kişi bu mesajı beğendi.

Teknoloji Haberleri Sitesinden 🔥 Tanıtım Yazısı 🚀 Satın Al! > https://bit.ly/3xzclQd
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al