Sanırım aşağıdaki mail size de geldi Youtube üzerinden para kazanan arkadaşlar. Vergi bilgilerinizi girmezseniz %24 ABD vergisi kesilecektir yazıyor. Mail ingilizce geldi, aşağıdaki google translate. Tam olarak bilgisi olanlar var mı bu konuda.

Merhaba,

Bize ulaşıyoruz çünkü Google'ın, bu yılın sonlarında (Haziran 2021 gibi erken bir tarihte) ABD dışındaki içerik oluşturuculara yapılan ödemelerden ABD vergilerini kesmesi gerekecek. Önümüzdeki birkaç hafta içinde, varsa, düşülecek doğru vergi miktarını belirlemek için vergi bilgilerinizi AdSense'e göndermenizi isteyeceğiz. Vergi bilgileriniz 31 Mayıs 2021'e kadar sağlanmadıysa, Google'ın dünya genelinde toplam kazancınızın% 24'üne varan oranda kesinti yapması gerekebilir.

Ne yapmaya ihtiyacım var?
Önümüzdeki birkaç hafta içinde, AdSense'e vergi bilgilerinizi göndermeniz için bir e-posta alacaksınız. AdSense'teki çevrimiçi vergi aracı altı adımdır ve herhangi bir ABD vergisinin uygulanıp uygulanmadığını belirleme sürecinde size yol gösterecek bir dizi soru soracaktır. Bu değişiklikler hakkında daha fazla bilgi ve hazırlanacak vergi bilgilerinin listesi için Yardım Merkezimizi ziyaret edin.

Bu neden oluyor?
Google'ın, ABD dışında para kazanan tüm içerik oluşturuculardan vergi bilgilerini toplama ve ABD'deki izleyicilerden gelir elde ettiklerinde belirli durumlarda vergileri düşme sorumluluğu ABD İç Gelir Yasası'nın 3. Bölümü uyarınca sorumludur.

ABD dışındaki içerik oluşturucular için, YouTube'dan elde ettiğiniz kazançların ABD vergi perspektifinden telif hakkı olarak kabul edileceği Hizmet Şartlarımızı yakında güncelleyeceğiz. Bu, kazançlarınızın vergilendirilme şeklini etkileyebilir ve ABD yasalarının gerektirdiği şekilde, Google vergileri düşecektir.

Kazançlarım nasıl etkilenecek?
Vergi bilgilerinizi sağlarsanız, ABD vergileri yalnızca AdSense'ten elde ettiğiniz aylık ABD kazançlarınıza uygulanabilir (ABD'deki izleyicilerden reklam görüntülemeleri, YouTube Premium, Super Chat, Super Stickers ve Kanal Üyelikleri aracılığıyla kazanılan gelir). Herhangi bir vergi bilgisi sağlanmadıysa, vergi oranınız varsayılan olarak daha yüksek bireysel yedek stopaj oranına (dünya çapında toplam kazançların% 24'ü) bağlı olabilir. Kazançlarınız üzerindeki olası etkiyi tahmin etmek için bu talimatları izleyin.

Teşekkürler,
YouTube Ekibi