wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress Sitem Hakkında

14 Mesajlar 1.497 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

burakalpaydin burakalpaydin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2021
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar, wordpress temalı blog sitesi sahibiyim. Bu blog sitesinde farklı kategorilerde her gün düzenli olarak 5-6 tane içerik paylaşıyorum. Şöyle bir sorum olacak;

Uzantı olarak .com olmadığı için bu durumdan biraz rahatsız olmuş durumdayım, en baştan beri doğru SEO çalışmaları olmadığı için biraz da bu konulara yabancıydım bundan dolayı sitemi yeni bir domain adı alarak .com yapmak istiyorum. Bu durumda mevcut sitemdeki tüm içerikleri, yeni web siteme taşısam bir sıkıntı yaşar mıyım? Google Arama motorlarında - puan olur mu, aynı içerikleri yeni sitemde kullanacağım için bu konuda detaylı bilgi verir misiniz acaba?

İkinci soru ise WP Eklentilerinde yedekleme için bir kaç eklenti kullanan kişileri gördüm bunları kullanıp yazıları dahil otomatik yedeklemesi yapılıyor mu yoksa en baştan benim mi yazıları veya içerikleri kopyala-yapıştır yapmam gerekiyor?

Günde 5-6 içerik yüklüyorum domaini artık kullanmasam bile googledan - puan yememek için, bu konuda her gün içerik girmem gereken bir sayı var mıdır yoksa bunu kendim mi belirlemem gerekir?

Bu soruları cevaplarsanız çok memnun olurum.
https://vayyy.be

wmaraci
reklam

Muratcam Muratcam mtcyazilim.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mesleksiz
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 580
  • Beğeniler 198 / 198
  • Ticaret 12, (%100)
Sorular derin ama cevaplamaya çalışalım

Be uzantı dömain yerine Com uzantı elbette çok çok daha iyidir. Siteniz daha çok yeni hiç bir şey yapmasınız bile Google uzarinden Be uzantılı hesabınızı silerseniz zaten birşey kaybetmezsiniz. Kısa sürede site kendini tekrar aynı yerlere getirir. Ama yok ben yönlendirme yapacağım derseniz bunun yolları var karar verdiğiniz zaman o anlatılır.

Eklentiler ile olan yedekleme genellikle domain aynı host farklı yani host değişimi ile olur. Komple değişim yapan eklentiler de olabilir bunu tam bilemiyorum ancak eklentisiz değiştirme işlemi de inanın eklentili kadar kolaydır.

Günde 5 6 içerik yükleme konusuna gelince bu konu herkes tarafından farklı değerlendirilir. Bana göre bir kişi günde 5 6 içerik üretemez üretse bile 300 400 kelime ve sırf google için yazılmış içerikler olur. Günde 1 veya en fazla 2 içerik ile üzerinde gerçekten çalışarak yüklemek yarınlar için çok daha avantajlıdır. Tecrube ile sabit. Google puan derken öyle bir şey içerik için yok günde 1 haftada 1 ayda 1 günde 50 fark etmez bu sizin ne kadar zamanda ne kadar yükselmek istediğiniz ile alakalı

Bence diğer bir sorununuz ise tema sorunu. Domain ile birlikte bu sorunu da çözmelisiniz. Eğer elinizde tama yoksa veya ulaşamıyorsanız ben yardımcı olurum

Muratcamoglu.com

• Üyelik 08.03.2021
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkür ederim ilginiz için, evet tema sorununu da çözeceğim bu biraz acemilik oldu. .com uzantılı siteye geçtiğim vakitte sizle iletişime geçmek isterim. :) İlginiz için çok sağ olun.

• Üyelik 08.03.2021
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

Muratcam adlı üyeden alıntı

Sorular derin ama cevaplamaya çalışalım

Be uzantı dömain yerine Com uzantı elbette çok çok daha iyidir. Siteniz daha çok yeni hiç bir şey yapmasınız bile Google uzarinden Be uzantılı hesabınızı silerseniz zaten birşey kaybetmezsiniz. Kısa sürede site kendini tekrar aynı yerlere getirir. Ama yok ben yönlendirme yapacağım derseniz bunun yolları var karar verdiğiniz zaman o anlatılır.

Eklentiler ile olan yedekleme genellikle domain aynı host farklı yani host değişimi ile olur. Komple değişim yapan eklentiler de olabilir bunu tam bilemiyorum ancak eklentisiz değiştirme işlemi de inanın eklentili kadar kolaydır.

Günde 5 6 içerik yükleme konusuna gelince bu konu herkes tarafından farklı değerlendirilir. Bana göre bir kişi günde 5 6 içerik üretemez üretse bile 300 400 kelime ve sırf google için yazılmış içerikler olur. Günde 1 veya en fazla 2 içerik ile üzerinde gerçekten çalışarak yüklemek yarınlar için çok daha avantajlıdır. Tecrube ile sabit. Google puan derken öyle bir şey içerik için yok günde 1 haftada 1 ayda 1 günde 50 fark etmez bu sizin ne kadar zamanda ne kadar yükselmek istediğiniz ile alakalı

Bence diğer bir sorununuz ise tema sorunu. Domain ile birlikte bu sorunu da çözmelisiniz. Eğer elinizde tama yoksa veya ulaşamıyorsanız ben yardımcı olurum

Bu arada yönlendirmeden ziyade aslında demek istediğim eski siteyi komple silip, eski sitede bulunan yazılarımın yeni sitemde kullansam bu kopya içeriğe girer mi, onu merak etmiştim. :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 14.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mesleksiz
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 580
  • Beğeniler 198 / 198
  • Ticaret 12, (%100)
burakalpaydin Eski siteyi komple silebilirsiniz yazılarınızı yeni siteye koyabilirsiniz ancak eski linklerinizi google den silmeniz gerekir silmezseniz kopya içerik olarak algılayacaktır. Yada google ye ben artık bunun yerine bunu kullanacağım diyeceksiniz. Nasıl yapacağım bunu diye soracaksınız şimdi ama inan hatırlamıyorum bende. Ama yapmaya karar verdiğinizde hatırlayan arkadaşlar yazar veya buluruz. Ancak

Ben bu işlemi daha önceden yaptım Google ın linkleri silmesi uzun zaman alıyor siz a siteye tıklıyosunuz b ye yönleniyor. Bana gore komple silip yeniden açmak daha mantıklı bilmem yazarak ne demek istediğimi ifade edebildim mi

Muratcamoglu.com

• Üyelik 08.03.2021
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Muratcam evet demek istediğinizi gayet iyi anladım hocam, ben o zaman sitemin yedeğini alıp silme işlemlerine başlıyorum. Google ile irtibata geçip , Search Console aracılığı ile linklerin silinmesini talep edeceğim. Duruma göre yine onlarla iletişime geçerim, ilginiz için çok teşekkür ederim. :)

• Üyelik 14.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mesleksiz
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 580
  • Beğeniler 198 / 198
  • Ticaret 12, (%100)
burakalpaydin siz şu anda sadece sitenizin yedeğini alın eğer yedek almayı bilmiyorsanız gerekirse ücretli destek alın ve sitenizi silmeyin daha doğrusu hiç bir şeyi silmeyin. sadece yedeğiniz elinizde bulunsun.

Muratcamoglu.com

• Üyelik 08.03.2021
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Muratcam Şu an itibari ile Duplicator eklentisi ile tüm veri tabanının yedeğini aldım. Güzelce araştırıp öyle işlem yapacağım. :)

• Üyelik 14.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mesleksiz
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 580
  • Beğeniler 198 / 198
  • Ticaret 12, (%100)
Duplicator host değişiminde kullanılır domain değişim işlemi için kullanılmaz. Ancak sql içinde değişiklik yaparak belki kullanılabilir onu denemedim o yüzden olur mu olmaz mı kesin birşey diyemem.

Muratcamoglu.com

selcuk7671 selcuk7671 www.ankarafirma.net Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 25 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam domain değişimi için yedek alınmasına gerek yok zannımca. Domain değişikliğinde yeni domaininize ns yönlendirmesini yapmanız yeterli olacaktır. Yeni bir hostinge bile gerek yok. Sadece domaini aldığınız firmanın yönetim panelinden ns yönlendirmesini gerçekleştirin. İçerikleri silip yeni siteye tekrar girmenize gerek yok tabi tüm içeriği değiştirmeyi düşünmüyorsanız. eski linklerin silinmesi için de search console üzerinden linkleri silebilirsiniz. Silinmesi biraz zaman alacaktır. Hemen silinmesini beklemeyin burakalpaydin

www.ankarafirma.net
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al