wmaraci reklam
lidertakipci

Hangisi? (Acil Cevap)

58 Mesajlar 8.051 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Nurcin Nurcin Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 24 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1635
  • Beğeniler 237 / 284
  • Ticaret 3, (%100)

TechnicMan adlı üyeden alıntı

Nurçin, sana önerim sen web programlama oku. Belli ki sen onu seviyorsun. Sitendede bu belli oluyor. Ama tabi senin kararın, programlama çok sabır isteyen bir iştir yeri geldiği zaman zevkli olur. Oysa ki web programlama ve tasarım her zaman zevklidir. Sana tavsiyem en çok ama en çok istediğin şeyi ilerde onu seçtiğin zaman pişmanlık duyma. "Off ya keşke onu seçseydim" deme, deme ki işindede başarılı ol. Bunlar benim görüşlerim tabi.

Başlarda hobi olsun diye uğraşıyordum bu işlerle fakat gün geçtikçe merakım arttı,merak artınca araştırmalarımda arttı,bunu annem fark etti. Dersane öğretmenlerimle ve eniştem ile bu konuyu konuşacak. 2 sene sonra bu alanda bir lise seçeceğimden dolayı birkaç kişiye bu konuda danışacağız. Bende şimdiden başladım :) Aslında bu hevesim dışardan şöyle bakınca çok çocukça geliyor,biliyorum ama hevesliyim ne yapabilirim :D

wmaraci
reklam

megaindir megaindir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
webmasterlık. şuan dünyada ki yeni zenginlerin çoğu web sitesi zengini. :D :D

future future Computer Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Computer Engineer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 1165
  • Beğeniler 92 / 153
  • Ticaret 62, (%100)
Sadece webcilik ve programcılk yok. Ben bilgisayar mühendisliği 4. sınıfım; bu işin güvenliği var networku var.
Webciliği kesinlikle tavsiye etmiyorum çünkü artık herkes webmaster ve site yapabiliyor.
Üniversite okumadan da biyerlere gelemeyeceğini söyleyim. Programcılığa ilgin varsa java dilini öneririm. Sektörde o kadar çok java bilen aranıyor ki inanamazsın.

Berk Berk Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 64 / 104
  • Ticaret 0, (%0)

DarkGirl adlı üyeden alıntı

Başlarda hobi olsun diye uğraşıyordum bu işlerle fakat gün geçtikçe merakım arttı,merak artınca araştırmalarımda arttı,bunu annem fark etti. Dersane öğretmenlerimle ve eniştem ile bu konuyu konuşacak. 2 sene sonra bu alanda bir lise seçeceğimden dolayı birkaç kişiye bu konuda danışacağız. Bende şimdiden başladım :) Aslında bu hevesim dışardan şöyle bakınca çok çocukça geliyor,biliyorum ama hevesliyim ne yapabilirim :D

Bu işte çocukluk önemli değildir yeter ki severek yap. :)Ben donanımı öğrenmek istediğimde 7 yaşındaydım. :)Ve de o zaman öyle css, html, asp, php gibi şeylerin hiç birisini bilmezdim. :)Ben ilk olarak donanım bölümünde başladım. Ama çok severdim. (Tabi şimdide seviyorum. :D) Sende bu işten vazgeçme bir kere kafaya koyduysan en kralı bile olursun.

future adlı üyeden alıntı

Sadece webcilik ve programcılk yok. Ben bilgisayar mühendisliği 4. sınıfım; bu işin güvenliği var networku var.
Webciliği kesinlikle tavsiye etmiyorum çünkü artık herkes webmaster ve site yapabiliyor.
Üniversite okumadan da biyerlere gelemeyeceğini söyleyim. Programcılığa ilgin varsa java dilini öneririm. Sektörde o kadar çok java bilen aranıyor ki inanamazsın.

Arkadaşıma katılıyorum, ama java konusunda katılıyorum. "Herkes webmaster ve site yapabiliyor." bu cümleye katılmıyorum. Neden katılmıyorum derseniz tamam herkes site yapabiliyor ama bir hazır sistem kullanarak yapmak var ve bunu müşterine öyle sunmak var bir de günlerinzi haftalarınızı aylarınızı verip yapmak var bir de böyle müşteriye sunmak var. Şuan piyasada ben Adobe Flash programını çok iyi şekilde kullanan 4-5 yer biliyorum, ve onlarda yabancı. Türk'lerde nedense bu konular kısıtlı. Programcı olarak ise 3-4 kişi biliyorum. Bunların arasında kendini gösterip en iyisini sende yapabilirsin. Bu arada bu yazıyı tartışma yaratmak için değil, sadece görüşlerimi belirtmek için yazdım.

wmaraci
wmaraci

ultrahako ultrahako Don't be evil Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 633
  • Beğeniler 0 / 77
  • Ticaret 0, (%0)
Bana sorarsan 2 si bir arada :D Programların büyük çoğunluğu internetle de ilgili zaten.

kendineyazar kendineyazar optisyen.info Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Optisyenlik
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
1999 doğumlusun sitede yazdığına göre. Şimdiden kafanı böyle yorma ilerleyen zamanlarda fikirlerin öyle bir değişecek ki :)
Değişmeyecek deme görürsün :)

Optisyen.info

• Üyelik 04.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 24 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1635
  • Beğeniler 237 / 284
  • Ticaret 3, (%100)

kendineyazar adlı üyeden alıntı

1999 doğumlusun sitede yazdığına göre. Şimdiden kafanı böyle yorma ilerleyen zamanlarda fikirlerin öyle bir değişecek ki :)
Değişmeyecek deme görürsün :)

Valla o yönden büyük konuşmamak gerek. Ama şimdiden karar vermek,geleceğim için daha iyi olur diye düşünüyorum.

micromillian micromillian WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 43 / 46
  • Ticaret 0, (%0)
Bence doktor :D Çok para var çook. 500.000.000 tane siten olur hem :D

kendineyazar kendineyazar optisyen.info Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Optisyenlik
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

DarkGirl adlı üyeden alıntı

Valla o yönden büyük konuşmamak gerek. Ama şimdiden karar vermek,geleceğim için daha iyi olur diye düşünüyorum.

E tabi hedefi olmayan gemi hesabı. Ama acil cevap deyince dedim hele dur :p Tercihlerin değişebilecek bir bakmışın ne web ne programla alakası olmayan bir iş. Ama tercihlerin bu yönde devam ederse ben olsam web tercih ederdim.

Optisyen.info

• Üyelik 04.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 24 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1635
  • Beğeniler 237 / 284
  • Ticaret 3, (%100)
Ertekin,yok, almayım. Öğretmenlik ve doktorluk mesleklerine hiç yakın değilim :p
kendineyazar,çok teşekkür.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al