wmaraci reklam

Adsense Vergi - Şahıs İşletmesi Kurulumu | REHBER

47 Mesajlar 10.743 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Wonder Wonder Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Müşteri Hizmetleri / Web & Seo
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 71 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Işinize Yarayacak küçük bir bilgi daha vermek istiyorum.

Google Ödemelerini, Maaş hesabına alırsanız. Maliye sizi tespit edip vergiye tabi tutar ise, sizde vergiyi ödemez iseniz. Maliye, Maaş hesaplarına bloke koyamıyor. Çünkü geçinecek paranız maaş hesabınıza yattığı için müdahale edemiyorlar.

En kötü bu durumda bloke koyamadikların da paranızı nakit olarak çekersiniz. Başka bir yere atabilirsiniz ya da banka hesabında durur. Vergi affı filan çıkarsa borcunuz temizlenene kadar o hesapta durur. Zaman kazanırsınız.
(Avukat açıklamasıdır)

Maaş hesabını nereden bulabilirsiniz ?
Aileniz içerisinde özel sektör de çalışan birileri varsa ödemeleri onun adına maaş hesabına alabilirsiniz.

wmaraci
reklam

TyroneSoftware TyroneSoftware ms Systems Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 48 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Wonder dostum boşuna kendini yorma. Google bunun bi çaresine bakar. Adamlar bakıcak zaman içinde siteler kapanıyor sonra bunun devletler yüzünden olduğunu anlayınca bir yol bulunur. Adamların amacı zaten kripto parayı yaymak. Miss gibi fırsat. Adsense gelirleri bitcoin üzerinden geldiğinde maliye bi b*k yapamaz. 2 dkda benim aklıma gelen bu. Söz konusu google olunca onların aklına neler gelir sen düşün. Hatta reklam gelirlerini bitcoin üzerinden veren firmalar bile vardır belki. İlla adsense şart değil. Araştırmak lazım.
Wonder

kişi bu mesajı beğendi.

Wonder Wonder Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Müşteri Hizmetleri / Web & Seo
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 71 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Sanmıyorum. Öyle olacağını çünkü Google
son derece resmi takılan bir firma ödemeleri kripto üzerinden yapmaz.

O şekilde ödeme yapsa kripto düştüğünde millet zarar eder. Çok Büyük firmalar bile Adsense gelir elde edip çalışanlarına ödeme yapmaktadır. Kripto işi bu sebepten dolayı olmayacaktır.

Ayrıca 1. Dünya ülkeleri zaten vergisini vererek sitelerini devam ettirmektedir.

Fakat bizim gibi 3. Dünya ülkelerinin vergisini veremeyip site kapatmasıyla Google dikkatini çekebileceğini düşünmüyorum. Gidenin yerine yenisi gelir.

Aynı zaman da bizim insanımız da alışmışlık var. Zarar edeceğini bilse sitesini kapatmaz. Evini ocağını satar. Vergisini verir.

Çünkü alışmış.

jorphy jorphy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Profesyonel Editör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 968
  • Beğeniler 101 / 284
  • Ticaret 9, (%100)

Wonder adlı üyeden alıntı

Sanmıyorum. Öyle olacağını çünkü Google
son derece resmi takılan bir firma ödemeleri kripto üzerinden yapmaz.

O şekilde ödeme yapsa kripto düştüğünde millet zarar eder. Çok Büyük firmalar bile Adsense gelir elde edip çalışanlarına ödeme yapmaktadır. Kripto işi bu sebepten dolayı olmayacaktır.

Ayrıca 1. Dünya ülkeleri zaten vergisini vererek sitelerini devam ettirmektedir.

Fakat bizim gibi 3. Dünya ülkelerinin vergisini veremeyip site kapatmasıyla Google dikkatini çekebileceğini düşünmüyorum. Gidenin yerine yenisi gelir.

Aynı zaman da bizim insanımız da alışmışlık var. Zarar edeceğini bilse sitesini kapatmaz. Evini ocağını satar. Vergisini verir.

Çünkü alışmış.

dostum çoğu konuda sana katılıyordum ama bu konuda muhalefet olma zorunluluğu hissettim,

çünkü diyelim ki hürriyet, milliyet yıllık 1 sitesinden 1,000,000 kazanıyor bu paranın 400,000 'ini devlet istiyor

çalışanı var, editörleri var, hostingi var, daha bilmediğimiz bir çok masraf

onlar ürünlerine ve reklamlarına %40 vergiyi zam olarak ekleyebilirler ama adsenseden gelir elde edenler hiç bir şeye zam koyamazlar, bu durumda türkiyede 50-100 site varsa en babası böyle kazanan onlar hariç 75,000 site kapanır

eee google ADS'e ne olacak bu durumda? reklamları nereye vereceğiz? - sorun

reklamveren azalırsa google de Türkiye pazarından gelir elde edemeyecektir, bu da elbette bitcoine yönlendirmese de devlet anlaşması yapılarak indirim getirilebilir

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

TyroneSoftware TyroneSoftware ms Systems Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 48 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Bitcoin ile doların veya tlnin bir farkı yok ki. Oda bir para birimi sonuçta iniyor çıkıyor. Ben öyle yaparlar demedim. Sadece aklıma geleni söyledim. Google dünya üzerinde bir çok para birimiyle ödeme yapıyor. Resmiyet konusunda haklısın. Lakin extra ödeme seçeneği olarakta eklenebilir belki.

cyber33 cyber33 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster Adayı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 44 / 43
  • Ticaret 2, (%100)
bugün muhasebeci ile görüştüm ilk mesajdaki arkadaşın söylediği durum muhasebeci sadece 3 aylık geçici vergi ile gelir vergisi aynı şey değil dedi ilk mesajı yazan arkadaş mi doğru diyor benim gittiğim muhasebeci mi bilmiyorum neyse gelelim mevzuya :) devlet herkesten bunun vergisini alacak 300-500 kazananlar o 300-500 ler birikip 10 k olunca da gel bakım dicekler :) haberiniz olsun ben adsense reklamlarını tamamen kaldırdım gelirimi söylemeyim çünkü bu iş sıkıntı 50 kazanıp nerden baksanız 30 unu vergiye vermek insanı üzüyor hani direkt kesseler yine sorun yok da :) yok muhasebeci yol koçan yok bilmem ne vs vs direkt kesme işlemi olana kadar tüm reklamları kaldırdim sitelerime içerik üretmeye devam edeceğim bakalım hayırlısı

Karikaturname Karikaturname WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam derli toplu bilgiler vermişsiniz hakikaten, elinize sağlık. Bir muhasebeci olarak (3 ay önce bırakmış da olsam 10 yıllık tecrübeli bir muhasebeciyim) takdir ettim gerçekten de, tüm detaylar yazılmış.
yalnız en sonra alıntı olarak eklediğiniz BTRANS kısmı hatalı. BTRANS üye zorunluluğu reklam yayıncıları için değil, aracılar için. Sözkonusu reklam olduğunda 3 ana unsuru var, reklamveren, aracı ve yayıncı. Bizlerin yayıncı olarak böyle bir zorunluluğumuz yok. Reklamverenlerin de yok, sadece aracıların var. Zaten aracılar her gelir için reklamveren ve yayıncı bilgisini veriyor GİB'e BTRANS aracılığı ile. O kısmı düzeltmenizde fayda var.

Ağacı Sev Yeşili Koru Ayıyı Öp!
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al