wmaraci reklam

Yeni Projem

9 Mesajlar 1.251 Okunma
wmaraci reklam

Morbid Morbid proje.co Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Creator
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 448
  • Beğeniler 22 / 60
  • Ticaret 5, (%80)
Merhabalar. Açtığım bir site için proje düşündüm. Sizlerin de fikirlerini almak istedim.

Üyelik sistemi olacak ve internet sitesi(ücretsizler dahil) olan kişiler buraya kayıt olacak.Bu bloga hiç bir yerden alıntı olmayan,özgün yazılar yazacak.

Üyeler sadece yazı yazmayacak ayrıca bir çok ödüle sahip olacak. Ödülleri kapmak için yazısının en çok okunan yani TOP 3'e girmesi lazım.Girmesi için de yazılarının çok okunması gerekiyor.

Sitede bütün kategorilere yer verilecektir.

Ödüller üyelere aydan aya yani her ay 3 kişiye ödül verilecek.

Ödüllerde çeşitlilik olacaktır. Birinci,ikinci veya üçüncü olan üyeler bir listeden istediği ödülü seçecek.

Arkadaşlar bu bloguma ek bir hizmettir. Yani sırf bu proje kullanılmayacak. Bende yazı yazmaya devam edeceğim.

Sizce nasıl bir proje ? Geliştirmem için önerileriniz nelerdir ?

Ayrıca üyelik sistemi Wordpress'te varolan sistemdir.Özel bir şey kodlanmayacaktır.

wmaraci
reklam

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Çok zor neden zor adamlar kendi sitesine parayla yazı yazdırıyor. Ner de kaldı ki siteye girip yazı yazacak ve popüler yazı olmasını bekleyecek.
melankolia GizemliLORD

kişi bu mesajı beğendi.

d0lunay d0lunay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek inşaat mühendisi
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 15 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
bloğunu kendi başına bi yerlere getirirsen belki olabilir ama o noktaya gelmen lazım önce bi
GizemliLORD

kişi bu mesajı beğendi.

Kelambeyi Kelambeyi Daktilograf Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Blog yazarı, daktilograf ve öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 1 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Herkesi yazar yaparsan, herkes kendi sitesinin reklamını yapar. Önerim, yorumları beğeni alan kişiler yazar olabilsin. Yorumlara beğeni sistemini karşılayan bir eklenti vardı. Tabi, bu durumda Facabook'daki gibi beğeni ergenleri çoğalır. Bu durumda yapacağın da denetleme sistemi getirmek olacak. Bence bunları da ekle, başarılar...

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 11.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Creator
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 448
  • Beğeniler 22 / 60
  • Ticaret 5, (%80)

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

Çok zor neden zor adamlar kendi sitesine parayla yazı yazdırıyor. Ner de kaldı ki siteye girip yazı yazacak ve popüler yazı olmasını bekleyecek.

Ödüller belki cazip gelebilir. :) Popüler yazı yapmak için de arkadaşlarına yazı linkini gönderebilir onlar okur daha sonra okunma sayısı elde edebilir. :)

Kelambeyi adlı üyeden alıntı

Herkesi yazar yaparsan, herkes kendi sitesinin reklamını yapar. Önerim, yorumları beğeni alan kişiler yazar olabilsin. Yorumlara beğeni sistemini karşılayan bir eklenti vardı. Tabi, bu durumda Facabook'daki gibi beğeni ergenleri çoğalır. Bu durumda yapacağın da denetleme sistemi getirmek olacak. Bence bunları da ekle, başarılar...

Siteye herkes yazar olabilecek fakat yazıları hemen onaylanmayacak.Benim onayımdan geçmek zorundadır. Beğeni sistemi daha zor hocam.Yani Google'dan gelen bir ziyaretçi o konuyu beğenmez.Butona tıklamaz.Okunma sayısına göre olması daha iyi sanki :) Ama yine de teşekkürler..

sametweb sametweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek software developer
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** M**
  • Mesajlar 615
  • Beğeniler 52 / 196
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam, şevkini kırmak istemem. Ama cidden olmayacak bir proje. Bunu samimi olarak söylüyorum. Proje arıyorsan daha çok iş yapacak birşey bulmak lazım.

React Dersleri YouTube Kanalı
https://www.youtube.com/c/reactdersleri

• Üyelik 11.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Creator
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 448
  • Beğeniler 22 / 60
  • Ticaret 5, (%80)

sametweb adlı üyeden alıntı

Hocam, şevkini kırmak istemem. Ama cidden olmayacak bir proje. Bunu samimi olarak söylüyorum. Proje arıyorsan daha çok iş yapacak birşey bulmak lazım.

Nedeninizi öğrenebilir miyim ? :)

Kelambeyi Kelambeyi Daktilograf Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Blog yazarı, daktilograf ve öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 1 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

Morbid adlı üyeden alıntı

Siteye herkes yazar olabilecek fakat yazıları hemen onaylanmayacak.Benim onayımdan geçmek zorundadır. Beğeni sistemi daha zor hocam.Yani Google'dan gelen bir ziyaretçi o konuyu beğenmez.Butona tıklamaz.Okunma sayısına göre olması daha iyi sanki :) Ama yine de teşekkürler..

Okunma sayısını hile yaparak arttırabilir. Fakat beğenme sistemi çok mantıklı. Hatta yazıyı beğenme butonu olsun. En çok beğenilenler, yazar olsun. Daha mantıklısı, yazarlara her gün bir yazı hakkı ver. Beğendiklerin devam etsin. Ya da yazarları sen seç. Eklemeyi unutmuşum, başlanıçta sık yazacak geniş bir kadro yoksa tutması çok ama çok zor.

sametweb sametweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek software developer
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** M**
  • Mesajlar 615
  • Beğeniler 52 / 196
  • Ticaret 1, (%100)

Morbid adlı üyeden alıntı

Nedeninizi öğrenebilir miyim ? :)

Hocam yazı yazmak nedir? Kimler yazı yazar? İnsanlar niye yazı yazar? Bunları bir düşün.

İnternet aleminden bahsediyoruz. Sen de ödülden bahsediyorsun. Her ay 3 tane ödül ne vereceksin? iPhone? Laptop? Mp3 player? Bunlar en basit ergenlerin elinde dolaşıyor. Araba verebilir misin? Evet araba vericem diyorsan, o zaman siteyi aç.

Yaşadığımız çağ ve toplum yapısı itibarıyle, sizin sitenizde yazı yazacak insanlar zaten dünyanın en yüksek egosuna sahip insanlar. Hepsinin feysbuk'ta fan sayfaları var. Feysbuk açıklarını kullanarak insanları kendilerine abone yapıyorlar ve bunlarla mutlu oluyorlar. İçki / sigara içiyorlar belki de. Her türlü imkanlara sahipler. Fakir fukara garip gureba işine gücüne bakar bu işlerle ilgilenmez. Profesyönel olarak yazı yazan insanlar ise bunun karşılığını zaten alıyorlar.

Senin sitende yazı yazanlar da kesinlikle ve kesinlikle daha önceki yorumlarda belirtildiği gibi, yazılarının çok okunması için her türlü çakallığa başvuracaklardır.

Tutacak bir proje var benim kafamda ama caiz olmadığı için yapacak kişilere anlatmıyorum, kendim de yapmıyorum. :)

Karar yine senindir, ama ben böyle düşünüyorum. Başlanıp hayal kırıklığına uğrayan her proje seni bu işlerden soğuatacak, sonraki işler için şevkini kıracaktır. Başarılı bir proje ise her zaman seni yeni projelere yöneltecektir.

İnşallah hayatta hep başarılı olursun. :)

React Dersleri YouTube Kanalı
https://www.youtube.com/c/reactdersleri
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al