wmaraci reklam

Özel Olarak Fiber internet Çektiren Varmı

7 Mesajlar 1.685 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

vipkral19 vipkral19 Yayıncı Kimlik Onayı
  • Üyelik 10.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest Çalışan
  • Konum İsveç
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 19 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar Merhaba.

Ben evime özel olarak VDSL çektirmek istiyorum Santrale Uzaklığım 600 Metre aranızda özel olarak fiber çektiren varmı neler gerekli örneğin vdsl için hangi kablo gerekiyor ve Santralden evime kadar nasıl bağlıyorlar bilgi verirseniz sevinirim.

wmaraci
reklam

netman netman netman Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 724
  • Beğeniler 202 / 201
  • Ticaret 10, (%90)
Santrale kadar fiber santralden daireye kadar olan bölüm bakır. 600 metre çok uzak bir mesafe veri kaybı çok olur. Verimli bir bağlantı olmaz. Bizim sokağa daha yeni bakır olan bölümü fibere çeviriyorlar. Bu arada vdsl fiber değil ikisi farklı şeyler sayilir.
vipkral19

kişi bu mesajı beğendi.

// Acta est fabula

AlperSR AlperSR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bildiğim kadarıyla tek başınıza parasını ödeseniz bile bir kişi için fiber çekmiyorlar. Bölgenizdeki 15-20 kişiden imza toplayıp başvuruyorsunuz altyapı isteği için. Ama genelde sonuç alınamıyor. Her servis sağlayıcının altyapısını kontrol edin bence çünkü bazen ana servis sağlayıcı (Türk *******) yasa gereği diğer şirketlere tahsis ediyor. O yüzden altyapı yok ki gibi gözükebiliyor. Benim bildiğim başka bir çözüm yok
vipkral19

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest Çalışan
  • Konum İsveç
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 19 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam şimdi olayı şöyle anlatiyim ben hatta fotoğraf atıyım daha iyi anlarsınız
Şimdi olay şu ben köyde yaşıyorum ve 11 yıldır Turk******* interneti kullanıyorum tarifem sınırsız ve 16 mbps e kadar paketi olan fakat şuanda benin aldığım hız maxsimun 7 - 8 mbps ilk actirdigimda 2 mbps i geçmiyordu geçen sene bir ara 14 mbps hız gelmeye başladı çok geçmeden 1 sene sonra 7 mbps e düştü ben 2 sefer tüketici hakem heyetine talep te bulundum bulunduğum konuma fiber alt yapı istiyoruz die fakat geçiştirici cevaplar veriyorlar her türlü şeyleri söyledim işte dava ederim sizi diger servislere geçerim faturamı fazla fazla ödüyorum ama siz hizmet vermiyorsunuz felan filan inter milan :) ama pek fayda etmedi yine geçiştirici cevplar veriyorlar neymiş elimizdeki mevcut imkamlar ile alt yapı talebinizi karşılayamıyoruz felan yani para yom demeye getiriyorlar fakat ben inanmıyorum bunların asıl derdi tembellik çalışmaya gönülleri yok akşama kadar yatıp maaş alma derdindeler!
Sonuç olarak ben köydeki diğer 13 kullanıcı ile konuştum onlara durumu anlattım onlar da imza atarız dediler orada sıkıntı yok fakat ben şimdi bu imzalar ile Turk******* il müdürlüğüne versem bu dilekçeyi bir şey farkedermi ciddiye alırlarmı fiber altyapı yaparlarmı ? aranızda böyle dilekçe veripte toplu halde dilekçe veripte kesin altyapı getiren varmı?

Fotoğraf Aşağıda
Santral = Yeni Saha dolapları yeni
Santralin Yanındaki evlere VDSL veriliyor
Santral ile Evime olan mesafe 600 metre ve Bakır Kablolar yeni
fotoğrafta el işareti ile gösterdiğim yer Santralin Yeri yani Santral aşağı köyde benim evim yukarı köyde Santral ile evimin arasında Tarla ve Yol var Sadece Kazı izni alamaya bile gerek yok.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

netman netman netman Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 724
  • Beğeniler 202 / 201
  • Ticaret 10, (%90)
Dilekçe talepleri yillik degerlendiriliyor mesela her yilin ocak ayinda oturup diyolar ki bu sene su kadar butce ile altyapi yenileme şu kadar butce ile yeni altyapi yapacagiz gibisinden. Eger sizin talepleriniz de bu degerlendirmeye girerse 3 ay icinde birseyler oldugunu görürsünüz. Diger türlü bu taleplere cevap vermeleri yıl alabiliyor. Bir de talebin yogunluguna bagli. Ben esenyurtta oturuyorum burda bir ara port sıkıntısı vardı. Oyle 50,100 kisi falan da degil nereden baksaniz 1000 den fazla talep vardi bu sorunu cozlemeleri bile 2 yila yakin sürdü. Bundan çıkarım yaparak siz düşünün sizin sorununuzu ne zamana çözerler.
vipkral19

kişi bu mesajı beğendi.

// Acta est fabula

• Üyelik 10.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest Çalışan
  • Konum İsveç
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 19 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
netmann sen bu işle çok uğraştın galiba söylediklerinin doğrudur fakat şu konuya katılmıyorum mesela şimdi istanbulun bir yerinde kazı yapmak o kadar zorki mahkeme kararı almadan kazı yapılamıyor çünkü şehirin ortasında türlü türlü alt yapi var bir 2. si 1 kişi bile istemese talep mahkemeye düşüyor ondan sonra uğraş dur ayrıca alt yapı yapılacak mahallede bir iş yeri ve ya zengin bir mülk sahibi varsa o da buna karşı ise yandın gülüm keten helva ... ama bizim burda öyle değil alt yapının yapılacağı yer tarla ve şarampol kıyısı izin almak çok basit hatta izin almaya bile gerek yok kimse karşı çıkmıyor ayrıca bulunduğumuz bölge de tarla olduğu için her hangi bir alt yapı da yok engel olacak o yüzden bir köye alt yapı getirmek daha kolay.

Durun bakalım yakında dilekçe vereceğim bir gelişme olursa konuyu güncellerim.

forces forces WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1366
  • Beğeniler 9 / 379
  • Ticaret 0, (%0)
çözmezler daha yapmazlar açıkçası benzer konu bende kablonette vardı . Yıl 2008 kablonet arka sokakta var aramızdaki mesafe toplasanız 10 m bile yok . Yazık , kablonete dedik bizi de görün . Çalışma yapıyoruz geliriz yakında .Eyvallah . yıl 2015 dedim ki 7 sene geçti 10 m gelemediniz ne zaman kablonet bu sokağa gelir şu an o sokak yatırımda yok geliriz .Eyvallah yıl 2021 hala yok . Diyeceğim hizmeti yaptıklarında kaç kişi faydalanacak ve ne kadar kazançları olacağına bakıyorlar .Kısaca fiber çekmeleri şu an için zor.
vipkral19

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al