freelance iş ilanları

Site Başlığı Değiştirmek

9 Mesajlar 3.824 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

freddie80 freddie80 teknoloji yazarı Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek mühendis
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 10 / 23
  • Ticaret 16, (%100)
Web sitemi kurarken Apple ürünleri üzerine özellikle ipad üzerine yazılar yazmayı planlamıştım, şimdi ise tüm teknolojik konularda yazıyorum,
Sitemin başlığı Yeni ipad Blog ve Sitemin Sloganı Yeni ipad hakkında herşey Google da aramalarda bu şekide görülüyor web sitem Google üzerinden en çok okunan yazılarım Android tabletler üzerine oldu,
sizce site başlığını ipad ve Android Blog
site sloganınıda ipad ve android tabletler hakkında herşey
şeklinde düzeltsem SEO açısından etkisi nasıl olur ve Google sıralamam nasıl etkilenir, ipad sıralamasında geriye düşmeden Android sıralamasında yükselmek istiyorum.
Önerilerinizi bekliyorum.

wmaraci
reklam

Bayraktar Bayraktar <?php> Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 16 / 30
  • Ticaret 2, (%100)
Sitenin başlığında değişiklik yaparsan apple ilk biraz düşebilirsin sonra android ile birlikte apple yükselebilirisin bence. Yükselişini kolaylaştırmak için en azından sitenin seo analizini yapıp hatalarını giderirsen daha sağlam sonuçlar elde edersin. =)

• Üyelik 14.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek mühendis
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 10 / 23
  • Ticaret 16, (%100)

Bayraktar adlı üyeden alıntı

Sitenin başlığında değişiklik yaparsan apple ilk biraz düşebilirsin sonra android ile birlikte apple yükselebilirisin bence. Yükselişini kolaylaştırmak için en azından sitenin seo analizini yapıp hatalarını giderirsen daha sağlam sonuçlar elde edersin. =)

ipad de düşermiyim diyorsunuz, benim amacım ipad ve apple yazılarımda düşmeden android de daha yukarılara çıkabilmek
wmaracı SEO analiz yapınca 91 puan alıyorum çok bir problem görünmüyor

• Üyelik 16.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 16 / 30
  • Ticaret 2, (%100)
O yüz olmalı. =) Ayrıca buradan da sorgulayın; http://www.seohocasi.com/seo/
Bir de Google'nin Pagespeed'i ile sitenizi teste tutun.
Seohocası'nın ve Pagespeed'in bulduğu sorunları çözüme ulaştırın. Kendinizi en tepede bulacaksınız muhtemelen. Tabi rakipleriniz de bunu uygulamışsa birincilik garanti değil. Sıralamanızı sağlamlaştırmak için apple ve android ile alakalı sitelere farklı makalelerle sitenizin tanıtın gerekirse bu işe para yatırın. Ücretsiz otomatik backlink kasan ve önünüze gelen topliste kayıt olmayın. Dmoz ve Hurlist yeterli bence.

Bir de iç sayfalarınızı da teste tabi tutun.

Ben bunların daha yarısını yaptım. Ancak Türkiye çapında ünlü bir siteyi geçtim bile.

Google'nin sizi sevmesini istiyorsanız, onun kurallarına uyun. Google'nin yayınladığı seo pdfsine ulaşın, son dediklerini inceleyin. Sonra baştacısınız. =)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 14.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek mühendis
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 10 / 23
  • Ticaret 16, (%100)

O yüz olmalı. =) Ayrıca buradan da sorgulayın; http://www.seohocasi.com/seo/
Bir de Google'nin Pagespeed'i ile sitenizi teste tutun.
Seohocası'nın ve Pagespeed'in bulduğu sorunları çözüme ulaştırın. Kendinizi en tepede bulacaksınız muhtemelen. Tabi rakipleriniz de bunu uygulamışsa birincilik garanti değil. Sıralamanızı sağlamlaştırmak için apple ve android ile alakalı sitelere farklı makalelerle sitenizin tanıtın gerekirse bu işe para yatırın. Ücretsiz otomatik backlink kasan ve önünüze gelen topliste kayıt olmayın. Dmoz ve Hurlist yeterli bence.

Bir de iç sayfalarınızı da teste tabi tutun.

Ben bunların daha yarısını yaptım. Ancak Türkiye çapında ünlü bir siteyi geçtim bile.

Google'nin sizi sevmesini istiyorsanız, onun kurallarına uyun. Google'nin yayınladığı seo pdfsine ulaşın, son dediklerini inceleyin. Sonra baştacısınız. =)

oradan da sorguladım 64/100 olarak verdi 9 hatalı sonuçta verdi. akşam evde bu hataları düzeltmeye çalışacağım, teşekkürler.

Ayrıca Site başlığının İpad ve Android tabletler olarak değiştirmemin SEO ve google sıralama için fayda ve zararları ilgili görüşlerinizi alırsam sevinirim

• Üyelik 16.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 16 / 30
  • Ticaret 2, (%100)
Aslında kendine daha iyi bir domain almalısın. Domainin ipad'i karşılıyor ancak android yok. Başlığı değiştirsen İpad'de en fazla bir iki sıra gerilersin o hataları da giderdikce zirveye kadar yolun var. Siteni daha yeni açtıysan başlığı değiştirmekten korkma. Bence bu iç sayfalar için de biraz geçerli ama değiştirmekten korkma şimdilik.

masklow masklow SEO Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Adı bende saklı
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 2 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam dene gör gerçekten bu tür tarz saçma sapan sorulardan gına geldi artık

• Üyelik 14.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek mühendis
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 10 / 23
  • Ticaret 16, (%100)

Aslında kendine daha iyi bir domain almalısın. Domainin ipad'i karşılıyor ancak android yok. Başlığı değiştirsen İpad'de en fazla bir iki sıra gerilersin o hataları da giderdikce zirveye kadar yolun var. Siteni daha yeni açtıysan başlığı değiştirmekten korkma. Bence bu iç sayfalar için de biraz geçerli ama değiştirmekten korkma şimdilik.

benim isteğim sitemin ismini değiştirmeden nasıl bir optimizasyon yapabilirim ve sitem başka kelimelerde de yükselebilir bunu öğrenmek
ayrıca hocam mesela android inceleme kelimesinde sitem ilk sayfada çıkıyor,
tabi sadece android yazınca listede yok

Ek Olarak:

masklow adlı üyeden alıntı

Hocam dene gör gerçekten bu tür tarz saçma sapan sorulardan gına geldi artık

hocam deneyip te işleri berbat etmek istemem
amacım nasıl daha iyiye gidebilirim tecrübesi olan kişilerden bunu öğrenmek

• Üyelik 16.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 90
  • Beğeniler 16 / 30
  • Ticaret 2, (%100)
Analiz sonuçlarında çıkan sorunları çözüme ulaştırırsan tabi ki yükselirsin. =)

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al