MetinOzturk adlı üyeden alıntı

Vergi dairesi her liranın vergisini ödeyeceksin diyor arayıp öğrenebilirsin BloodMan

Hocam vergi dairesine kalırsan sen zaten 1 TL kazansan bile onun vergisini bile alırlar senden benim demek istediğim bir asgari kazanç sınırı vardır ve aylık sabit gelir vardır. Şimdi sen her ay sabit 5 bin TL kazanırsın bu durum şirket kurmanı gerektirir ve vergi tabii olursun. Ancak başka bir durum vardır mesela küçük bir internet siten var günlük adsense kazancın 5 TL olsun aya vurduğunda 150 200 TL olur bu kazancın için sen tutup şirket açıp vergi mükellefi olurmusun? Google Adsense'de bu durumu bildiği için herkese uygulamıyor zaten. Ama tabii ki herkes çok kazansın herkes vergisini versin eyvallah herşey usüle göre olsun ona birşey dediğim yok benim şahsen bana düşük kazanç için bir şirket oluşturmak (eğer potansiyel varsa büyüme orası ayrı) ve vergi mükellefi olmak saçma geliyor.

NOT: Sabit gelir olarak geçiyorsa ve her ay 150 200 TL alıyorsanız vergi tabii oluyor orası ayrı ben böyle biliyorum yanlışım varsa düzeltiniz :)