istediğin zaman istediğin soruyu sorabilirsin buradan olsun öm den olsun faketmez cevaplarım.

tatil kelimesinin alt kelimelerinde de rekabet çok. mesala siyah arkadaşımızın örnek verdiği kelimeden hit almanız zor. ama antalya otelleri veya antalya tatil gibi bir kelimeye yonelseniz onlarda bile rekabet çok yüksek alt kelimelere tatilbudur gibi firmalar bu alt kelimelere de çalışıyor. olmazmı peki olur ama iyibir seo yaptırman lazım yada kendin bu işten anlaman lazım. adsenseden kazanacağın seonu karşılamaz bile. ama link satarak kazanabilirsin.

2. örnek tatil yerleri kelimesi mesela. benim sitem ilk sayfada geliyor. siyahh arkadaşımızın kide öyle hatta 3. sıra filan. onun önünde ucuztatilyerleri diye yıllanmış firma var. e zaten ilk 3 sırada da adwords reklemları çıkıyor. siz tatil yerleri ile ilgili domain alsanız hangi sıraya geleceksiniz mesela. artı adwords reklamlarını da sayarsan siyah arkadaşın bu kelimedeki yeri 5 tir gelcek hit nekadar peki (Aranma hacmi 9.900) bu 9,900 kişinin %10 u bile girmiyordur aylık olarak ona göre düşün. ben 3. sıradayken günde bu kelimeden 20 kişi giriyordu. burda sadece sektörün zorluğunu anlatmak istedim. yanlız aylık 500 lira harcasan 600 lira kazanırsın link adsense filan. 100 lira kar.