wmaraci reklam

Cimri veya epey tarzı site yazılım gerektirir mi ?

22 Mesajlar 4.003 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

TurkDeveloper TurkDeveloper WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2021
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek developer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 23 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

webtegez adlı üyeden alıntı

Böyle bir site yapmak her baba yiğidin harcı değildir.

n11, hepsiburada, gittigidiyor ve daha nice e-ticaret sitesinin hepsinin aynı anda yönetimi, tüm ürünlerin güncel tutulması en zorudur.

Örneğin sadece n11 ile uğraşsanız başa çıkarsınız belki ama tüm e-ticaret siteleri ile aynı anda başa çıkmak çok zor.

Çok kaliteli ve profesyonel yazılımcılar ve ekipler olmadan çok zor.

Budur.
webtegez

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

sagiir sagiir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2020
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek yazılım
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 18 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
10 15 milyonun varsa kodlama bilmen gerekmez, bileni bulursun :)

bsrnpay bsrnpay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2021
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 1 / 12
  • Ticaret 2, (%100)
epey bir yazılım gerektirmektedir.
melankolia HandLes

kişi bu mesajı beğendi.

emrecanoztas emrecanoztas Ninja Yazılımcı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Freelance Full Stack Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 1 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Cimri veya Epey tarzı siteler, içerisinde barındırdıkları ürünlerin yayınladığı siteler ile anlaşmalılar. Örneğin; PTTem, N11, hepsiburada vs. gibi sitelerin hepsiyle anlaşmaları var. Bu siteler, Cimri ve Epey tarzı platformlara ürünlerinin datalarını veriyorlar. Bu işlemde; XML ve JSON şeklindedir. Bunu nerden biliyorum? Daha önce PTTem "Yazılım Geliştirme" pozisyonu için mülakata çağrılmıştım. Bu konu da mülakat sorularından birisiydi. Mülakatta bu konu üzerinde açıklama yapmışlardı. Diğer türlü; bu alışveriş sitelerinde milyonlarca ürün var. Bu ürünleri, belirli periyodlara göre çekmeleri, düzenlemeleri, saklamaları gibi vs. konular hem maliyetlidir hem de yorucudur. Böyle siteler yapılamaz mı? Elbette yapılabilir. Yeter ki; alışveriş siteleriyle anlaşmalar yapılsın.
HandLes TurkDeveloper

kişi bu mesajı beğendi.

http://emrecanoztas.com/
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

YazilimMimari YazilimMimari Eski adi: Turgay Can Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Engineering Director
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** C**
  • Mesajlar 771
  • Beğeniler 2 / 260
  • Ticaret 0, (%0)
"Affiliate" gelir modelinde çalışan sitelerdir. İçeriği izin olmadan çektiğinde güzel ceza-i yaptırımları oluyor. Her e-ticaret platformunun(büyükler) hukuk departmanları / danışmanları bu işlere pek göz yumdurmuyorlar.

Bilgi kaynağı : Eski bir n11 çalışanıyım :)
HandLes

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.linkedin.com/in/turgaycan/
Kaliteli kod yazılır.. (Günlük/Saatlik ücreti ile)

ahmet3333 ahmet3333 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

engineerix adlı üyeden alıntı

Basitleştirip, örneğin 500 ürün için çeksek ilk başta, yapılabilir mi ?

yapılabilir neden olmasın python bilgin varsa ççok rahat ürün çekersin ama maliyeti çok fazla olur istersen senin için belli ücrete verileri çekerim ucuz bir ücrete

engineerix engineerix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek muhendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Pm attım

forces forces WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1366
  • Beğeniler 9 / 379
  • Ticaret 0, (%0)
7 sene bu işi yapmış biri olarak tekrar yazmış olayım ;

- yazılım işin en kolay tarafı ( yıl 2010 , yazılım için istanbulda bir firmadan teklif aldım o dönem bana verdikleri teklif 80.000 TL idi , O parayı verdim mi hayır . Daha iyisi yapıldı mı evet )

İşin en zor tarafı ürünleri çekeceğiniz siteler ile anlaşmak ve sonrasında ise bu ürünlerin bu siteler tarafından güncel tutulması .

e-ticaret sitelerinden xml dosyasını bedava hizmet karşılığında alırsın , e-ticaret sitesi binlerce para vermiş gibi hesap sorar . xml dosyasını alırsın , içeriği güncel değildir anlamı olmaz .

Hadi xml dosyasını alayım dersin , e-ticaret sitesi bu dosyayı oluşturmak için sitemi yapan firma benden yıllık bukadar para istiyor bunu bana vermen gerekir der. 2017 yılında en son 500 TL istiyordu e-ticaret siteleri .Şimdi nedir bilmiyorum .Tek bir e-ticaret sitesi için , 100 siten olsa 500*100 = 50.000 TL yıllık masraf .o kadar kazanıyormusun hayır

Sende dersin ki , o zaman sitene benim robotlarım gelsin , ilgili dosyayı kendi oluştursun . Bu da olur olmasına ama bu durumda güçlü bir sunucuya ihtiyacın olur .Tek bir site için yapmıyorsun ki bunu . Maliyetlerin artar . Sana xml sini vermeyen her site için bunu yaptığında sürekli sunucunun gelişmesi anlamına gelir.

Hadi butun hepsini aştın , yüzlerce e-ticaret sitesinin ürünlerini kendi kategorilerin ile eşleştirmen gerekir. Yazılımın bunu mümkün oldugunca otomatik yapar . yapar ama yine de bir bakman gerekir .Ayrı bir çile .

Tek kişi ile yapılır mı , yapılır yapılmasına amma yorucu .Göründüğü gibi değil hem firmaları ara xml yi almaya çalış hem de hala niye xml yüklenmedi , verdik ya kardeşim dosyayı diyenler ile uğraş .

geldik para kazanma kısmına en önemlisi bu , adsense para kazandırmaz .Affiliate olarak kazanman gerekir ama bu da o kadar kazandırmaz . Affiliate olarak sana link verecek aracı kuruluş çok yok . Benim uğraştığım zamanlarda zanox vardı o da Turkiyeyi kapattı .

Bunların hepsini aştın , büyüklerden biri derki kardeşim senin websiten benim adımdan türemiş , avukatı sana ihtarname gönderir . Korkarsan , tırsarsan kapatırsın siteni . Korkmazsan devam edersin . Seni tehtid eden sitenin kapandığını görmek nasip olur .

HardCoreDeveloper HardCoreDeveloper WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2021
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek yazılımcılık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** C**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 0 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
--edit

antrode antrode WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Back-End Developer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 3 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
En meşekatli iş bot yazılım yapılması ve o verilerin sürekli depolanması lazım

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al