Reklam denilen şeyler içerik sahipleri için cash kıymetinde olsa da kullanıcılar için virüs ile eş değer anlamda bana göre
virüs ile eş değer diyorum çünkü; yıllarca bizi 50 farklı url'ye yönlendiren popup'dan popup'a atan reklamlardan öyle gına geldik ki artık reklam görmeye bile tahammülümüz yok
elbette reklam bir sitenin geçim kaynağıdır fakat gelen kullanıcıları kurbanlık koyun yerine koymak yerine gerçek müşteri gibi görmeli, yani gelsin tıklasın bana para gelsin ama kullanıcı nereye yönlenirse banane ya da reklamdaki almak istediği ürün sahte çıkarsa banane dememeli
reklam işini ciddiye almalı ve müşterilere kaliteli reklamlar sunmalı fakat burada arkadaşın serzenişi ilginç
neden tıklamak zorundayım da eğer verdiğin reklamı gördüysem zaten hedefe ulaşmış olmuyor musun yani aylık ziyaretçi sayın ile orantılı para veren reklam gelirlerine odaklanmalısın

diğer konuya gelince popup yaptığında para kazanmazsın aksine müşterin azalır ziyaretçin bile olmaz ya da gelenler zaten sitenin her yerinden popup fışkırdığını bildiği için reklam engelleyici kullanarak gelir

reklam engelleyicileri engelleyen scriptler var fakat şimdiye kadar aşamadığım hiçbir reklam yok (PNG vs resimli reklamlar da dahil)
sadece beyaz reklamlara isteyerek izin veriyorum yani popup açmayan, tıklasam bile beni saçma hileli script sitelerine yönlendirmeyen reklamlara izin veriyorum

diğer bir yöntem ise reklam parasını peşin alıp reklamı background image içine resim olarak giydirip tıklanmayan ama tüm ziyaretçilere garantili şekilde gösterilen reklamlar deneyebilirsiniz

özetle stratejin yanlış