wmaraci reklam

Wordpressin kendi hostingleri var mı?

12 Mesajlar 1.525 Okunma
wmaraci reklam

videoizlemesitesi videoizlemesitesi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2021
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek PHP
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba nasılsınız, cpanele kurulu bir wordpress sitemiz var. Siteye giren çıkan çok olduğu için şu soruyu merak ettim. Wordpress sitesinde kendi sunucuları var mı? Mesela wordpress resmi sitesinde e-ticaret paketi var.
https://wordpress.com/tr/pricing/?ref=logged-out-homepage-lp&compare=1#lpc-pricinghttps://wordpress.com/tr/pricing/?ref=logged-out-homepage-lp&compare=1#lpc-pricing
Acaba hosting paketimi? Cpaneldeki wordpress buraya taşınabilir mi?

wmaraci
reklam

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Evet taşınabilir ancak performans olarak muazzam farklar olacağını düşünmüyorum, maliyet önemli değilse denenebilir

FikirUssu FikirUssu Yazılım Firması Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 43 / 42
  • Ticaret 41, (%100)
Optimizasyon ve hızlandırma işlemlerini araştırın ve sağlayın. Bir çok noktada avantajını göreceksiniz.

• Üyelik 17.04.2021
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek PHP
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

tolhur adlı üyeden alıntı

Evet taşınabilir ancak performans olarak muazzam farklar olacağını düşünmüyorum, maliyet önemli değilse denenebilir

Mesela ben bir Türk firmasının paylaşımlı hostingini kullanıyorum. Siteye 30 kişi girince yavaşlama oluyor. Wordpress teki en pahalı paketi alırsam ne gibi farklar olur.
Mesela hız, sitedeki anlık ziyaretçiler de yavaşlama sorunu ortadan kalkar mı.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)

videoizlemesitesi adlı üyeden alıntı

Mesela ben bir Türk firmasının paylaşımlı hostingini kullanıyorum. Siteye 30 kişi girince yavaşlama oluyor. Wordpress teki en pahalı paketi alırsam ne gibi farklar olur.

Anlık 30 kişide yavaşlama olmaması gerekir aslında.
Wordpress'in paketlerini hiç kullanmadım. Ancak tr hostinglerinden belki biraz daha performanslı olabilir. Bu performansta lokasyon farkı nedeniyle yok olabilir. Wordpress sunucuları hangi lokasyonda? Sizin siteniz hangi dilde? Örneğin wordpress sunucuları abd lokasyonda ise aksine yavaşlık bile görebiliriz belki.

Bana kalırsa vps tercih edin, yok uğraşamam ya da maliyeti çok derseniz reseller tercih edin. Çok uygun fiyatlara tr ya da almanya lokasyon reseller sağlayan firmalar var.

Hostingler maalesef bir yerden sonra yetersiz kalabiliyor, vps/vds' e bir alışırsanız zaten bir daha hosting kullanmazsınız muhtemelen. Reseller hostingler, paylaşımlı hostinglere göre biraz daha performanslı olacaktır. Maliyet bakımından çok çok ucuzdur.

Açıkçası sunucu kaynaklı yavaşlamalar, site kaynaklı yavaşlamalara göre çok daha nadir denk geldiğim bir durum. Siteniz kaynaklı bir sorun olabilir. Benzer şekilde paylaşımlı hostinglerde pek çok site bulunduğu için, sunucunuzda bulunan bir başka site çok fazla kaynak tüketiyor olabilir.

Açıkçası anlık 30 kişiyi bir paylasimli hostingin kaldirmasi gerekir diye düşünüyorum. Muhtemel 3 neden düşünüyorum; hostinginizde cpu %25-%50 izinli olabilir, siteniz kaynaklı bir yavaşlık olabilir, sunucunuzda ki diğer siteler sizi etkiliyor olabilir

• Üyelik 17.04.2021
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek PHP
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Peki bana hangi firmayı öneriyorsunuz ve hangi paketi öneriyorsunuz.
Link atarsanız sevinirim. Anlık olarak 500 kişi kaldirsa yeter birde uygun fiyata olmalı.

• Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)

Link atarsanız sevinirim. Anlık olarak 500 kişi kaldirsa yeter birde uygun fiyata olmalı.

Çok fazla firma var aslında tek bir firma önermek zor. İhtiyaca göre değişiyor diyebiliriz.

Reseller veya hosting için Veridyen, odeaweb, gofasthost veya hostlab tercih edilebilir.

Vps için gofasthost'tan daha uygun fiyatlı bulacağınızıda pek sanmıyorum. Hostlab aslında uzun süre çalıştığım bir firma değil ama son dönemlerde cloudflare railgun desteğinin epey ses getirmesi nedeniyle hostlab ilgi çekiyor. Diğer hosting firmaları tr lokasyonda railgun desteği verirken hostlab almanya lokasyonda da bu hizmeti sunuyor. Cloudflare'ın tr lokasyonda ufak tefek sorunlar yaratıyor olması nedeniyle railgun tercih ederseniz almanya lokasyon avantajlı olacaktır.

Elbette bir çok güvenilir firma var, tek tek inceleyip karar vermeniz gerekir. 2cpu 2gb ram olan bir hosting veya reseller sizin için yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Yinede şuan ki mevcut sunucu özelliklerinizden daha yüksek olması gerektiğini söylemekte sakınca yok sanırım. Yinede tam yeterli bir sunucu almak için satın almadan önce firma ile mevcut kullanım bilgilerinizi paylaşın, size uygun bir paket sunacaklardir muhakkak.
enerjiveguc

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.04.2021
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek PHP
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Anlık 30 kişide yavaşlama olmaması gerekir aslında.
Wordpress'in paketlerini hiç kullanmadım. Ancak tr hostinglerinden belki biraz daha performanslı olabilir. Bu performansta lokasyon farkı nedeniyle yok olabilir. Wordpress sunucuları hangi lokasyonda? Sizin siteniz hangi dilde? Örneğin wordpress sunucuları abd lokasyonda ise aksine yavaşlık bile görebiliriz belki.

Bana kalırsa vps tercih edin, yok uğraşamam ya da maliyeti çok derseniz reseller tercih edin. Çok uygun fiyatlara tr ya da almanya lokasyon reseller sağlayan firmalar var.

Hostingler maalesef bir yerden sonra yetersiz kalabiliyor, vps/vds' e bir alışırsanız zaten bir daha hosting kullanmazsınız muhtemelen. Reseller hostingler, paylaşımlı hostinglere göre biraz daha performanslı olacaktır. Maliyet bakımından çok çok ucuzdur.

Açıkçası sunucu kaynaklı yavaşlamalar, site kaynaklı yavaşlamalara göre çok daha nadir denk geldiğim bir durum. Siteniz kaynaklı bir sorun olabilir. Benzer şekilde paylaşımlı hostinglerde pek çok site bulunduğu için, sunucunuzda bulunan bir başka site çok fazla kaynak tüketiyor olabilir.

Açıkçası anlık 30 kişiyi bir paylasimli hostingin kaldirmasi gerekir diye düşünüyorum. Muhtemel 3 neden düşünüyorum; hostinginizde cpu %25-%50 izinli olabilir, siteniz kaynaklı bir yavaşlık olabilir, sunucunuzda ki diğer siteler sizi etkiliyor olabilir

https://tr.gofasthost.com/vps-hosting.php
Buradaki 130 TL'lik en pahalı olan özellikler benim işimi görür mü?
Tahminen anlık kaç kişi taşıyabilir.

• Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)

https://tr.gofasthost.com/vps-hosting.php
Buradaki 130 TL'lik en pahalı olan özellikler benim işimi görür mü?
Tahminen anlık kaç kişi taşıyabilir.

Anlık kaç kişi kaldırırı test etmeden söylemek zor. Çok fazla faktör var. Siteden siteye değişebilir. Vps tercih edecekseniz işiniz kolay, baktınız sistem yetmiyor destek atın hemen özellikleri yükseltirler, taşına derdiniz olmaz. En üst pakete ihtiyacınız olacağını sanmıyorum. 3 cpu 4 ram olan paket "tahminen" sizi üzmeyecektir. Satın almadan önce firmaya mevcut hosting özelliklerinizi, aylık ve anlık trafiğinizi söylerseniz daha iyi yardımcı olabilirler.

• Üyelik 17.04.2021
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek PHP
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Çok fazla firma var aslında tek bir firma önermek zor. İhtiyaca göre değişiyor diyebiliriz.

Reseller veya hosting için Veridyen, odeaweb, gofasthost veya hostlab tercih edilebilir.

Vps için gofasthost'tan daha uygun fiyatlı bulacağınızıda pek sanmıyorum. Hostlab aslında uzun süre çalıştığım bir firma değil ama son dönemlerde cloudflare railgun desteğinin epey ses getirmesi nedeniyle hostlab ilgi çekiyor. Diğer hosting firmaları tr lokasyonda railgun desteği verirken hostlab almanya lokasyonda da bu hizmeti sunuyor. Cloudflare'ın tr lokasyonda ufak tefek sorunlar yaratıyor olması nedeniyle railgun tercih ederseniz almanya lokasyon avantajlı olacaktır.

Elbette bir çok güvenilir firma var, tek tek inceleyip karar vermeniz gerekir. 2cpu 2gb ram olan bir hosting veya reseller sizin için yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Yinede şuan ki mevcut sunucu özelliklerinizden daha yüksek olması gerektiğini söylemekte sakınca yok sanırım. Yinede tam yeterli bir sunucu almak için satın almadan önce firma ile mevcut kullanım bilgilerinizi paylaşın, size uygun bir paket sunacaklardir muhakkak.

Ben şuan da aşağıdaki şirketin en sonundaki paketi kullanıyorum. Dediğiniz özellikleri var.
https://www.cenuta.com/limitsiz-sinirsiz-hosting

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al