freelance iş ilanları

Hayatımın Dönüm Noktası Olacak?

12 Mesajlar 1.782 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

SefaUygun adlı üyeden alıntı

Kimse yapmak istediğin işi bilemez , sen kafana yazılım ile ilgili bir üniversite okumayı koydunsan yaparsın zaten.

Yazılım bence özel bir yetenek gerektiriyor.Kendinde bu ışığı görüyor ve 1 saat bile boş vakit geçirmeden işine odaklanabileceğini düşünüyorsan gir , ama bu işlere pek yeteneğin yok sadece hevesleniyorsan git adam gibi bir üniversitede adam gibi bir bölüm oku iş getirisi olan.

Ayrıca ablam'da özel üniversite okuyor pek bi fark yok , sadece teknik imkanlar biraz fazla...Birde ortam tabiki değişik , herkesin arabası var , hep pahalı yerlere gidiyorlar , giyimleri kuşamları her şeyi lüks.Uyum sağlamak için seninde onlar gibi olman gerekebilir.

Sana önerim nerde mutluysan orda kal,sen yazılım okumak istiyorsan teyzenin ,halanın yanına gitmene gerek yok , ama gerçekten istiyorsan bunu.Ben birinin yardımı olmadan kazanamam diyecek kadar iradesizsen o zaaman bir kez daha düşünebilirsin.

Hayatında başarılar.

Teşekkürler hocam ancak yazılımcılara Türkiye'de çok iyi imkan maalesef yok diyorlar.Birde beni özel üniversiteler tereddütte bırakıyor.Peki tavsiye edebileceğiniz başka bir meslek dalı var mıdır?

wmaraci
reklam

SefaUygun SefaUygun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Anestezist
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 87 / 266
  • Ticaret 6, (%100)

siyahh adlı üyeden alıntı

Teşekkürler hocam ancak yazılımcılara Türkiye'de çok iyi imkan maalesef yok diyorlar.Birde beni özel üniversiteler tereddütte bırakıyor.Peki tavsiye edebileceğiniz başka bir meslek dalı var mıdır?

Evet malesef yok , çevremdeki iki yazılımcıda Almanya'ya gitti.Ve gittiği yıl 5000 Euro ile işe başladılar.Türkiye'de bu maaşın yarısını alırlarsa şükrediyorlar.

Ama iyi bir yazılımcı olursan kendi yazılımlarını üretip çok iyi paralar kazanabilirsin,çevremde yine örnekleri var.Kendi yazılım şirketlerini kurup çok iyi para kazananlarıda gördüm.Tamamen senin becerine kalmış.Sonuçta para kazanmakta bir yetenektir.

---

Üniversiteleri pek düşünme , durum neyi gerektiriyorsa ona göre davran daha çok erken ...

-----

Ben anestezi teknisyeniyim , ama hayalimde kendi şirketimi kurmak var.Yani şansın varken kendine en uygun mesleği seç.Sonuçta o meslek senin hayatın olacak ve bu yüzdende kimsenin etkisinde kalma , iyice araştır.

----

Birde unutma , devlet işinde ne kadar başarılı olursan ol , ne kadar çalışırşan çalış maaşın aynıdır.Hayatın tekdüzedir ve başında dır dır eden amirlerin vardır(gerçekten çok sinir bozucu)

----

İşte bu yüzden yazılım & tasarım iyi bir meslek olabilir , hem kendi paranı kimseye muhtaç olmadan kazanabilirsin , kazanamazsan bir şirkete girebilirsin.Önünde seçenek çok...

-----

Sonuç ; Her şey çalışmakla bitiyor , bu konuda örnek aldığım kişide M.Serdar Kuzuluğlu.İşlerini sevmiş ve gerçekten çalışmış.Şuan hakettiği yerde.
Ve kendisi Üniversite terk.

----

Hayatında tekrar başarılar dilerim , iyi kararlar vermen dileği ile.Başarılar.
siyahh

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al