wmaraci reklam

Paravan site

9 Mesajlar 1.077 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

crafter crafter WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaslar selam.
Paravan bir site kurduk diyelim. İp ve hostingi farkli bir yerden. Tüm çalışmaları yaptik, paravan siteyi biraz iyi konuma getirdik. Belirli bir süre geçtikten sonra ana sitemize backlink verdik. Buraya kadar herşeyi dogru yaptik diyelim.
Yalnız önemli bir iki sorum olacak.
Birincisi bir çok kişi aynı search console ve google analytic hesabı üzerinden hem paravan siteyi hemde ana siteyi ekliyor ve kontrol ediyor.
İkincisi ayni telefon, tablet veya bilgisayardan hem paravan siteye hem ana siteye girmek Google'ın gözünden kaçar mı?

wmaraci
reklam

yk22 yk22 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 69 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Takip

SEBTURKA SEBTURKA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 351
  • Beğeniler 140 / 141
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar hocam. Seo çalışması için bu dediğiniz yapan çok büyük firmalar var.

Kendi ana sitelerine backlink çıkışı yapıyorlar böylelikle o kelimeyi arattığımızda o firmaların siteleri ilk sayfa ilk sırada çıkıyor.

Bizzat yakından tanıdığım kişiler bu işlemi yapıyor ve aynı ip, hatta bazen aynı pc'yi kullanıyorlar.
birsevda yk22

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.ilgikolik.com

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Istediğiniz kadar araştırabilirsiniz, bu çalışmanın uzun vadede riskleri çok yüksektir. Yapılmaz mı? Yapılır, ancak 5 tane olur 10 tane olur. Yüzlerce paravan site size hem backlink satın almaktan çok daha pahalıya gelir, hemde çok riskli olur. Ancak dediğim gibi 5 taneden 10 taneden bir risk oluşması pek mümkün değil. Zararlı olması mümkün olsaydı eğer, kurardık bir blog ağı rakiplerimize link basar sıralamadan düşürürdük mesela.
birsevda yk22

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

birsevda birsevda Maraba Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2208
  • Beğeniler 753 / 752
  • Ticaret 18, (%100)
Paravan bir site kurduk diyelim. İp ve hostingi farkli bir yerden. Tüm çalışmaları yaptik, paravan siteyi biraz iyi konuma getirdik. Belirli bir süre geçtikten sonra ana sitemize backlink verdik. Buraya kadar herşeyi dogru yaptik diyelim.
Buraya kadar doğru ama paravan diye kasmayı kesmeniz de doğru değil. Arada link çıkışı vereceksiniz ama kasmayı eskiden 10 yapıyorsanız 1 yapacaksınız.

Yalnız önemli bir iki sorum olacak.
Birincisi bir çok kişi aynı search console ve google analytic hesabı üzerinden hem paravan siteyi hemde ana siteyi ekliyor ve kontrol ediyor.
Hocam bu konuda hiç bir sorun yaşamazsınız çünkü google bu site paravan mı vs bakmaz içerik, kullanıcı dostumu buna bakar o yüzden de pek takılmayın buna.
İkincisi ayni telefon, tablet veya bilgisayardan hem paravan siteye hem ana siteye girmek Google'ın gözünden kaçar mı?
Bu soruya cevabı üst cevapta verdim aslında google pek takılmaz buna.

Paravan olayın da asıl olay ana siteyi beslemektir. Bu nasıl olacak derseniz 5 konu açıyorsanız bu 5 konudan 1'inde konu içi ana siteyi linklerseniz sağlıklı olacaktır. Her konuda yaparsanız zarar görürsünüz bunu belirtim.

Bir de son zamanlar da yapılan bir olaydan da size bahsedeyim tabi söyleyeceğim yolda bir yöntem bunu şu sıralar bir çok seo şirketi yapıyor ama bilinçsiz yapıldığın da ciddi riskleri olan bir yöntem. Paravan siteyi ortalama 5-6 ay kasıldıktan sonra 301 çekilmesi ana siteye yönlendirilmesi.

Alta da kendi sitemde anlattığım paravan site mantığı

Paravan Site
Wordpress, Blogcu, Blogspot gibi subdomain üzerinden ücretsiz blog servisi sunan siteleri kullanarak paravan site oluşturulabilir. Anahtar kelimemize uygun olarak açacağımız subdomain ile özgün veya rewrite makaleler ile bu blogların içeriği geliştirilir. Ana domainleri oldukça güçlü olan bu bloglara hızlı

link alımları sitenin filtreye girmesine sebep olmamaktadır. Bu nedenle, açtığınız paravan sitelere hızlı link alımı yaparak kısa sürede güçlü birer site olması sağlanır, kendi içerisinde de dairesel bir biçimde tek yönlü link verilerek bu güç daha da arttırılır. Artık sitenizle aynı içerikten olan bu sitelerden link almanız sizin için altın niteliğinde olacaktır.

Link döngüsü sistemini oluşturmak için güçlü yabancı blog servisleri de kullanılabilir. Ancak Türkçe ağırlıklı dağıtım yapan blog servislerinin sağlayacağı fayda daha fazla olacaktır.

https://webdizin.com/site-disi-seo/
yk22

kişi bu mesajı beğendi.

Siteni Ekle WeBDiZiN.Com

• Üyelik 25.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 69 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Benim merak ettiğim şu. Diyelim benim 3 5 tane sitem var. Hepsinin sahibide benim. Hepsinin search console hesabı aynı hesapta. sitelerimden birinden diğerine link veremezmiyim? Bu cezamı olur. Olursa çok sacma olmaz mı?

• Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2208
  • Beğeniler 753 / 752
  • Ticaret 18, (%100)

yk22 adlı üyeden alıntı

Benim merak ettiğim şu. Diyelim benim 3 5 tane sitem var. Hepsinin sahibide benim. Hepsinin search console hesabı aynı hesapta. sitelerimden birinden diğerine link veremezmiyim? Bu cezamı olur. Olursa çok sacma olmaz mı?

Yo herhangi bir ceza olmaz eğer aynı ipte ise pek yararı da olmaz. ( Siteler içerik olarak aynıysa nötr yani ne zararı ne yararı olur. farklı sektörler ise yararı değil zararı da olabilir.) Search console olayına pek takılmayın benim sadece bir hesabımda 70 site var bunların için de paravan sistemim de var. Olsaydı benim sitelerime olurdu.) Farklı ipte ise yararı olur.
crafter

kişi bu mesajı beğendi.

Siteni Ekle WeBDiZiN.Com

• Üyelik 25.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 69 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
değerli bilgilerin icin teşekkür ederim.
Farkli serverlarda daha doğrusu farklı hosting firmalarinda.
crafter

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2208
  • Beğeniler 753 / 752
  • Ticaret 18, (%100)

yk22 adlı üyeden alıntı

değerli bilgilerin icin teşekkür ederim.
Farkli serverlarda daha doğrusu farklı hosting firmalarinda.

hocam o zaman yarar sağlar. Aşırıya kaçmadığı sürece.
yk22 crafter

kişi bu mesajı beğendi.

Siteni Ekle WeBDiZiN.Com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al