wmaraci reklam
lidertakipci

Konu İçi Etiketlerin Yerini Değiştirmek

13 Mesajlar 2.116 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

Mintik adlı üyeden alıntı

Mintik battı bu arada. Toparlamaya çalışıyorum. Google konularımı bir türlü indekslemiyor. 4000 sonuç kadar yüklendikten sonra tekrar bütün içerikler siliyor googleden. Deneme yanılma yöntemi ile çözmeye çalışıyorum şuan. O muhabbeti hatırlıyorum. Korona virüs eklentisinin çevirisi hakkında heryerde denk geliyorsun diyen biri vardı acaba Merih miydi diye düşündüm biran. Yine mi dedim kendi kendime. Konu eski olduğu için neredeyse cevap yazmayacaktım. 5 eylülden beri cevap beklediğini görünce uğraşayım dedim :D İyiki de uğraşmışım.

Madem ki iyi birşeye vesile oldunuz, bizde olmaya çalışalım. Ne demişler "terzi kendi söküğünü dikemez." Sizin şu indeks almayan konular hakkında ne yapabiliriz bakalım.
Genellikle içeriklerde kopya içerikler olduğu zaman Google bunları analiz eder ve içerik tam anlamıyla aynı ise ill indeks almış linkin yayınına devam eder, kopya içerik linkini geri planda tutar.

Ne yapılabilir? - linki değiştirmek, içeriği değiştirmek keain çözüm. Konu aynı kalsa bile bu işe yarar. Mantık ise konunun anlatım biçimini değiştirerek özgünleştirmektir.
Eski linki Google Search te URL kaldır adımından kaldırabilirsiniz. Biraz zaman alacaktır ama yine de uğraşmaya değer içerikler olduğunu düşünüyorum.
Mintik merihfiliz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Mintik Mintik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Desinatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 72 / 71
  • Ticaret 0, (%0)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Madem ki iyi birşeye vesile oldunuz, bizde olmaya çalışalım. Ne demişler "terzi kendi söküğünü dikemez." Sizin şu indeks almayan konular hakkında ne yapabiliriz bakalım.
Genellikle içeriklerde kopya içerikler olduğu zaman Google bunları analiz eder ve içerik tam anlamıyla aynı ise ill indeks almış linkin yayınına devam eder, kopya içerik linkini geri planda tutar.

Ne yapılabilir? - linki değiştirmek, içeriği değiştirmek keain çözüm. Konu aynı kalsa bile bu işe yarar. Mantık ise konunun anlatım biçimini değiştirerek özgünleştirmektir.
Eski linki Google Search te URL kaldır adımından kaldırabilirsiniz. Biraz zaman alacaktır ama yine de uğraşmaya değer içerikler olduğunu düşünüyorum.

Değerli tavsiyelerin için teşekkür ederim. Yaklaşık 7 sene önce bunların hepsini yapmıştım. Bütün konuları düzenlemek 6 ayımı almıştı. Çoğu konuya benzersiz başlık bulamadığım için tek kelime ile sınırlamak zorunda kalmıştım hatta. Başlıklarda kullanılan aynı kelimeleri de site genelinde %3 hatta bazı kelimelerde %1 oranına kadar düştüğüm bile oldu . Ondan sonra da çok uzun bir süre siteye dahi girmedim çünkü o 6 ay beni baya zorladı :)

Temalar, eklentiler, veritabanı vs. ne ile uğraşsam index 3000-4000 olduktan bir süre sonra 1400-1500 seviyelerine iniyordu. Ziyaretçi için faydasız olan konularda sıkıntı çıkmazken, asıl konular indekslendiği gibi siliniyor.

Bir ara madem site ile uğraşmıyorum bari konuları sırasıyla güncellesin diye uyguladığım bir yöntem vardı. En eski konu yeni tarih ile tekrardan yayınlanıyor, eski tarih ortadan kalkıyordu. Bunu durdurmak için Wordpress "cron job" özelliğini devre dışı bıraktım. Şuanda konular tekrar yayınlanmıyor. Bir umut belki düzelir diye beklemeye geçtim şuan.

Sağolsun vatandaşın biri de 7 senedir uğraşmadığım bu site ile ciddi ciddi baya uğraşmış. Ne kadar paravan blog oluşturduysa hepsine kaydetmiş. Da Pa sorgulama yaptığımda %33 spam olarak görünüyor. Şimdi de bunu düşünüyorum. acaba bundan kaynaklı olabilir mi diye. Yine de en büyük sebep olarak tarihi değişen yazılar olarak düşünoyorum şuan. Bu yöntem de işe yaramazsa artık olduğu gibi bırakırım herhalde :)

Mintik Mintik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Desinatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 72 / 71
  • Ticaret 0, (%0)

teknoabi adlı üyeden alıntı

Amme hizmeti yapmışsınız emeklerinize sağlık.

Teşekkür ederim Teknoabi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al