Öncelik selamın aleyküm arkadaşlar. Blogspot üzerinden bir blog açtım. Bu blog içine haber niteliğinde şeyler yüklüyorum. Daha çok teknoloji, bilim ve rehber bilgi içeren. Kaynak olarak yabancı kaynakları kullanıyor ve daha çok dilimize çevirilmemiş kaynaklardan bilgi alıyorum. Site için free bir tema buldum ve ekledim. Siteyi biraz düzenledim ve şuan kullanıma açık 60’dan fazla makale bulunmakta. 15 gün oldu açalı, günlük olarak 600 ile 2300 arasında bir site görüntülenmesi alıyor ( sitenin kendi istatistik verisi ne kadar doğru bilemiyorum, google search console niye kullanmıyorsun derseniz, kullanıyorum ancak veri çok nadir işleniyor) Gelelim asıl sorularıma:

1- Sitenin dizaynı nasıl duruyor?
2- Makaleler sizce iyi mi ?
3- Site açılış hızım PageInsight’ta düşük bunu nasıl düzeltebilirim?
4- Çok fazla kod hatası var olarak gösteriyor test siteleri ancak Search Console bu konuda bir şey belirtmiyor.
5- Sitemin dizine eklenmesi kadar sürer? Tamamen uyumlu.
6- Sitenin kendisi indexlenmemişken makaleleler indexlenmiş neden ?
7- Kodlar konusunda nasıl yardım alabilirim ?
8- İyi bir Robots.txt nasıl hazırlanır, neler eklemeliyim ?

Sitemi bu sorular altında kontrol etmenizi istiyorum. Değerli yorumlarınızı, görüşlerinizi bekliyorum. Her türlü öneri, istek ve hatalarımı bana bildirebilirsiniz.
Dipnot : Site kar amacı gütmemektedir, insanların bilgilere ulaşması amacıyla kurulmuştur.

Site adresi : https://sogukteknoloji.blogspot.com