Merhabalar,

Google adwords reklamları veriyorum uzun süredir yaklaşık 10,000₺ - 15,000₺ reklam vermişimdir faydası olduğu kadar zararıda oluyor.

Ancak şu son zamanlarda aşırı artan alakasız aramalar yüzünden bunaldım. Sadece google arama sonuçlarında ve haritada çıkan reklam modellerine para ödüyorum.

İşletmem otel spa hizmeti sunuyor ama artık gerizekalı diyeceğim çünkü sinirim bozulmaya başladı bazı gerizekalılar getir içinmi dersiniz elektrik faturası ödemesi yada halı yıkama içinmi dersiniz aptal aptal alakasız şeylerden otelimizi arıyorlar. Anahtar kelimelerde kesinlikle bu şeylerle alakalı hiçbirşey yok. 3 Tane anahtar kelime var zaten otel, masaj, pansiyon bunlar var sadece başka hiçbirşey yok.

Bu soruna nasıl çözüm bulabiliriz? Böyle giderse google'a reklam vermeyi keseceğim çünkü bütçenin neredeyse %70'i böyle aptallar yüzünden harcanıyor. Negatif anahtar kelimelerede tanımlama yapıyorum ama sürekli alakasız aramalar almaya devam ediyorum.

Tecrübe edinmiş bu konu hakkında çözümü, fikri olan ustalarımız var mı? Teşekkürler.