Atakan adlı üyeden alıntı

Biraz büyük gelebilir bazı arkadaşlara. Maalesef. :D Rockstar büyük sever.

GTA V için tavsiye edilen sistem gereksinimleri:

İşlemci: Dört çekirdekli AMD FX Serisi veya Intel Core i3/i5/i7 serisi işlemci
Bellek: 4 GB DDR3 1333 MHz veya üstü sistem belleği
Ekran kartı: AMD HD 6800 Serisi veya nVidia GTX 460 ve üstü GDDR5 bellekli, 256 Bit ekran kartı
Sabit Disk: 40 GB sabit disk alanı, hızlı yükleme ve bölüm geçişleri için tercihen SSD
Ses Kartı: DirectX 9.0c destekli ses kartı
İşletim sistemi: Windows 7 64 Bit (Windows XP 32 Bit olduğu için oyunun bellek gereksinimi karşılayamıyor. Windows 7 32 Bit de oyunun performansını düşürecek.)
Grafik Özelliği: DirectX 10 veya üstü, Shader Model 4.0 veya üstü destekli ekran kartı.
Gamepad: XBOX 360 Kontrolcüsü, Logitech F510 veya eşdeğer kalitede kontrolcü tavsiye edilir.

++

"Abi 2 GB ekran kartım var, GTA 5 çalışır mı?"

Ne diyoruz? Ekran kartlarında belleğin önemi yoktur. Bellek miktarı ile övünmek, ekran kartları hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olmayan kullanıcıları kandırmak için ekran kartı üreticilerinin başvurduğu ve tasvip etmediğimiz bir yöntemdir. Bu yüzden GTA 5 için ekran kartı alırken kartın Bit değerine bakın. 128 Bit altındaki ekran kartlarından kesinlikle uzak durun! Ayrıca alacağınız ekran kartının bellek tipi de en az GDDR3, tercihen GDDR5 olmalı. Yoksa GTA 5'i akıcı bir biçimde oynamayı unutun!

Kaynak

Hocam bilgilendirme için saolun "Abi 2 GB ekran kartım var, GTA 5 çalışır mı?" buna yarıldım ya :D