MEXC Hakkında
2018 yılında kurulan MEXC Global, yüksek performanslı eşleme motoru teknolojisini kullanan merkezi bir borsadır. Platform, finans sektöründe ve blokzincir teknolojisinde zengin deneyime sahip profesyonel bir ekip tarafından yönetilmektedir. Şu anda MEXC Global, dünya çapında 70'den fazla ülkede yaklaşık 5 milyon kullanıcıya sahiptir. MEXC, bu başarılarıyla yeni ve eski yatırımcılar için ilk tercih edilen platform olmayı hedeflemektedir.
MEXC borsası, Kanada, Avustralya, Estonya ve Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere dört ülkede önemli lisanslar almıştır. MEXC Global ayrıca farklı yargı yetki alanlarından yatırımcılar için farklı dil hizmetleri sunmaktadır. MEXC Global, bankacılık teknik uzmanlığına sahip geliştiriciler tarafından geliştirilmiş, saniyede 1,4 milyon işlemi tamamlayabilen, verimliliği ve performansı büyük ölçüde artıran yüksek performanslı bir eşleme motoru kullanır. Güvenliği güçlendirmek ve en iyi veri bütünlüğünü sağlamak için sunucu kümelerimiz bağımsız olarak Singapur ve Güney Kore'de yer almaktadır.

MX TOKEN
Borsanın kendi ana coini'dir. Bir çok etkinlikten elinde bu coini tutanlar faydalanabiliyor bir nevi Binance borsasındaki BNB gibi düşünebilirsiniz.
MX Token ile şu anda işlem yapılan en büyük borsalar Huobi Global, ZT, Pionex, MEXC, ve . Listeleme yapan diğer borsalar.

En önemli ve dikkat çeken kısım kickstarter sayfası bu kısımda borsaya yeni gelen tokenler mx token stake edilerek kazanılabiliyor.
kickstarter gibi bir çok etkinlik sayfası bulunuyor.

Türkiye Telegram Gurubu --> https://t.me/MEXCTurkey
Global Twitter Sayfası --> https://twitter.com/MEXC_Global

Komisyon İndirimli Link: TIKLAYIN

Kickstarter Nedir, Nasıl Katılırım?
Kickstarter borsada yeni listelenecek olan kripto varlıkların listelenmeden önce MX Token sahipleri tarafından oylanması sistemidir. Bu sisteme göre yeni listelenecek olan kripto varlık kickstarter sayfasına eklenip açılış ve kapanış tarihi ve hedeflenen katılım oranı ile ekleniyor. Elinde MX Token bulunduran kullanıcılar bu oylamalarda belirtilen süreler aralığında katılıyor ve hedeflenen oranda katılım olması durumunda bu kripto varlık borsada listelenip oylamada oy kullanan üyelerin MX Token miktarına göre bir dağıtım yapılıyor. Bu etkinlik için önemli nokta var ki oda oylamalara katılmak için minimum 10 adet MX Token gerekiyor. Bu arada ödül dağıtımı sonra oylama katıldığınız MX Token miktarı hesabınıza geri iade ediliyor. Örnek Görseller;


Launchpad
MEXC Launchpad, dünya çapındaki kullanıcılara çeşitli projelere erken yatırım yapmak için düşük maliyetli bir fırsat sunar.
Launchpad çeşitli coinlerin ön satışları gerçekleştiriliyor ve bu kısımda MX Token ile katılım yapılıyor ama buradaki fark size verilen coinin fiyatı kadar MX Token miktarınızdan kesiliyor.

MEXC Borsasına Para Yatırma
Mexc borsasına doğrudan para yatırma gibi bir durum maalesef yok ben Binance TR borsasını kullanıyorum. İban ile Binance TR borsasına aktardığım para ile XLM coin alıyorum ve bu coini MEXC borsasındaki XLM cüzdanıma aktarıyorum. XLM aktarma sebebim çok düşük miktarda transfer komisyonunun olması siz diğer para cinslerinde aktarabilirsiniz. Minimum emir miktarı 5 usdt bu miktarın altında alım yapamıyorsunuz.
MEXC borsasının bir diğer özelliği bir çok ağı desteklemesi hemen her coin için bir çok ağ destekliyor ve bu da transferleri kolaylaştırıyor.

Özet olarak etkinlikler ve bir çok farklı kripto para cinsinin bulunmasından dolayı tercih edilebilecek bir borsa.

Komisyon İndirimli Link: TIKLAYIN
Referans Üye Ol: https://www.mexc.com/tr-TR/register
Ref kodu ile üye olmak ne işe yarıyor: Referans bağlantısı ile kayıt olan kullanıcılar %10 işlem ücreti indiriminden faydalanır.