BEYAZMASTER adlı üyeden alıntı

HardCoreDeveloper Üstadım neden geç olsun...

Hem konu yeni açıdı hem de önemli olan bilginin yeni olması...

Aslında benim kasdettiğim şey hash'den daha basit bir seçenekti;

(uniq_kjhgklk6547hgf5kjh_2547545mj => gibi)

sha1(md5($data["pasdword"];)); => Bunu kullanıyorum sadece.

&

sha1(md5($email.$password.$time)); => Bunu biraz açarsanız sevinirim üstadım.

Bu 3'ünü aralarına nokta koyup yazmak neye sebep oluyor, ne işe yarıyor?

3 parametreyi karıştırıyor mu?

Evet ise sonradan ayıklanması gerekiyor mu? Meden? Ne zaman? Nasıl?

Sanırım gerekmiyor, amaç sadece çözülmesi zor bir kod elde etmek... => mi?

Ayırmak istediğimizi düşünelim: hangi kod ile ayırabiliriz?

Aydınlatırsanız seviniriz üstad...

Katkınız ve yeni bilgiler için teşekkürler...

sha1(md5($email.$password.$time)); nokta koymak php de birleştirmeye yarar.
$isim="wm";
$soyisim"aracı"; ise echo $isim.$soyisim; yaparsan "wmaracı" olarak gözükür. Ben orada email şifre ve anlık zamanı birleştirdim. $time değeri içinde strtotime('now') kullanabilirsin. Yani örneğin:
$email='test@gmail.com';
$password='sifre123';
$time=strtotime('now'); ise hash çıktısı bu şekilde olur (şuan bendeki zamana göre)
"d682fd32461dc961d9fa12d5c9a816a9aada7541" tabi ki saliseler sürekli ilerlediği zaman durmadığı için her milisaniye sonra farklı hash kodu görürüm böylece unique bir değer elde etmiş olurum.

Sonradan ayrılmasına gerek yok
"d682fd32461dc961d9fa12d5c9a816a9aada7541" kodumu tekrardan $email $password ve $time olarak almamalıyım zaten. Alabildiğim noktada hacklenme ihtimalim %90. Eğer ben alabiliyorsam hacker da alabilir. Bu yüzden "d682fd32461dc961d9fa12d5c9a816a9aada7541" hash koduyla yaptığım işlemlerde güvenli olacaktır. Her üyenin farklı bir hash kodu olacağı için id yerine hash koduyla işlem yaptırmam güvenlik açısından yeterli olacaktır.

Güvenli değil ama ille de ayırıcam diyorsan çok sağlam yüzlerce bilgisayarla blockchain sistemiyle yapabilirsin. Anca o tarz bir sistem çözer. Önce sha1 i çözmesi sonra md5 i çözmesi sonrada şifreden $time değerini ayırması falan gerekiyor. Buda nerden baksan aylar sürer.