wmaraci reklam

Journal 3.1.8 Yavaşlama Problemi

4 Mesajlar 1.305 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar Journal temanın 3.0.x versiyonunu kullanıyordum hız konusunda problem yoktu ama 3.1.8'e güncelleyince hissedilir derecede yavaşlık var sitede. Cacheyi temizledim ama gene aynı. Güncelleyip sorunsuz kullanan varmı acaba aramızda.

wmaraci
reklam

iltekmer iltekmer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 58 / E
  • Meslek webmaster, hosting
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** Ü**
  • Mesajlar 172
  • Beğeniler 50 / 72
  • Ticaret 1, (%100)
3.1.8. nedir? Joomla 3.10.5 güncellemsi geldi. Temanız yeni versiyonlara uyumlu olmayabilir.
Kullandığınız bileşen modül ve plug in lerde yeni sürümlerini bulup güncellemelisiniz.
Aynı zamanda php sürümünüz de kontrol edilmesi lazım. Artık 5.4.x gibi sürümler 3.x.x sürümlere uyumlu değil. zaten denetim masasında uyarı verir.
Yine de bakmak lazım.
Nedenlerini bulup çözümlemek lazım.

www.bagcilarmeydan.com | Güncel Bağcılar Haberleri

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
storage klasöründe bulunan CACHE klasörü içindeki dosyaları silin.

Eğer Opencart sürümü 3.0.3.6 ve altı ise PHP sürümü 7.3 olarak kullanmalısınız diyor ayrıca.

https://docs.journal-theme.com/changelog/

Journal alt sürümde hızlı iken üst sürümde problem varsa bu yapılan bir işlemin hatalı olduğunu gösterir.

https://docs.journal-theme.com/docs/update

Admin panelde bulunan cache temizliğini de yapmalısınız diyor mesela.

Bir çok neden olabilir ancak üst sürüme güncellenen site yavaşlamak yerine ya aynı performansı gösterir ya da daha hızlı olur genelde.

Geçenlerde test amaçlı Opencart 3.0.3.7 ve Journal 3.1.8 sürümlerini kurdum ve herhangi bir problemle karşılaşmadım.

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)

iltekmer adlı üyeden alıntı

3.1.8. nedir? Joomla 3.10.5 güncellemsi geldi. Temanız yeni versiyonlara uyumlu olmayabilir.
Kullandığınız bileşen modül ve plug in lerde yeni sürümlerini bulup güncellemelisiniz.
Aynı zamanda php sürümünüz de kontrol edilmesi lazım. Artık 5.4.x gibi sürümler 3.x.x sürümlere uyumlu değil. zaten denetim masasında uyarı verir.
Yine de bakmak lazım.
Nedenlerini bulup çözümlemek lazım.

Hocam opencart journal temasından bahsetmiştim :) teşekkür ederim yardımcı olmak istediğiniz için :)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

storage klasöründe bulunan CACHE klasörü içindeki dosyaları silin.

Eğer Opencart sürümü 3.0.3.6 ve altı ise PHP sürümü 7.3 olarak kullanmalısınız diyor ayrıca.

https://docs.journal-theme.com/changelog/

Journal alt sürümde hızlı iken üst sürümde problem varsa bu yapılan bir işlemin hatalı olduğunu gösterir.

https://docs.journal-theme.com/docs/update

Admin panelde bulunan cache temizliğini de yapmalısınız diyor mesela.

Bir çok neden olabilir ancak üst sürüme güncellenen site yavaşlamak yerine ya aynı performansı gösterir ya da daha hızlı olur genelde.

Geçenlerde test amaçlı Opencart 3.0.3.7 ve Journal 3.1.8 sürümlerini kurdum ve herhangi bir problemle karşılaşmadım.

Hocam şöyle güncellemiştim temayı; önce cpanelden full backup aldım ardından yeni sürümü indirip dosyaları ftp'den anadizine gönderdim ardından admin panele girip modifikasyonları yenileyip sonrasında Geliştirici Ayarları kısmından tema ve SASS'ı yeniledim ama storage klasörinde cache klasörünü temizledim şuan daha iyi oldu hocam :)

bu yeni güncellemeyide paytr eklentisi için yapmıştım hocam. ödeme sayfasında en son siparişi tamamla deyince ödeme ekranı açılıyor, diğer türlü direk açılıyor paytr ekranı müşteri tel noyu yada maili yazmayı atlasa ödeme ekranında hemen uyarı çıkıyordu oda çok can sıkıcıydı bu şekilde düzelmiş gibi oldu :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al