Merhaba arkadaşlar internet sağlayıcı olarak Turknet kullanıyorum bölgem 75 mbt vdsl desteklemektedir . 73-74 mbt arası indirme hızı alıyorum, yükleme hızıda 7 mbt. modem olarakta Asus AC750 modelini kullanmaktayım. Bu modemin çok sorunlu olduğunu, okudum ama bütçem malesef buna yetti almak zorunda kaldım. 2 hafta oldu interneti bağlatalı ilk geldiklerinde de bir problem olmadıklarını söylediler, bina içerisindeki kutudan eve modeme kadar gelen kablomda yeni Benim sorunum şu tam olarak normal, internette takılırken hiçbir problem yok ne zaman bir şey indirmeye başlasam torrent üzerinden yada herhangi büyük boyutlu bir dosya, internet hemen saçmalamaya başlıyor ilk başlarda 73 mbt ile indirme yapıyor 10 dakika geçmeden 10 mbt düşüyor modemi açıp kapatınca düzeliyor.defalarca denedim hep aynısını oluyor ne zaman internete abansam kesintisiz şekilde dosya indirmeye kalksam internet hızı sapıtıyor. Ekipler gelip aşagıdaki kutuya dışarıdaki saha kutusuna herşeye baktılar cihazlarla, kopma düşm hiç bişi yok abi dediler.turknetin sayfasında’da veriler normal görünüyor . 2ghz ‘de 5 ghz’de ikisinde de aynı durumu yaşıyorum modemi iade etme sürem var hala, modemi iade edip zyxel yada tplink filanmı alsam bilemedim.