Merhaba arkadaşlar,

 

Nisan 2020'de sizlere duyurduğumuz vakitten beri keyfi olmayan aksamalar haricinde çalışmalarına aralıksız devam ettiğimiz WM Aracı yeni yazılım ve tasarımını bugün itibariyle beta olarak herkesin kullanımına açıyoruz!

 

Yeni yazılımımızla birlikte yıllardır sadece bizim değil, bütün forum severlerin maalesef ki kamburu haline gelmiş vBulletin'den kalıcı olarak ayrılmış bulunuyoruz. Bu sayede WM Aracı olarak her türlü ihtiyaca yönelik geliştirmeye çok daha açık şekilde yeni yazılım trendlerini uzaktan izleyerek iç çekmek yerine direkt olarak takip edebiliyor olacağız.

 

Yeni yazılımda sizleri karşılayacak bazı yeni alan ve özellikler:

WM Aracı Kariyer - https://wmaraci.com/kariyer

Yeni sistemle birlikte hayatımıza giren WM Aracı Kariyer bölümü, alanında uzman kişilere ulaşmayı, karşılaştırmayı ve hızlı iletişimi sağlayacak. Bu alanda nasıl listelenebileceğinizle ilgili daha detaylı bilgi içerek bir konuyu hazırlayıp duyuracağız.

 

Yeni PM Sistemi - https://wmaraci.com/pm

Yeni sistemle birlikte pm sistemi de konsept olarak baştan yaratıldı ve anlık mesajlaşılabilecek hale getirildi. Yeni PM sisteminden bir görüntü:

 

1.png

 

 

Yeni Konu Açma - https://wmaraci.com/yeni-konu

Yeni konu açma alanımız baştan kurgulanarak özelleştirildi. Yeni konu açma sayfasıyla birlikte daha az hatalı ve moderasyon gerektiren konular açılarak forumun genel düzenine katkı sağlanacak.

 

3.png

 

 

4 Aşamalı Hesap Doğrulama - https://wmaraci.com/forum/hesap/onay

Eposta ve telefon doğrulaması haricinde TC kimlik numarası ve kimlik görüntüsüyle doğrulama olmak üzere hesabınızı 4 aşamalı olarak doğrulayabilirsiniz. Önümüzdeki süreçte 2 faktörlü doğrulama ve pazaryeri kullanıcılarına yönelik adres doğrulama seçenekleri de kullanıma sunulacak.

 

Full Responsive Tasarım

WM Aracı A'dan Z'ye bütün sayfalarıyla mobil uyumlu bir yapıya sahip ve gece/gündüz modları aktif. Dolayısıyla en azından şimdilik mobil uygulama ihtiyacı hissedilmeyeceğini düşünüyoruz. Mobil cihaz görünümlerinde kullanım alışkanlıklarına göre zaman içinde iyileştirmeler yapmaya devam edeceğiz.

 

Tamamen Yenilenmiş Araçlar - https://wmaraci.com/araclar

Yeni sistemle birlikte kullanımı devam eden, ihtiyaç duyacağınız araçlarımızı da yeniledik. Ayrıca Site Analiz, SEO Analiz gibi araçları da güncel trendlere göre yeniden hazırlayıp kullanıma sunacağız.

 

Banner Reklamsız WM Aracı Deneyimi!

Yeni WM Aracı'nda bütün banner reklamları devre dışı bırakabilir, istediğiniz zaman yeniden açabilirsiniz. Hesap ayarlarınızdaki "Tercihler" bölümünden ilgili özelliği aktif etmeniz yeterli.

 

WM Aracı Pazaryeri(ileride)

Çalışmalarını sürdürdüğümüz özelleştirilmiş WM Aracı Pazaryeri'ne ait bir görüntü:

 

2.png

 

 

 

Bu değişim ve alt yapı yeniliği WM Aracı için yeni bir başlangıç. Gelişmeye, geliştirmeye devam..

 

 

Başta WM Aracı kurulduğu günden bu yana desteğini esirgemeyen, tüm bilgi ve tecrübesiyle bu 19 aylık meşakkatli dönemde yanımızda olan, yeni WM Aracı'nın da alt yapı mimarı @delphix'e,

yeni WM Aracı SEO altyapısı tarafında yönlendirmeleriyle desteğini sürdüren @UtkuBrs'e,

donanımsal alt yapı desteği konusunda @Brave'e,

özellikle son aylarda sisteme kısıtlı erişimleriyle test eden ve önerileriyle destek olan birçok üyelerimize,

ve her zaman yanımızda olan siz değerli üyelerimize tek tek teşekkür ederim.

 

Yeni WM Aracı'nda karşılaştığınız küçük büyük demeden her türlü sorunu bana pm yoluyla veya Yeni WM Aracı - Tespit Edilen Sorunlar konusundan iletebilir, geliştirilmesini istediğiniz her özelliği konu altından belirtebilirsiniz.