wmaraci reklam
lidertakipci

Limitsiz Alan (Hosting) Satanlara İthafen

60 Mesajlar 10.405 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

cagdas cagdas Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 257
  • Beğeniler 25 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Bende limitsiz hosting kulanıyorum turhot.com dan aldım almamın sebebi kulandığım süre içerisinde alanın dolmayacağını bilmek ve ilerde sorun yaşamak bana güvence veriyor.
Yoksa 1 2 Tb dosya atacak değiliz. Sadece dolmaması rahatlık salıyor 512 Mb host mu iyi sınırsız mı iyi 512 mb da kulandım 254 mb dolu şimdi o siteye bir şeyler daha attığımı düşün ne zaman dolar diye akılda soru oluşuyor rahat bir kullanımı yok.<>Not:Alırken de sordum bir sınırı var mı hostingin diye bana net bir şey demediler sadece sitenin %25 Cpu kulanımı olduğunu belirti.

wmaraci
reklam

GizemliLORD GizemliLORD Tof AŞ-K Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Memur oldu
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Z**
  • Mesajlar 1331
  • Beğeniler 1632 / 280
  • Ticaret 34, (%100)
hocam bu hostinglerin host paketlerinde özelliklerini yazıyorlarya sınırsız alt özellik sınırsız alan şu bu ve saire bu açıklamalar gördüğümüz ************** operatör(GSM) reklamlarından farksız...

Neden Örnek GSM çok aldatıcı reklam veriyorlar alt yazıda kazık görünen yerde söz de kampanya ve güzel fırsatlar...

Neden TürkNet'li Olmalıyım>>> https://birurl.com/5nHED

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar limitsiz bir paket alıp da sorun yaşayan var mı? Ben de yıllardır turhostun sınırsız paketlerinden kullanırım hiç böyle bir sorun yaşamadım. Evet ben sınırsız paket aldım ama şu kadar yükledim sorun çıktı diyen biri var mı? Olmayacak şeyleri düşünüyorsunuz.

test9 test9 IT Project Manager Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek IT Project Manager
  • Konum Van
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 2 / 109
  • Ticaret 13, (%100)
Haklısınız limitsiz olunca insan kendini rahat hissediyor. Peki, dilediğiniz gibi kullanabiliyor musunuz?
GizemliLORD

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Mahmut54 Mahmut54 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 264
  • Beğeniler 135 / 83
  • Ticaret 2, (%100)
Sınırsız kavramı aslında limitlendirilmemiş olarak kullanılıyor, limitsiz ve sınırsız kavramı aslında sektörde aynı şeyi ifade ediyorlar.

Tabiki sonsuz diye bir şey mümkün değildir, bir sunucunuzda olsa onunda limitini doldurabilirsiniz ve bu bakımdan hostingin dolmaması gibi bir şey olamaz...

Hosting sunucularında yüzlerce site barınır ve hosting firmaları bu sitelerin birbirine zarar vermeden sorunsuz çalışmasını isterler ve çalıştıkları sürece aslında limitlerin bir önemi yoktur ki zaten çoğunlukla cpu, process vb. limitlerin zorlanmasıyla sorun çıkmaktadır.

Hosting hizmetleri dosya barındırma - paylaşma amaçlı kullanılan hizmetler değildir, sadece 1 kişinin bile büyük miktarda dosya çekmesi hosting hizmeti alan müşterilerin hizmetlerinde aksamaya neden olabilir, ki bazı firmalar dosya yükleme boyutlarında çok katı politikalar uygulayabilirler.

Hosting hizmetinin kullanım alanı sitede gösterilen sayfaların ve görsellerin, sitenin ihtiyaç duyduğu meteryallerin barındırılmasıdır.

Birçok hosting firması müşterilerine aslında büyük bir kolaylık sunmak için böyle bir paket oluşturmuşlardır, bazı hosting firmaları her 5 GB limit arttırımı için para isterken diğer firmalar müşterilerinin böyle küçük detaylara takılmamasını sağlarlar.

Tabi bazı hosting firmalarıda ki bunların birçoğu firma değildir, tam anlamıyla sınırsız olduğunu iddia ederler halbuki bu yanlıştır paketteki herşeyin sınırsız olduğunu söyleyip çok düşük cpu oranı sunup üstelik bunu paket detaylarında belirtmeyip müşteriyi mağdur etmektedir.

Bu nedenle müşterinin bu detayları iyi bilmesinde fayda var, hizmet alacağınız yere bu gibi limitleri sorun hatta deneme paketi varsa onu kullanın, siteniz bu limitlerin altında harcama yapıyorsa bile hosting firması başka bir şeyi kısmış olabilir... örneğin sql sorgu süresi çok az olabilir ve sizin forumunuz bu limite takılabilir ve sorun çıkarabilir.

Limitsiz paketlerde başlıca bu sorunlar başınıza gelebilir, o yüzden deneme paketi sunuyorlarsa kullanın veya bu hizmeti kullanan kişilere sorun.
Sonuç olarak alacağınız hizmetin detaylarını iyice araştırın ve öyle karar verin, siz sorduğunuzda dahi tamamen sınırsız olduğunu iddia ediyorsa ve verdiği cevaplarda size güven vermeyen yerlerden hizmet almayın.

Bu uzun yazımda sizleri bu konuda detaylıca bilgilendirmek istedim, eğer başından sonuna kadar okuduysanız teşekkür ederim...

Herkese İyi Akşamlar Dilerim...

databir databir Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Sınırısız Trafik:

Sınırsız trafik size verilen bir port' limitleri dahilinde sınırsızca veri transferi yapabileceginiz anlamına gelir.

Mesela 10 mbps porttan sınırsız trafik almış olursanız : max: 3.2 TB trafik harcaması yapabilirsiniz

Sınırsız Disk Alanı:

Bu bir yalandır sınırsız disk alanı verebilecek bir firma tanımıyorum. Genelde insanların ihtiyacı 5 mb ile max 10 15 gb arasında oldugu için sınırsız disk alanı diye hizmetler satmaktalar ve sonradan bunu diyorlar disk limitiniz atıyorum 1 gb oldugu için sizi yedekleme dışı bırakıyoruz bunun örnegi dev diye tabir edilen firmalarda var dikkatle bakarsanız anlarsınız.

[U]Saygılarımla.[/U]

Verileriniz Artık Güvende! - Databir İnternet ve Bilişim Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.

yilyum28 yilyum28 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek hosting
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 1, (%100)

test9 adlı üyeden alıntı

Çoğunuz haklı mesajlar yazmış. Ki başka açılardan bakınca doğru. Ama gerçekten de sınırsız kavramı çok yanlış. Sizin bloğunuz için 300 MB işinizi görüyor olabilir. Ama her site aynı değil ki. Herkes aynı değil ki. Siz diyorsunuz ki ben zaten istesem de 1 TB'yi geçemem. Siz geçemiyorsunuz ama geçenler var. Konu bu da değil. Sadece şu olmalı: Kapasite neyse aynen söylenmeli müşteriye. Ya da sınırsızlarda saçma sapan kurallar kaldırılmalı. Neymiş efendim resim yüklemek yasak. Bu yasakların sahibi kim?

Olayın özü şu, 1gb alana yıllık 20TL vermek bizim insanımıza çok geliyor, halbuki scripti kursa, sitesi normal birr işleyişle dbsini doldursa o 1gb alanı doldurması imkansız, madem 20TL vereceğim neden 1gb olana vereyim mantığı var, tam da burada pazarlama tekniği giriyor devreye, sisteme yazılımsal limit koymuyoruz ve şartlara da dosya paylaşım amaçlı depolama olarak kullanarak sunucu diskini site yayınları haricinde boş şeylerle doldurmasın diye hizmet sözleşmesine belirtiyoruz. Tabii bunun amacı hostu alan webmasterin disk alanı ve trafiği ile ilgili ilerleyen kullanımda ziyaretçi trafiği arttıkça acaba kotam bu ay da yeter mi yoksa sitem kapanır mı diye sürekli düşünmesini engellemek yani kullanıcıyı rahatlatmaktır. Peki bizim insanımız o sözleşmeyi okuyor mu? Sizin sunucunuz olsa ve sırf müşteri bulmak amacıyla sınırsız alan sınırsız trafik yazıp da 1 kişiye 1 sunucuyu tahsis etme zorunluluğunuz olsa ne yapardınız? aylık 400-600TL arası masraf edip bunu yıllık 20TL ödeyen birine verir misiniz? Biz www.bayramhosting.com olarak premium web hosting sağlıyoruz, dolayısıyla elimizde olmayanı satmıyoruz, her paketimiz kotalı, bu da satışlarımızı neredeyse bitirdi ama yine de sınırsız paketler yapmayacağız, disk alanını ve sunucuyu belli limitlerde stok kontrollü tutarak diğer müşterileri mağdur etmek istemiyoruz. Umarım açıklayıcı olmuştur.

www.bayramhosting.com
YS-2027
Oğuz Kağan BAYRAM

www.bayramhosting.com / YS-2027

mertkaan mertkaan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek YAPI RESSAMI
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 569
  • Beğeniler 48 / 81
  • Ticaret 7, (%100)
çok haklısın birçok bloglarda bu konuyu okumuştum bende sınırsıza gecmeyı dusunuyorum pişman olurum korkusu var

test9 test9 IT Project Manager Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek IT Project Manager
  • Konum Van
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 2 / 109
  • Ticaret 13, (%100)

yilyum28 adlı üyeden alıntı

Olayın özü şu, 1gb alana yıllık 20TL vermek bizim insanımıza çok geliyor, halbuki scripti kursa, sitesi normal birr işleyişle dbsini doldursa o 1gb alanı doldurması imkansız, madem 20TL vereceğim neden 1gb olana vereyim mantığı var, tam da burada pazarlama tekniği giriyor devreye, sisteme yazılımsal limit koymuyoruz ve şartlara da dosya paylaşım amaçlı depolama olarak kullanarak sunucu diskini site yayınları haricinde boş şeylerle doldurmasın diye hizmet sözleşmesine belirtiyoruz. Tabii bunun amacı hostu alan webmasterin disk alanı ve trafiği ile ilgili ilerleyen kullanımda ziyaretçi trafiği arttıkça acaba kotam bu ay da yeter mi yoksa sitem kapanır mı diye sürekli düşünmesini engellemek yani kullanıcıyı rahatlatmaktır. Peki bizim insanımız o sözleşmeyi okuyor mu? Sizin sunucunuz olsa ve sırf müşteri bulmak amacıyla sınırsız alan sınırsız trafik yazıp da 1 kişiye 1 sunucuyu tahsis etme zorunluluğunuz olsa ne yapardınız? aylık 400-600TL arası masraf edip bunu yıllık 20TL ödeyen birine verir misiniz? Biz www.bayramhosting.com olarak premium web hosting sağlıyoruz, dolayısıyla elimizde olmayanı satmıyoruz, her paketimiz kotalı, bu da satışlarımızı neredeyse bitirdi ama yine de sınırsız paketler yapmayacağız, disk alanını ve sunucuyu belli limitlerde stok kontrollü tutarak diğer müşterileri mağdur etmek istemiyoruz. Umarım açıklayıcı olmuştur.

www.bayramhosting.com
YS-2027
Oğuz Kağan BAYRAM

Müşteriniz ürünü satın almadan önce site dosyaları dışında dosya yüklemek yasaktır diyor musunuz?
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

TheLacivert TheLacivert Invictus Maneo Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)
Valla ben siteye bütün C/D/F sürücülerimi yüklerim o zaman :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al