Günde 1 kere web sitemin AdSense kazancını ve analytics gelişmeleri takip eden birisiyim. 10.03.2022 tarihinde hiçbir problem olmayan AdSense hesabımda ertesi gün 11.03.2022 akşam üzeri browseri f5 leyerek günlük duruma bakıyım dedim AdSense hesabınız Google tarafından kapatıldı yazısını gördüm. Evet kendi adıma açtığım pin vs hepsini kendi adıma kimlikle doğruladığım domaine bağlı TR AdSense hesabım 4 senedir aktif olan tek bir ihlal bile almayan içerisinde son 3 aydır toplam kazancı 170 TL'ye ulaşmış hesabım Google tarafından kapatılmış. Toplamda 10 bine yakın ödeme aldığım hesaptır.

Analytics raporunu incelediğimde her zamanki gibi siteye günlük 15 kişi filan giriyor bütün girişte Google'dan hitler içerikler vs hepsi organik tıklamalarda spam vs yok tıklamada yoktu günlük arada kontrol ederim. Google hiçbir bildiri yapmadan hesabımı kapatmış. Kafasına göre banlayıp 200 TL ödeme eşiğine gelmeden ödeme geçmemek için 170 TL içeride bırakıp Covid zamanında cari açığını kapatmak için durduk yere hesabımı banlamış bulunmaktadır. Hesabı neden banladığını mail olarak gönderemeyecek kadar çıkarcı firmadır gözümde artık. Googleyin ihlallere, yapay yönlendirmelere, pinterest hitleri dışında kafasına göre de yaptırım yaparak hesap kapatma özelliğini kendi hesabımda yaşamış oldum. Yıllarca harcadığınız emekleriniz googleyin durduk yere hesap kapatmasıyla sona erebilir. AdSense raporlar kısmını pasif hale getirerek ne yapmak istediği belli oluyor zaten.