BEYAZMASTER adlı üyeden alıntı

ikodev adlı üyeden alıntı

Ben sadece js ile yaptırdım ajaxda kullanabilirsin fonksiyon içerisinde mantığı anlarsın zaten

https://jsfiddle.net/rwp536ao/

Kolay gelsin

Hocam siz nerelerdesiniz, özlettiniz kendinizi...

Bizi yalnız bırakmayın buralarda...

Elinize, zihninize, emeğinize sağlık üstadım, sayenizde ek işlemlerden kurtuldum...

TÜRKÇE karakter sorununu da çözersem olay bitecek...
Şu satıra müdahale etmek mi gerek yoksa utf8 char tanımlaması mı yapmak gerek acaba!?
Ve nasıl...!?

return str.replace(/[^a-z0-9]+/gi, '-').replace(/^-*|-*$/g, '').toLowerCase(); 

Ahaha :) Aslında buralardayım ama ülkenin genel durumlarından sonra bi durgunluk var genel bende kurbanlardan biriyim az daha sakin gidiyoruz şuanlık. Türkçe karakter sorununa maalesef "en azından benim bildiğim kadarıyla" direkt kodsal olarak müdahele yok. str_replace komutu ile biz belirtip öyle düzeltiyoruz. Phpde yapıcağınız için isterseniz onu düzeltmekle uğraşmayın ajax ile yapıcağım dediğiniz için ben direkt bu formülü hazırladım mantığı görün diye. Ajax ile ad ve soyadı gönderirseniz phpde düzeltip geri çıktı alınca kullanıcı adına eklemesini yaparsınız. Php fonksiyonuda şu;

function seo($s){   
	$tr = array('ş','Ş','ı','I','İ','ğ','Ğ','ü','Ü','ö','Ö','Ç','ç','(',')','/',':',',','?',';','*','+','^','"','#','$','%','&','{','[',']','}','*','|','>','<',"'",'~','@','!',':',';','â','’','Ä');
	$eng = array('s','s','i','i','i','g','g','u','u','o','o','c','c','','','-','-','','','','','','','','','','','','','','','','','','','','','','','','','','','','ı');
	$s = str_replace($tr,$eng,$s);
	$s = strtolower($s);
	$s = preg_replace('/&amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;.+?;/', '', $s);
	$s = preg_replace('/\s+/', '-', $s);
	$s = preg_replace('|-+|', '-', $s);
	$s = preg_replace('/#/', '', $s);
	$s = str_replace('.', '', $s);
	$s = trim($s, '-');

return $s;
}

Bu fonksiyondan geçirirseniz eğer phpde sorun hallolacaktır. Ya da bu komutu jsye dönüştürüp kullanabilirsiniz