Selamün aleyküm beyler uzun yazı olacak okuyup yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler

geçen senenin ilk aylarında yabancı oyun hileleri yani trainer diye geçer böyle bir site açmıştım 9 10 ay falan açık kalmıştı epic gamesten ve steamden oyun içeriklerini 2 3 gün arayla baya ekliyodum baktım aynı içerikte çok site var telif mevsuzu olacağı hiç aklıma gelmemişti zaten oyunlar için sadece oyun ismi başlık oyuna ait steam yada epicteki ingilizce açıklamaları yazıp 1 tanede resim ekliyordum program falan yayınlamıyordum her hangibir link veya link kısaltmada yoktu

bugün karakoldan aradılar ifade için çağrıldım sorduğumda konuyu söylemediler gittiğimde 4 tane farklı yabancı oyun şirketi ve 9 oyun içeriği için davalar varmış sitemin adınıda söyledi ifademi verdim sitenin işleyişini anlattım bilmiyordum dedim hostinh ve domain ihs firmasındaydı bilgileri ordan almışlar büyük ihtimal

ifadeden sonra eve gelince bu işlere bakan avukatla görüştüm siteyi anlattım dedim sitem oyun indirme sitesi değil trainer olarak geçiyor hemde oyuna ait hile programı yada kodları falan olmadığını böyle birsürü site olduğunu söyledim diğerlerini de anlattım resim içerik falan kimsede uyarmadı uyarsalar silerdimm deyince uyarmak zorunda değillermiş hakları onlarda olduğu için resim oyun başlığında trainer geçmesi vs bunlar için dava açılabiliyormuş bundan 2 3 ay öncede madur olan birine böyle dava açılmış. uzlaşmacımı ne arayacakmış çok yüksek meblalar isterler dedi ödemeyincede dava açılıp hakim karar veriyomuş dava durumunda tazminat hariç onların avukatlarının paralarınıda ben ödeyiormuşum nasıl sistem anlamadım

baya birşey anlattı yarım saat 300lira aldı siteden 10ayda toplam 3000 4000 kazanmışımdır avukat tutamıcam baya zor durumda kaldım illaki yüklü tazminat cezası çıkarmış belki bu avukat tam bilmiyordur daha önce böyle durum yaşayan varsa yardımcı olursa çok sevinirim