wmaraci reklam

Adsense Vergi Ödemesi ⚠

17 Mesajlar 2.299 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

webUXdigital webUXdigital Tanıtım Yazısı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2021
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 23 / 23
  • Ticaret 1, (%100)

ReşatTürksoy adlı üyeden alıntı

Merhaba. Evet, doğrudur. Kamu bankalarından Google ödemeleri için hesap açmanız gerekli. Ardından, açmış olduğunuz hesabı google adsense panelinize ekleyeceksiniz. Bu kadar. Artık ödemeler bu hesaba gelecek, vergiler de otomatik düşülecek. Düşülecek vergi oranı %15 dir. Bu oran, yıllık kazanç tutarınızın 880 bin TL yi geçmesi durumunda değişecektir.

Reşat Bey, uğraşıp yazdığınız için çok teşekkür ederim. Vergi Dairesi'ne gitmeye gerek kalmıyor, değil mi?

Tekrar soruyorum çünkü rüya gibi bir şey bu, inanılmaz bir kolaylık. :)

Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

Mustafa Kemal Atatürk
wmaraci
reklam

webUXdigital webUXdigital Tanıtım Yazısı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2021
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 23 / 23
  • Ticaret 1, (%100)

Merhaba, ben de dün biraz araştırma yaptım, dersimi çalıştım ve ilgili yasa maddesini (7338 sayılı Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun) burada paylaşayım:

https://turmob.org.tr/Mevzuat/PDF/19639

Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

Mustafa Kemal Atatürk

Hypnoz Hypnoz Tulpar Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Merhaba. Evet, doğrudur. Kamu bankalarından Google ödemeleri için hesap açmanız gerekli. Ardından, açmış olduğunuz hesabı google adsense panelinize ekleyeceksiniz. Bu kadar. Artık ödemeler bu hesaba gelecek, vergiler de otomatik düşülecek. Düşülecek vergi oranı %15 dir. Bu oran, yıllık kazanç tutarınızın 880 bin TL yi geçmesi durumunda değişecektir.

Yani hocam, vergi dairesine gitmeden "şirketi olmayan kullanıcılar", "mükellefiyeti olmayan kişiler" Ziraat gibi bankalara gidip sadece Google için hesap açtırmak istiyorum deyip, yetklinin Google'a entegreli hesabını açıyor ve bunu panele ekliyorlar? Vergi beyanında bulunmaya gerek kalmıyor mu bu şekilde?

ResatTurksoy ResatTurksoy TURAN Kullanıcı
  • Üyelik 30.05.2021
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Web, SEO, Reklam
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** T**
  • Mesajlar 441
  • Beğeniler 211 / 210
  • Ticaret 41, (%100)

Hypnoz adlı üyeden alıntı

Yani hocam, vergi dairesine gitmeden "şirketi olmayan kullanıcılar", "mükellefiyeti olmayan kişiler" Ziraat gibi bankalara gidip sadece Google için hesap açtırmak istiyorum deyip, yetklinin Google'a entegreli hesabını açıyor ve bunu panele ekliyorlar? Vergi beyanında bulunmaya gerek kalmıyor mu bu şekilde?

Evet.

Yıllık geliriniz 880 bin TL geçmiyorsa şirket kurmaya, vergi dairesine gitmeye vs gerek yok. Bankada hesap açıp google dan gelir için kullanacağınızı bildirmeniz yeterli. Gelem paradan %15 vergi kesintisini bankalar yapacak ve sizin adınıza vergiyi ödeyecekler.

Dolandırıcılık ve Sahtekarlıkları İfşa Ediyoruz | HileBilgi | https://hilebilgi.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Casoom Casoom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 155
  • Beğeniler 42 / 46
  • Ticaret 0, (%0)

Bu konuyla ilgili bir yazı yazmıştım, aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Olay banka hesabı açmakla bitmiyor, bilginize.

İçerik üretici vergi istisnası

Mesaj 4 defa düzenlendi. Son düzenleyen: Casoom (19.07.2022 21:01)

ResatTurksoy ResatTurksoy TURAN Kullanıcı
  • Üyelik 30.05.2021
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Web, SEO, Reklam
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** T**
  • Mesajlar 441
  • Beğeniler 211 / 210
  • Ticaret 41, (%100)

Casoom adlı üyeden alıntı

Bu konuyla ilgili bir yazı yazmıştım, aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Olay banka hesabı açmakla bitmiyor, bilginize.

İçerik üretici vergi istisnası

Merhaba

Sigortalı çalışıp çalışmamanız önemli değildir. Yazınızda bahsetmiş olduğunuz Bağkur meselesi için yazıyorum bunu. Benim adıma bir kaç şahıs firma var ve bağkur ödemiyorum. Ödemek gibi de yükümlülüğüm yok. Allah korusun sağlık sorunu olsa da sigortaya ihtiyacım yok, bunu kendim hallediyorum yurtdışında.

Lütfen yazınızda belirtiniz bunu. Bağkur ödemek - mecburiyet değildir. 

Ama tabii, başka bir yerde sigortalı çalışmıyorsanız, bankadan kredi (konut vs) alacaksanız, sağlık ve emeklilik ile ilgili sırtınızı yaslamak istiyorsanız ödemenizi yapın.

Dolandırıcılık ve Sahtekarlıkları İfşa Ediyoruz | HileBilgi | https://hilebilgi.com

Casoom Casoom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 155
  • Beğeniler 42 / 46
  • Ticaret 0, (%0)

Merhaba

Sigortalı çalışıp çalışmamanız önemli değildir. Yazınızda bahsetmiş olduğunuz Bağkur meselesi için yazıyorum bunu. Benim adıma bir kaç şahıs firma var ve bağkur ödemiyorum. Ödemek gibi de yükümlülüğüm yok. Allah korusun sağlık sorunu olsa da sigortaya ihtiyacım yok, bunu kendim hallediyorum yurtdışında.

Lütfen yazınızda belirtiniz bunu. Bağkur ödemek - mecburiyet değildir. 

Ama tabii, başka bir yerde sigortalı çalışmıyorsanız, bankadan kredi (konut vs) alacaksanız, sağlık ve emeklilik ile ilgili sırtınızı yaslamak istiyorsanız ödemenizi yapın.

Merhaba, yazıda halihazırda sigortalıysanız Bağ-Kur'a gerek olmadığı yazıyor. Parantez içinde yazmışım dikkat çekmemiş olabilir 🙂

İçerik üretici olarak vergi dairesine başvuru yapıp onaylandığı anda Bağ-Kur açılıyor. Siz istemeseniz de Bağ-Kur açılıyor.

Şahıs şirketiniz varsa veya bir şekilde Bağ-Kur ödemek zorundaysanız ve ödemezseniz sanırım bir şey olmuyor, para cezası vs. gibi (bilen arkadaşlar aydınlatırsa seviniriz). Ben zaten kendi sigortamı kendim ödemek zorunda olduğum için Bağ-Kur işime geldi açıkçası.

Biraz araştırma yaptım belli bir gelirin altında kazanıyorsanız Bağ-Kur zorunlu olmayabiliyormuş. Fakat Esnaf ve Sanatkarlar odasına kayıt olup, az kazandığınızı belgeleyip vergi dairesine sunmanız gerekiyormuş.

Şahıs şirketiniz varsa ve başka bir işte çalışıyorsanız SGK priminiz ödeniyordur, Bağ-Kur ödemezsiniz bu durumda. Sizin öyle sanırım.

Mesaj 1 defa düzenlendi. Son düzenleyen: Casoom (20.07.2022 19:06)

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al